Dentes Stomatologia wrócił do gry

Wszystkie ligi wystartowały z jesienną edycją. W środowy wieczór premierę miał pierwszy i drugi front. Do gry na WL Lidze powrócił Dentes Stomatologia.

1. WL Liga: Zwycięstwo w siedem minut

Synowie Gehenny po jedenastu minutach prowadzili z Burgerami 2:0, ale na przerwę schodzili z jednobramkową stratą do złocisto-czarnych. Wynik 3:2 utrzymał się do 29. minuty. Wyrównał Sebastian Ławniczak, ale Fabryka ponownie wyszła na prowadzenie w 33 min po golu Dawida Łuckiego. W ostatnich siedmiu minutach na boisku panowała jedna drużyna – Synowie Gehenny, których do wygranej prowadził Mateusz Bartkowiak. W 34 min wyrównał, minutę później skompletował hattricka, a w ostatnich sekundach ustalił wynik meczu na 8:4!

Fabryka Burgerów – Synowie Gehenny 4:8 (3:2)

16′ 20′ Michał Michalak, 18′ 33′ Dawid Łucki – 6′ 34′ 35′ 40′ Mateusz Bartkowiak, 11′ 29′ Sebastian Ławniczak, 35′ Ryszard Andrzejewski, 39′ Michał Metelski
3-4
Mateusz Bartkowiak (Synowie Gehenny)

2. WL Liga: Derby dla Everteca

Na start drugiej ligi odbyły się derby Winograd pomiędzy Evertec i PWW Bandą. Pojedynek był popisem Adriana Adamczaka, który po zmianie stron grał w kontuzją, a mimo tego dołożył dwa trafienia. Król strzelców zaplecza elity łącznie pięć razy pokonywał golkipera PWW i poprowadził Evertec do zwycięstwa 7:4. Po pierwszej odsłonie niebiesko-biali prowadzili 3:0, a po półgodzinie gry już 6:1. PWW po dubletach Dariusza Foltyna i Krzysztofa Marciniaka sześć minut przed końcem zmniejszyło stratę do dwóch bramek. Pojedynek zamknął jednak Adamczak, który w 39 min ustalił wynik potyczki.

Do przerwy Almatur Biuro Podróży prowadził 2:0, a trzy minuty po zmianie stron powiększył przewagę do trzech trafień. Zapowiadało się na spacerek, a zakończyło rzutem na taśmę po wyścigu łeb w łeb. W 26 min Sebastian Cepiński dał nadzieje Szturmowcom. Sześć minut później zmniejszył stratę do jednej bramki, a w 34 min wyrównał stan gry! Hattrick nie przyniósł jednak punktu. Dwie minuty przed końcowym gwizdkiem drugi raz na listę strzelców wpisał się Maciej Smoczyk, który dał cenny komplet punktów Almaturowi.

Evertec – PWW Banda 7:4 (3:0)

6′ 16′ 20′ 28′ 39′ Adrian Adamczak, 27′ Krzysztof Piechowiak, 29′ Michał Wyrwa – 23′ 33′ Dariusz Foltyn, 31′ 34′ Krzysztof Marciniak
1-2
Adrian Adamczak (Evertec)

Szturmowcy – Almatur Biuro Podróży 3:4 (0:2)

26′ 32′ 34′ Sebastian Cepiński – 16′ 38′ Maciej Smoczyk, 11′ Marcin Winny, 23′ Jakub Tomaszkiewicz
3-4
Sebastian Cepiński (Szturmowcy)

3. WL Liga: Kapitalny powrót w powrocie

Do gry na WL Lidze po raz trzeci powrócił Dentes Stomatologia. Poprzednie dwie przygody za każdym razem kończyły się szybkimi awansami do pierwszej ligi, w której żółto-niebiescy długo nie zagrzali miejsca. Trzecie podejście zakończyło się thrillerem w potyczce z lubońskimi Ejbrami. Głównym bohaterem był Damian Tomczak, który dwoił się i troił, a na końcu dopiął swego. Dzięki jego sześciu bramkom, w tym dwóm w ostatnich minutach Dentes wygrał na inaugurację 7:6. Przyćmił tym samym bardzo dobrą grę Łukasza Lekiera, który prowadził Ejbry do zwycięstwa. Strzelił cztery gole, ale w ostatecznym rozrachunku nie dały nawet punktu.

Szybkie spojrzenie na tabelę zeszłego sezonu i można ogłaszać niespodziankę. FC Atmosferić pokonał Pocztowe Krwinki, które są typowane w gronie faworytów do walki o awans. Prowadzenia uzyskanego w 16 min nie dał sobie wydrzeć. Po czterech minutach od wznowienia prowadził 3:0. Pocztowcy zdołali doprowadzić do ciekawej końcówki, ale ostatecznie po golu w 40 min Mikołaja Janiaka musieli przełknąć gorycz dwubramkowej przegranej.

Ejbry Luboń – Dentes Stomatologia 6:7 (1:2)

3′ 25′ 33′ 34′ Łukasz Lekier, 27′ Daniel Wierzbicki, 32′ Michał Gawron – 7′ 19′ 23′ 30′ 38′ 40′ Damian Tomczak, 26′ Damian Biadała (samob.)
8-3
Damian Tomczak (Dentes Stomatologia)

FC Atmosferić – Pocztowe Krwinki 4:2 (2:0)

16′ Łukasz Chmielewski, 19′ Mikołaj Kosicki, 24′ Bartosz Siejak, 40′ Mikołaj Janiak – 25′ 38′ Damian Krzyżaniak