Dziś losowanie Final Six Pucharu WL Ligi

Podczas wtorkowej kolejki rozgrywanej na boisku Droga Dębińska odbędzie się losowanie grup Final Six Pucharu WL Ligi. Sześć najlepszych drużyn pucharowej rywalizacji zostanie podzielonych na dwie 3-zespołowe grupy. Decydująca batalia o trofeum i wyjazd do Warszawy na Puchar Polski odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca.

Dziś o godzinie 19:45 przeprowadzone zostanie losowanie grup Final Six Pucharu WL Ligi. Sześć drużyn, które wywalczyło awans do fazy finałowej zostanie podzielonych na dwie 3-zespołowe grupy. Podczas losowania będzie obowiązywać jedna zasada. Zespoły, które grały w jednej grupie podczas drugiej rundy nie będą mogły spotkać się w jednej grupie. Drużyny zostały też podzielone na dwa koszyki. W pierwszym znaleźli się mistrzowie grup, w drugim ekipy, które zajęły drugie lokaty.

I koszyk: Emeritos Galaktikos, IKP Olimpia, transkrupka.pl
II koszyk: Gietewu, Luis&Spółka, Synowie Gehenny

Do jednej grupy trafi dwóch mistrzów grup, do drugiej dwa zespoły z drugich miejsc.

20:45 – finał

Mecze w grupie, półfinały i mecz o trzecie miejsce potrwają 1×13 minut. Czas gry w finale wyniesie 2×10 minut. W przypadku remisu w fazie pucharowej sędzia zarządzi 3-minutową dogrywkę, a następnie trzy serie rzutów karnych.