Peaky Blinders i Winiary FC liderami z kompletem punktów

Peaky Blinders wygrali po raz trzeci, Winiary FC po raz drugi. Oba zespoły są liderami grup w drugiej lidze. Pierwsze jesienne zwycięstwo odniosła Mechaniczna Pomarańcza.

2. WL Liga: Beniaminki nadal górą

Czwartkowa kolejka była udana dla spadkowicza, beniaminka, a na końcu dla zdobywców Pucharu Wiary Lecha. Cała trójka przekonywająco rozprawiła się z rywalami. Mechaniczna Pomarańcza prowadziła pięć minut przed końcem nawet 6:0, ale przez rozluźnienie szyków w defensywie Gold FC zdołał w krótkim odstępie czasu zdobyć trzy bramki. Wynik w ostatniej minucie na 7:3 ustalił Ryszard Rogowski. Nowy nabytek Mechanicznej przywitał się z WL Ligą czterema trafieniami.

Znakomicie, ale w drugiej odsłonie poradzili sobie Peaky Blinders. Po pierwszej beniaminek remisował z PWW Bandą 2:2. Pierwsze dziesięć minut spotkania należało do Winogradzian, którym udało się szybko wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Przed przerwą roztrwonili zaliczkę, a po zmianie stron nie umieli już przeszkodić Peaky Blinders, których do zwycięstwa poprowadziła para Krystian Skórczyński – Jakub Jarmuszkiewicz. Ten pierwszy zdobył cztery gole, ten drugi popisał się hattrickiem.

Peaky Blinders zostali liderem grupy A, a po ostatnim czwartkowym spotkaniu na czele, ale grupy B, pojawiły się Winiary FC. Zdobywcy TIFO Pucharu Wiary Lecha nie mieli problemów z ograniem Stoczniowca. Do przerwy prowadzili 4:0, a po zmianie stron powiększyli przewagę do sześciu trafień. Królem polowania został Damian Nowak, który trzykrotnie kierował piłkę do siatki.

Mechaniczna Pomarańcza – Gold FC 7:3 (3:0)

15′ 18′ 29′ 40′ Ryszard Rogowski, 2′ 24′ Mikołaj Daszkiewicz, 31′ Tomasz Krakowski – 35′ 37′ Franciszek Pudełko, 39′ Tomasz Staszak
0-1
Ryszard Rogowski (Mechaniczna Pomarańcza)

PWW Banda – Peaky Blinders 3:9 (2:2)

6′ Michał Chojna, 9′ Michał Dąbrowski, 31′ Radosław Różański – 17′ 21′ 32′ 39′ Krystian Skórczyński, 22′ 24′ 34′ Jakub Jarmuszkiewicz, 11′ Artur Sywała, 28′ Piotr Koc
1-2
Krystian Skórczyński (Peaky Blinders)

Winiary FC – Stoczniowiec 7:1 (4:0)

11′ 22′ 26′ Damian Nowak, 4′ 13′ Mateusz Nowak, 18′ Mikołaj Różański, 39′ Marcin Wojtalik – 25′ Bartosz Grasza