Dziś poznamy triumfatora Pucharu WL Ligi w sezonie Wiosna 2023

O godzinie 19 rozpocznie się pierwszy mecz Final Six Pucharu WL Ligi. Zwycięzcę poznamy po godzinie 21:30. O trofeum rywalizować będzie sześć ekip: IKP Olimpia, Synowie Gehenny, transkrupka.pl, Emeritos Galaktikos, Gietewu i Luis&Spółka.

Trzy drużyny w zeszłej edycji – Jesień 2022 – rywalizowały w Final Six. Tymi zespołami były zespoły: Synowie Gehenny, transkrupka.pl i Luis&Spółka. Najlepiej zaprezentowała się transkrupka.pl, która dotarła do finału. W meczu o złoto musiała uznać wyższość absolutnego debiutanta – El Pistoleros. Złocisto-czarni wygrali 2:1 i zostali drugim trzecioligowcem, który wywalczył Puchar WL Ligi. Pistolety powtórzyły sukces podczas zimowej edycji, dzięki czemu awansowały do Pucharu Polski SuperLiga6. Do obsadzenia pozostało jeszcze jedno miejsce w finałach PP. Drugiego finalistę poznamy dziś. Jeśli zostanie nim przyszły mistrz WL Ligi to do stolicy na pewno udadzą się Chłosta i Opal Stoczniowiec, czyli mistrzowie jesiennej i zimowej kampanii.

Trofeum nie obronią El Pistoleros, którym noga powinęła się już w pierwszym etapie. Chrapkę na triumf mają trzy drużyny, które w swojej historii dwukrotnie stawały na najwyższym stopniu podium. Transkrupka.pl była pierwsza w wiosennych kampaniach w 2018 i 2020 roku. Następnie pałeczkę po niej przejęła IKP Olimpia, która wygrała dwie edycje w sezonie 2020/2021. Po triumfach multimedalistów WL Ligi do głosu doszli Emeritos Galaktikos. W rozgrywkach pucharowych nie mieli sobie równych, gdy przemierzali drogę z trzeciej do pierwszej ligi. Po drodze dwukrotnie wygrali Puchar WL Ligi – raz w roli 3-ligowca, a raz jako 2-ligowiec.

Z pozostałych trzech uczestników najlepiej prezentowali się Luis&Spółka. Zieloni w F6 wystąpią trzeci raz z rzędu. Poprzednie dwie edycje kończyli w meczu o brązowe krążki. Rok temu przegrali mały finał z transkrupką.pl, a ostatniej jesieni wywalczyli ostatnie miejsce na podium dzięki wygranej nad Synami Gehheny. Czerwono-czarni dwukrotnie docierali do meczów o trzecią lokatę. Dwukrotnie też przegrywali. Wiosną 2019 lepsze okazało się Biuro Podróży Almatur. Jesienią lepszy był wspomniany Luis&Spółka.

Ostatnim finalistą jest Gietewu, które do ostatniego etapu weszło drugi raz w historii. Pierwszy raz udało się osiągnąć Final Four … 10 lat temu. Czerwono-czarni ulegli w meczu o złoto Pobiedzikom 4:7, a w walce o medal przegrali z Onymi 0:3. Te mecze pamięta aż pięciu zawodników z obecnej kadry.

Z najlepszym bilansem do Final Six awansowała IKP Olimpia, która wygrała wszystkie sześć pojedynków. Jedną wygraną mniej w identycznej liczbie spotkań zgromadzili Emeritos Galaktikos.

Droga do Final Six

Emeritos Galaktikos: Diadal 2:0, Byczki 3:1, ICPen 7:0, Prostal 1:0, Luis&Spółka 1:0, Tilted Penguins 0:2
Gietewu: techmarkety.pl 1:1, Krwinki 2:1, IKP Olimpia 2:5, Ejbry Luboń 1:0, Diadal 1:0
IKP Olimpia:
Whiskonzy 6:0, FC Atmosferić 1:0, Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 1:0, Gietewu 5:2, Diadal 2:0, Ejbry Luboń 3:2
Luis&Spółka: Synowie Gehenny 0:1, Tornado Ognik 1:0, Imperium Łazarskie 2:1, Tilted Penguins 1:0, Emeritos Galaktikos 0:1
Synowie Gehenny: Luis&Spółka 1:0, Imperium Łazarskie 7:0, Tornado Ognik 3:0, Opal Stoczniowiec 1:0, techmarkety.pl 0:0, transkrupka.pl 1:1
transkrupka.pl: Ejbry Luboń 1:1, Chłosta 1:0, Los Amarillos 1:0, techmarkety.pl 1:0, Opal Stoczniowiec 2:0, Synowie Gehenny 1:1

21:15 – finał

Mecze w grupie, półfinały i mecz o trzecie miejsce potrwają 1×13 minut. Czas gry w finale wyniesie 2×10 minut. W przypadku remisu w fazie pucharowej sędzia zarządzi 3-minutową dogrywkę, a następnie trzy serie rzutów karnych.