Gdzie dwóch się bije, tam Trans-Stal korzysta

Nowym liderem drugiej ligi została Trans-Stal, która wykorzystała remis Luis&Spółka oraz pauzę Emeritos Galaktikos. W grupie spadkowej pierwszego frontu nastąpiła zmiana na czele – na szóste miejsce awansowała trankrupka.pl.

1. WL Liga: transkrupka.pl na czele grupy spadkowej

Znakomity start w drugiej rundzie ma za sobą transkrupka.pl, która po podziale ligi na dwie grupy w pierwszych dwóch starciach zgarnęła komplet punktów. Byli mistrzowie WL Ligi z przedostatniego miejsca awansowali trzy oczka w górę i obecnie są liderem dolnej piątki.

Transkrupka.pl udanie zrewanżowała się za porażkę na zakończenie fazy zasadniczej, gdy uległa Hurtowni.Fajerwerkowo.pl 4:6. W drugim meczu pomiędzy obiema ekipami Pirotechnicy nie mieli nic do powiedzenia i zasłużenie przegrali 1:5. Do przerwy transkrupka.pl wygrywała 3:0, a po zmianie stron szybko powiększyła przewagę o jednego gola i do końcowego gwizdka kontrolowała przebieg gry.

W tabeli grupy spadkowej nastąpiła zmiana lidera. Obecnie na czele jest transkrupka.pl, która ma jeden i dwa punkty przewagi odpowiednio nad Ejbrami i Hurtownią.Fajerwerkowo.pl. Musi mieć się też na baczności, gdyż ma jeden mecz więcej rozegrany.

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – transkrupka.pl 1:5 (0:3)
⚽️ 27′ Michał Metelski – 20′ 24′ Paweł Mokrzycki, 8′ Marcin Dorosz, 13′ Nikodem Jasina, 28′ Krzysztof Elantkowski
⭐️ Paweł Mokrzycki (transkrupka.pl)

2. WL Liga: Trans-Stal Luboń liderem drugiej ligi

Trans-Stal szturmem wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej. Lubonianie wygrali dwa mecze i wykorzystali potknięcia najgroźniejszych rywali. Nie były to łatwe przeprawy. Przed tygodniem po złotej bramce w końcówce żółto-czarni ograli Luis&Spółkę 1:0, a na start 15. kolejki pokonali Biuro Podróży Almatur 6:5, choć do przerwy przegrywali 2:3, a w 24 min już 2:5. W ostatnim kwadransie dzielił i rządził Dawid Zientkowski, który do gola z 15 min dołożył cztery kolejne trafienia! Pięć minut przed końcem wyrównał stan gry, a zwycięstwo Trans-Stali zapewnił w 39 min.

Liderem po poniedziałkowych spotkaniach mógł zostać Luis&Spółka, który mierzył się z zamykającym ligową stawkę Diadal-em. Beniaminek postawił wysoko poprzeczkę. W pierwszej odsłonie zieloni zdołali odwrócić wynik i na przerwę zeszli z jednobramkowym prowadzeniem – 2:1. Diadal wyrównał w 30 min, ale na trzy minuty przed zakończeniem spotkania stracił bramkę. Wydawało się, że Mateusz Michalak zdobył kluczowego gola, który da niezwykle cenne trzy punkty. L&S nie przejął jednak inicjatywy, a dodatkowo kilkadziesiąt sekund później stracił bramkę na remis. Z połowy boiska huknął Dawid Floryan, który drugi raz w tym spotkaniu wpakował futbolówkę do siatki. W ostatniej akcji zieloni mieli piłkę meczową, ale ku rozpaczy zawodników Luis&Spółka trafiła ona w słupek.

Na czele grupy mistrzowskiej ulokowała się Trans-Stal Luboń, która ma punkt przewagi nad L&S i Emeritos Galaktikos oraz dwa nad Bistrem Kopernik. Te cztery ekipy rozdzielą pomiędzy sobą miejsca gwarantujące bezpośredni awans i uprawniające do gry w play-off o pierwszą ligę. Premiowane grą w barażach jest także piąta lokata, o którą bój stoczą Biuro Podróży Almatur, Tornado Ognik i FFC Habitat. Diadal po remisie w Luis&Spółka stracił jakiekolwiek szanse na zajęcie tej pozycji.

Trans-Stal Luboń – Biuro Podróży Almatur 6:5 (2:3)
⚽️ 15′ 26′ 32′ 35′ 39′ Dawid Zientkowski, 5′ Michał Wojciechowski – 14′ 17′ 23′ Marcin Winny, 1′ Patryk Torz, 24′ Mikołaj Steike