FSC Braga wśród najlepszych w pierwszej lidze

Braga wygrała z Noteciakami i awansowała do najlepszej piątki elity. Luis&Spółka po efektownym 7:1 wskoczył na pierwsze miejsce w drugoligowej grupie mistrzowskiej, a Ledy po skromnym zwycięstwie nad Gietewu zostali liderami grupy spadkowej. Mechaniczna Pomarańcza sprawiła niespodziankę i jest bliska gry w grupie barażowej trzeciej ligi.

1. WL Liga: Braga zagra w grupie mistrzowskiej, Noteciaki w spadkowej

Po udanym pierwszym sezonie w elicie, w którym Noteciaki zdobyły brązowe medale nastąpiły dwa z grą o utrzymanie w tle. W zeszłej edycji udało się zachować ligowy byt, ale dzięki wygranej w finale play-off. Walka o zachowanie ligowego bytu w tym sezonie zapowiada się na trudniejszą. Noteciaki miały szansę jej uniknąć. Była ona matematyczna, ale zgodnie z zasadą dopóki piłka w grze jak najbardziej realna. Braga nie mogła sobie pozwolić na porażkę, gdyż ta eliminowała ich z gry o podium. Mecz rozpoczęła bramka samobójcza autorstwa Mikołaja Rybarczyka, który zrehabilitował się na początku drugiej części, gdy wyrównał stan gry na 2:2. Inną historię napisał Mikołaj Michałowski. W 6 min trafił na 1:1, a w 30 min osłabił zespół otrzymując czerwoną kartkę przy stanie 4:3 dla Bragi. Pomimo gry w przewadze przez pięć minut FSC nie powiększyło przewagi i mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem zapewniającym tej drużynie przepustkę do grupy mistrzowskiej. Noteciaki w drugiej rundzie zagrają o utrzymanie.

Do drugiej ligi spadł Kolib Luboń FC, który nie dotarł na drugi mecz z rzędu. Darmowe punkty otrzymały lubońskie Ejbry. Kolib może spaść jeszcze jedną klasę niżej. Taka sytuacja będzie miała miejsce przy oddaniu trzeciego pojedynku walkowerem.

FSC Braga – Noteciaki 4:3 (2:1)
⚽️ 19′ 25′ Mateusz Gajewski, 4′ Mikołaj Rybarczyk (samob.), 28′ Krzysztof Stępniak – 6′ Mikołaj Michałowski, 22′ Mikołaj Rybarczyk, 24′ Krzysztof Patalas
🔴 Mikołaj Michałowski (Noteciaki)
⭐️ Mateusz Gajewski (FSC Braga)

Ejbry Luboń – Kolib Luboń FC 5:0 (walkower)

2. WL Liga: Luis&Spółka liderem po zwycięstwie 7:1

Miłe złego początki. Tak w skrócie można nazwać mecz w wykonaniu FFC Habitat. Mistrzowie trzeciej ligi z poprzedniego sezonu znakomicie rozpoczęli pojedynek z jednym z głównych kandydatów do awansu. W 5 min na listę strzelców wpisał się Sebastian Olejniczak. W kolejnych fragmentach spotkania dzielili i rządzili zawodnicy Luis&Spółka. Zieloni przed przerwą wyszli na prowadzenie 3:1, a po zmianie stron powiększyli przewagę do sześciu bramek nie tracąc przy tym żadnej. Niecodziennym wyczynem popisał się Bartosz Modrzejewski, który w mniej niż cztery minuty skompletował klasycznego hattricka. Luis&Spółka dzięki wygranej awansował na pierwsze miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej.

W grupie spadkowej odbyły się dwa spotkania. Ledy pokonały po ciekawym meczu Gietewu 2:1 i wskoczyły na fotel lidera. Po 30. minutach granatowi wygrywali różnicą dwóch goli po trafieniach Krystiana Swobody i Damiana Woytyniaka. Czerwono-czarni walczyli do końca i 150 sekund przed końcem złapali kontakt bramkowy po strzale Mateusza Jóźwiaka. Na gola wyrównującego nie starczyło już czasu. Bramkę na wagę remisu w ostatnich sekundach zdobyli za to FC Albatros. Rebis prowadził już 2:0, ale chwilę przed zejściem na przerwą stracił gola do szatni. FCA poszli za ciosem, zdobyli dwa gole i w 31 min po drugim trafieniu Damiana Łuczaka wygrywali 3:2. Drugie odwrócenie wyniku miało miejsce w 37 min, gdy dokonał tego Rebis. W 33 min na 3:3 trafił Przemysław Babijów, a prowadzenie cztery minuty później wywalczył Tomasz Majer. Ostatnie słowo należało do Albatrosa. Przed końcowym gwizdkiem remis FCA uratował Witold Chęciński.

FFC Habitat – Luis&Spółka 1:7 (1:3)
⚽️ 5′ Sebastian Olejniczak – 32′ 33′ 35′ Bartosz Modrzejewski, 8′ 29′ Marcin Michalak, 14′ Mateusz Michalak, 17′ Jan Pawlak
🟡 Maciej Jabłoński (FFC Habitat)
⭐️ Marcin Michalak (Luis&Spółka)

LED Lighting Team – Gietewu 2:1 (1:0)
⚽️ 14′ Krystian Swoboda, 30′ Damian Woytyniak – 37′ Mateusz Jóźwiak
⭐️ Krystian Swoboda (LED Lighting Team)

Dom Wydawniczy Rebis – FC Albatros 4:4 (2:1)
⚽️ 10′ Michał Bartkowiak, 13′ Tomasz Rybarczyk, 33′ Przemysław Babijów, 37′ Tomasz Majer – 19′ 31′ Damian Łuczak, 28′ Jakub Jamrozik, 40′ Witold Chęciński
⭐️ Damian Łuczak (FC Albatros)

3. WL Liga: Mechaniczna Pomarańcza bliska gry w grupie barażowej

Mechaniczna Pomarańcza na zakończenie fazy zasadniczej złapała formę. W ostatnich czterech pojedynkach wygrała trzy mecze i jest już niemal pewna gry w grupie barażowej. We wtorkowy wieczór pomarańczowo-czarni sprawili niemałą niespodziankę wygrywając z FDK, który przed tygodniem awansował do grupy mistrzowskiej. O zwycięstwie Mechanicznej zadecydował gol z 38 min autorstwa Kacpra Ciosańskiego. Była to jego druga bramka w meczu. Wcześniej, w 11 min, otworzył wynik potyczki, która zakończyła się wynikiem 3:2.

Mechaniczna Pomarańcza – FDK 3:2 (2:1)
⚽️ 11′ 38′ Kacper Ciosański, 14′ Kamil Adamczewski – 13′ Przemysław Rakocy, 31′ Filip Godurkiewicz
🟡 Dominik Kluj, Fabian Steenbock (obaj FDK)
🟡 🔴 Fabian Steenbock (FDK, za drugą żółtą kartkę)