FC Nankatsu blisko najlepszej szóstki w drugiej lidze

Fajerwerkowo drugie, transkrupka trzecia. Po zwycięstwach tych dwóch drużyn nastąpiły przetasowania u góry w elicie. FC Nankatsu bardzo blisko grupy mistrzowskiej. Efektowny Magiczny Świat.

1. WL Liga: Efektowne zwycięstwa Fajerwerkowa i transkrupki

Po czwartkowych grach pojawiła się granica w tabeli. Pierwsza szóstka ma już przewagę czterech punktów nad resztą stawki i pomiędzy tymi drużynami rozstrzygnie się sprawa zajęcia pięciu wolnych miejsc w grupie mistrzowskiej. Fajerwerkowo.pl i transkrupka.pl potwierdzili swoją wyższość nad rywalami i odnieśli dwie łatwe wygrane. Pirotechnicy nie mieli kłopotów z ograniem Pizzerii. Wygrali 15:3! Już do przerwy zaaplikowali rywalom dwucyfrową liczbę goli. Trzech zawodników trafiło klasyczne hattricki, a każdy z nich łącznie cztery razy wpisał się na listę strzelców. W tym gronie znaleźli się Marcin Pawlak, Krzysztof Pieczyński i Dawid Zuchniarek.

Mniej efektownie z Desperados rozprawiła się transkrupka.pl. Zdobywcy Pucharu WL Ligi wygrali 7:2. Do przerwy prowadzili 2:0. W 22 min gola kontaktowego zdobył Michał Bartkowiak. Wynik 2:1 utrzymał się do 30 min, gdy rozpoczął się odjazd transkrupki.pl w kierunku pewnej wygranej. Ostatecznie transkrupka.pl odniosła pięciobramkowe zwycięstwo, które dało awans na trzecie miejsce. Wspomniane wcześniej Fajerwerkowo.pl jest drugie.

transkrupka.pl – Desperados 7:2 (2:0)

4′ 40′ Piotr Grunt, 16′ 30′ Nikodem Jasina, 33′ 37′ Michał Golak, 31′ Krzysztof Elantkowski – 22′ 40′ Michał Bartkowiak
2-3
Piotr Grunt (transkrupka.pl)

Fajerwerkowo.pl – Pizzeria Dobre Miejsce 65 15:3 (10:1)

10′ 10′ 13′ 30′ Marcin Pawlak, 3′ 4′ 17′ 20′ Krzysztof Pieczyński, 7′ 23′ 24′ 38′ Dawid Zuchniarek, 1′ 36′ Damian Tafelski, 5′ Radosław Oblizajek – 18′ 37′ Piotr Bartoszak, 34′ Hugo Bartkowiak
Dawid Zuchniarek (Fajerwerkowo.pl)
3-1
Marcin Pawlak (Fajerwerkowo.pl)

2. WL Liga: Nankatsu mały krok przed grupą mistrzowską

Pozycja wicelidera w grupie B w obecnej kolejce była mocno oblegana. Najpierw awansowała na nią PWW Banda, a następnie Oni. Kolejnymi drużynami, które mogły dokonać tej sztuki byli Avengersi i Mechaniczna Pomarańcza. Mecz pomiędzy tymi ekipami zakończył się jednak podziałem punktów. Spadkowicz prowadził różnicą dwóch goli – w 1 min trafił Ryszard Rogowski, w 7 min Mikołaj Daszkiewicz. Mechaniczna zdobyła jeszcze jedną bramkę, ale padła ona po strzale samobójczym. W 22 min w taki sposób wyrównał Paweł Fekner. Jeszcze przed przerwą Avengersi zdobyli gola kontaktowego. Do siatki trafił najlepszy na boisku – Tomasz Sołkiewicz.

Jeden Gajewski to za mało. Rozgrywający Bragi dwoił się i troił, zdobył trzy gole, ale i tak jego drużyna nie zdołała wywalczyć choćby punkt. Ten straciła w 38 min, gdy skutecznie rzut karny wykończył Michał Mikołajczak. Faulował go … Mateusz Gajewski. Wcześniej oglądaliśmy udany pościg Bragi. Najpierw wydostali się z wyniku 0:2 na 3:2, by po minucie (w 32 min) remisować 3:3. Ostatecznie ulegli 3:4.

Avengers – Mechaniczna Pomarańcza 2:2 (1:2)

18′ Tomasz Sołkiewicz, 22′ Paweł Fekner (samob.) – 1′ Ryszard Rogowski, 7′ Mikołaj Daszkiewicz
4-2
Tomasz Sołkiewicz (Avengers)

FC Nankatsu – FSC Braga 4:3 (2:1)

5′ 32′ Michał Krawczak, 9′ Hubert Szymkowiak, 38′ Michał Mikołajczak – 15′ 30′ 31′ Mateusz Gajewski
6-5
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

3. WL Liga: Koncert Magicznego Świata

Po raz pierwszy na boisku na Piątkowie WL Liga zagrała w czwartkowy wieczór. Otworzyli je zawodnicy Magicznego Światu i FC Atmosfericia. Pojedynek był jednostronnym widowiskiem, w którym niepodzielnie panował beniaminek. Magiczny Świat zagrał koncertowo i ograł rywala 8:0.

Magiczny Świat – FC Atmosferić 8:0 (4:0)

11′ 16′ Remigiusz Majka, 18′ 37′ Filip Pyzder, 14′ Adrian Szałecki, 21′ Bogusz Bobrowski (samob.), 35′ Bartosz Witkowski, 39′ Maciej Dubowicz