Porażki liderów

Z kompletem porażek 14. kolejkę zakończyli liderzy wszystkich lig. W piątek Tornado pokonało Emeritos Galaktikos, a techmarkety.pl po 16-bramkowym spotkaniu afgcompters.pl.

2. WL Liga: Tornado lepsze od lidera

Przed meczem, w którym liderujący i kroczący po powrót do elity Emeritos Galaktikos zmierzyli się z Tornadem nikt nie stawiał na zespół z Ognika. Dodatkowo żółto-niebiescy na piątkowym pojedynku pojawili się bez ławki rezerwowych. Początek meczu wskazywał, że łatwą wygraną odniosą Galaktyczni. Po dziesięciu minutach i bramkach Mateusza Chojnackiego oraz Przemysława Szumskiego Emeritos prowadzili 2:0. Na tym zakończyli strzelanie i grę w tym spotkaniu. Inicjatywę przejęło niespodziewanie Tornado, które do przerwy zdołało odwrócić wynik. W 12 i 13 min bramkarza spadkowicza pokonał Piotr Skrzypczak, a trzy minuty przed zmianą stron na 3:2 trafił Dawid Dobrzyński. Żółto-niebiescy poszli za ciosem. Chwilę po wznowieniu gry Tornado wygrywało różnicą dwóch bramek, gdy piłkę do siatki skierował Miłosz Woźnik. Galaktyczni próbowali złapać kontakt z rywalem, ale zamiast strzelić gola to stracili. Sześć minut przed końcem mecz zamknął Skrzypczak, który zakończył spotkanie z hattrickiem. Tornado wygrało 5:2 i wskoczyło w tabeli na szóste miejsce. Do miejsca premiowanego grą w play-off brakuje żółto-niebieskim jeden punkt. Emeritos pozostali na pierwszej lokacie z punktem przewagi nad Luis&Spółka i Bistrem Kopernik.

Emeritos Galaktikos – Tornado Ognik 2:5 (2:3)
⚽️ 6′ Mateusz Chojnacki, 10′ Przemysław Szumski – 12′ 13′ 34′ Piotr Skrzypczak, 17′ Dawid Dobrzyński, 21′ Miłosz Woźniak
🟡 Patryk Jankowiak (Tornado Ognik)
⭐️ Piotr Skrzypczak (Tornado Ognik)

3. WL Liga: techmarkety.pl zatrzymały afgcomputers.pl

Dla techmarkety.pl pojedynek z liderem grupy mistrzowskiej był kluczowy w walce o bezpośredni awans do drugiej ligi. Zespół z Kórnika musiał pokonać niepokonane afgcomputers.pl, dla którego 3-punktowa zdobycz była jednoznaczna z promocją do wyższej klasy rozgrywkowej.

W pierwszej połowie grający w białych trykotach lider tabeli trzykrotnie obejmował dwubramkowe prowadzenie. W 12 min wygrywał 2:0, dwie minuty później 3:1, a 120 sekund przed przerwą 4:2. Trzy z czterech bramek zdobył niezawodny Damian Wojtkowiak. Techmarkety.pl starały się dotrzymać kroku przeciwnikom. Chwilę przed końcem pierwszej części ważnego gola zdobył Krzysztof Bobrowski, który trafił na 3:4. Obraz gry uległ zmianie. Granatowi po zmianie stron bardzo szybko, bo już w 23 min odwrócili wynik spotkania. Gol Jakuba Pewnego wyrównał stan gry, a druga w tym meczu bramka Piotra Śramskiego dała prowadzenie 5:4. Dwie minuty później, po czwartym i piątym trafieniu Wojtkowiaka afgcomputers.pl wygrywali 6:5. W 29 min strzelanie chwilowo zatrzymał Pewny. Techmarkety.pl doprowadziły do remisu 6:6. Tempo meczu wytrzymali kórniczanie, którzy w ważnym momencie wyprowadzili dwa zabójcze ciosy. W rolach głównych wystąpili Pewny i Marcin Strugarek. Ten ostatni pięć minut przed końcem dał prowadzenie, ten pierwszy kilkadziesiąt sekund później wyprowadził techmarkety.pl na dwubramkową przewagę – 8:6. Lider za sprawą Wojtkowiaka złapał jeszcze kontakt bramkowy, ale w ostatnich sekundach nie powstrzymał kolejnej skutecznej kontry rywala. Wynik meczu w 40 min ustalił Pewny, który zakończył mecz z czterema bramkami na koncie. Techmarkety.pl wygrały 9:7 i wróciły do walki o bezpośredni awans do drugiej ligi.

techmarkety.pl – afgcomputers.pl 9:7 (3:4)
⚽️ 21′ 29′ 36′ 40′ Jakub Pewny, 15′ 23′ Piotr Śramski, 13′ Kamil Bobrowski, 20′ Krzysztof Bobrowski, 35′ Marcin Strugarek – 8′ 12′ 18′ 24′ 26′ 37′ Damian Wojtkowiak, 14′ Andriy Nazarevych