Dentes Stomatologia jedną nogą w grupie mistrzowskiej

Oni wiceliderem w drugiej lidze. Dentes Stomatologia jedną nogą w grupie mistrzowskiej. FarbSystem z trzecią wygraną z rzędu.

Przed meczem Dentesu Stomatologia z Szukamy Sponsora pamięć tragicznie zmarłego Patryka Kowalskiego została uczczona minutą ciszy. Zawodnik żółto-niebieskich jeszcze niedawno strzelał bramki na boiskach WL Ligi. Jesienią wystąpił w pięciu spotkaniach, w których sześć razy wpisał się na listę strzelców. Reprezentanci Dentesu w środowym starciu z Szukamy Sponsora zagrali w czarnych opaskach.

2. WL Liga: Oni bliżej najlepszej szóstki ligi

W poprzednim sezonie Evertec skutecznie powstrzymał Onych w drodze po upragniony awans do elity i na ostatniej prostej pokonał żółto-czarnych. Po kilku miesiącach oba zespoły ponownie stanęły naprzeciw siebie. Tym razem podczas pierwszej rundy rozgrywek. Dla jednych, jak i drugich był to mecz o zachowanie szans na awans do grupy mistrzowskiej. Pojedynek o przysłowiowe sześć oczek zakończył się pełnym sukcesem Onych. Na przerwę obie ekipy schodziły z identyczną liczbą bramek. Po zmianie stron najważniejszego gola zdobył Wojciech Jerzak. W 24 min dał prowadzenie Onym. Tego już nie oddali do końca. W kolejnych pięciu minutach przewagę powiększyli – Kacper Wilczak i Kacper Mazur. Trzybramkowej straty Evertec już nie odrobił. Pomimo pościgu ostatecznie przegrał 4:5. Po środowej potyczce Oni awansowali na drugie miejsce, Evertec … umocnił się na ostatniej pozycji.

Evertec – Oni 4:5 (2:2)

6′ 40′ Krystian Schreiber, 18′ Bartłomiej Olejniczak, 36′ Maciej Borski – 3′ Kamil Magdoń, 19′ Piotr Jassem, 24′ Wojciech Jerzak, 25′ Kacper Wilczak, 30′ Kacper Mazur
Kacper Wilczak (Oni)
3-6
Wojciech Jerzak (Oni)

3. WL Liga: Dentes niepokonany, FarbSystem z trzecim kolejnym zwycięstwem

Na trzecim szczeblu odbyły się cztery spotkania. Trzy z nich zakończyły się wysokimi zwycięstwa, jedno podziałem punktów. Prowadzący w grupie A Dentes Stomatologia nie miał problemów z pokonaniem Szukających Sponsora. Żółto-niebiescy prowadzili 2:0, ale na przełomie pierwszej i drugiej połowy stracili dwa gole. Szukamy Sponsora doprowadzili do remisu czym rozjuszyli byłego pierwszoligowca. Dentes nie miał litości – wygrał 10:2, a mecz z czterema golami zakończył niezawodny Damian Tomczak. Na czwartą lokatę w grupie A awansował FarbSystem. Beniaminek coraz lepiej radzi sobie na WL Lidze. Odniósł trzecią wygraną z rzędu – 6:0 z Czerwonymi Krwinkami.

Do zera zwyciężył też Diadal, dla którego był to dopiero drugi triumf w sezonie. W pojedynku z FC Empressią brylował Mateusz Mucha – zdobywca trzech trafień. Wygrana pozwoliła na awans na siódme miejsce i zmniejszenie straty do trzeciego Imperium Łazarskiego do trzech oczek.

Na koniec kilka słów o najlepszym pojedynku środowych gier. Bardzo dobre widowisko stworzyli zawodnicy KKS Południa i Ejbrów Luboń. Po pierwszej części prowadzili spadkowicze – 2:1. Ejbry wygrywały od dziewiątej minuty, ale po kwadransie musiały już odrabiać straty. Ostatecznie w 36 min udało się pokonać kapitalnie broniącego Adama Lesieckiego, a uczynił to najlepszy w szeregach Ejbrów – Artur Rożek. Remis nie pomógł. Oba zespoły zajmują miejsce w środku tabeli, ale mają już sporą stratę do wygrywających kolejne mecze z rzędu – Archiwum X i Obligain.

KKS Południe – Ejbry Luboń 2:2 (2:1)

10′ Jan Świątek, 15′ Mateusz Świercz – 9′ 36′ Artur Rożek
3-5
Adam Lesiecki (KKS Południe)

Diadal – FC Empressia 8:0 (4:0)

16′ 32′ 40′ Mateusz Mucha, 14′ 28′ Jan Kapustka, 18′ 30′ Filip Kapustka, 12′ Damian Świderski
1-2
Jan Kapustka (Diadal)

Dentes Stomatologia – Szukamy Sponsora 10:2 (2:1)

6′ 12′ 22′ 25′ Damian Tomczak, 24′ 33′ Jan Tomkowiak, 29′ 38′ Sławomir Żurek, 26′ Damian Glonek, 40′ Sebastian Torchała – 19′ Michał Guziak, 21′ Kamil Lubas
4-0
Damian Tomczak (Dentes Stomatologia)

FarbSystem – Czerwone Krwinki 6:0 (3:0)

10′ 35′ Mateusz Murawski, 15′ 37′ Bartosz Wróbel, 8′ Krzysztof Bartkowiak, 40′ Filip Krzyżaniak