FarbSystem i techmarkety.pl uzupełniają stawkę grupy mistrzowskiej trzeciej ligi

FarbSystem wysoko ograł JKS i zapewnił sobie oraz techmarketom awans do grupy mistrzowskiej. Trans-Stal zmniejszyła dystans do podium. NDW rzutem na taśmę zremisowało z FC Atmosfericiem.

2. WL Liga: Trans-Stal bliżej czołówki

Rywalizację w grupie mistrzowskiej jako ostatnie ze stawki ośmiu najlepszych ekip rozpoczęły zespoły Trans-Stali i Tornada. Był to ważny pojedynek, gdyż zwycięzca mógł awansować na czwarte miejsce, a przy okazji zmniejszyć stratę do ostatniego miejsca na podium. Strzelanie w tym spotkaniu po kwadransie gry rozpoczął Michał Wojciechowski. 120 sekund później Trans-Stal wygrywała już 2:0, a na przerwę pomimo straty gola zeszła z dwubramkową przewagą (3:1). W drugiej odsłonie Tornado zdołało doprowadzić do wyrównania za sprawą dubletu niezawodnego Piotra Skrzypczaka, który trafiał w 26 i 31 min. Końcowe fragmenty spotkania należały jednak do żółto-czarnych z Lubonia. Trans-Stali udało się zdobyć dwa gole – w 35 min na 4:3 trafił Filip Niedziela, a dwie minuty później po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Wojciechowski. Trans-Stal wygrała 5:3.

Trans-Stal Luboń – Tornado Ognik 5:3 (3:1)
⚽️ 15′ 37′ Michał Wojciechowski, 17′ Dawid Zientkowski, 20′ Maciej Brauza, 35′ Filip Niedziela – 26′ 31′ Piotr Skrzypczak, 18′ Dawid Dobrzyński
🟡 Adrian Żelazny (Tornado Ognik)
⭐️ Michał Wojciechowski (Trans-Stal Luboń)

3. WL Liga: FarbSystem i techmarkety.pl zagrają w grupie mistrzowskiej

W obu trzecioligowych spotkaniach dwa zespoły pomimo prowadzenia 2:0 nie zdołały wywalczyć kompletu punktów. W pierwszej potyczce po ośmiu minutach JKS niespodziewanie wygrywał różnicą dwóch goli z walczącym o grupę mistrzowską, FarbSystem-em. Jeszcze przed przerwą spadkowicz zdołał wyrównać po golach Radosława Majewskiego i Piotra Schulze. W drugiej połowie nie dał już szans JKS-owi. Majewski zakończył mecz z czterema trafieniami więcej, a jego koledzy z drużyny dołożyli jeszcze pięć goli. FarbSystem wygrał 11:4 i przypieczętował awans do najlepszej szóstki. Z wygranej spadkowicza skorzystały także techmarkety.pl, które również znalazły się w grupie mistrzowskiej.

Po zwycięstwie FarbSystem-u nad JKS-em było już pewne, że FC Atmosferić i NDW zagrają w grupie barażowej. Oba zespoły spotkały się w ostatnim czwartkowym pojedynku. Zespołem, który wygrywał 2:0 był FC Atmosferić. W 16 min Vasyl Bersan otworzył wynik spotkania, a 180 sekund przed końcowym gwizdkiem podwyższył prowadzenie. Wynik powinien być okazalszy, ale między słupkami kapitalne zawody rozgrywał Martin Napierała, który mocno przyczynił się wywalczenia jednego punktu przez NDW. Swoją cegiełkę dołożyli także Mariusz Mrozik i Jan Radzik. Ten pierwszy trafił w 38 min, ten drugi chwilę przed końcowym gwizdkiem zapewnił cenny remis swojej drużynie.

FrabSystem – JKS 11:4 (2:2)
⚽️ 12′ 25′ 26′ 27′ 37′ Radosław Majewski, 20′ 34′ Piotr Schulze, 23′ 38′ Mateusz Murawski, 32′ 35′ Michał Jaśkowiak – 7′ 40′ Piotr Stawiński, 8′ Radosław Królak, 30′ Jędrzej Dulczewski