Kolib Luboń gromi w meczu na szczycie

Poznaniacy w ostatniej chwili uratowali punkt w starciu z beniaminkiem. Kolib Luboń FC w efektownym stylu rozprawił się z Ledami. Braga remisuje ze Szturmowcami.

1. WL Liga: Poznaniacy ratują punkt w końcówce

Pizzeria Dobre Miejsce 65 po pierwszej wygranej sprawiła pierwszą niespodziankę, bo za taką można uznać wyrwanie punktów Poznaniakom. Mecz mógł się skończyć bardziej okazale, ale prowadzenia uzyskanego w 37 min nie udało się utrzymać do końcowego gwizdka. Na 4:4 w ostatniej minucie trafił Filip Trębacz, który rzutem na taśmę uratował wicemistrzów od porażki. Pizzeria prowadziła już 3:1, ale po bramkach do szatni i na początku drugiej odsłony Poznaniacy zdołali odrobić straty.

Poznaniacy – Pizzeria Dobre Miejsce 65 4:4 (2:3)

6′ Wojciech Schoen, 19′ Grzegorz Olejniczak, 21′ Hubert Ratajczak, 40′ Filip Trębacz – 9′ Jakub Smoliński, 13′ Mikołaj Cyferkowski, 17′ Arkadiusz Garcon, 37′ Jakub Dohnal
Filip Trębacz (Poznaniacy)
7-7
Mateusz Kowalski (Pizzeria Dobre Miejsce 65)

2. WL Liga: Kolib gromi

W meczu na szczycie pomiędzy dwoma niepokonanymi zespołami górą był Kolib. Luboński beniaminek nie dał żadnych szans Ledom. Wygrał aż 9:0. Pomarańczowo-czarni trzymali się jedynie przez pierwszą dekadę spotkania. W 10 min stracili pierwszego gola, kolejne padały jak z rogu obfitości. Najwięcej, bo cztery, na swoje konto zapisał Filip Bąkowski. Po piątkowych grach Kolib wrócił na pozycję lidera.

Dużym sukcesem dla Bragi zakończył się ich mecz ze Szturmowcami. Przez większą część meczu spadkowicz musiał radzić sobie w pięcioosobowym zestawieniu. Szturmowcy pomimo przewagi nie potrafili wypracować sobie przewagi. Po golu Damiana Malickiego w 19 min prowadzili 1:0. Wyrównał pięć minut przed końcem Kacper Dolski. Na bramkę na 1:1 zapracował już cały sześcioosobowy skład.

Szturmowcy – FSC Braga 1:1 (1:0)

19′ Damian Malicki – 35′ Kacper Dolski
Krystian Kąsowski (FSC Braga)
4-1
Marek Małecki (Szturmowcy)

Kolib Luboń FC – LED Lighting Team 9:0 (3:0)

21′ 23′ 31′ 36′ Filip Bąkowski, 10′ 34′ Bartłomiej Rykiel, 16′ 37′ Adam Kolber, 13′ Piotr Poszwa