Zwycięstwo Onych na wagę grupy mistrzowskiej dla Krwinek

Trzypunktowymi zdobyczami zakończyły fazę zasadniczą drugiej ligi Bistro Kopernik i El Pistoleros. Dzięki wygranej Onych nad Whiskonzy Krwinki awansowały do grupy mistrzowskiej.

2. WL Liga: Faza zasadnicza zakończona

Pewne gry w grupie mistrzowskiej, Bistro Kopernik okazało się lepsze od Gietewu, które w drugiej rundzie będzie walczyć o utrzymanie. Dzięki wygranej do dorobku punktowego drugiej fazy zespół z Grunwaldu dopisał dwa oczka. Bistro prowadziło po siedmiu minutach 3:0, ale pozwoliło dojść do głosu czerwono-czarnym, którym po kwadransie gry udało się zmniejszyć stratę do jednego gola (3:4). Gietewu do 34 min starało się prowadzić wyrównany bój, lecz w ostatnich sześciu minutach nie potrafiło już dogonić rywala. Bistro Kopernik rozpoczęło seryjne strzelanie bramek, które zakończyło się zdobyciu dwucyfrowej liczbie goli. Mecz zakończył się wynikiem 10:5.

W trzecim poniedziałkowym pojedynku ostatni mecz fazy zasadniczej zagrały szóstki El Pistoleros i Opal-u Stoczniowiec. Wynik spotkania miał duży wpływ na tabelę grupy spadkowej, gdyż w owej grupie znalazły się obie drużyny. Zwycięsko z rywalizacji wyszły Pistolety, które uciekły strefie spadkowej na odległość sześciu punktów. Beniaminek wygrał 4:1, a budowanie przewagi rozpoczął w pierwszych 60 sekundach spotkania, gdy do siatki trafił Mateusz Adamczak. Do przerwy El Pistoleros wygrywali 3:0. W drugiej części oba zespoły zadały sobie po ciosie i mecz ostatecznie zakończył się wygraną uczestników Pucharu Polski 4:1.

Bistro Kopernik – Gietewu 10:5 (5:3)
⚽️ 34′ 35′ 40′ Alek Mocharnik, 1′ 37′ Mikołaj Daszkiewicz, 2′ 24′ Eryk Kubasik, 7′ 13′ Patryk Schulz, 20′ Adam Pawlak – 11′ 38′ Michał Błaszak, 15′ 22′ Damian Sulmiński, 15′ Hubert Grzanka
🟡 Eryk Kubasik (Bistro Kopernik)
⭐️ Patryk Schulz (Bistro Kopernik)

El Pistoleros – Opal Stoczniowiec 4:1 (3:0)
⚽️ 12′ 38′ Mateusz Łuczkowski, 1′ Mateusz Adamczak, 16′ Dymitr Zdunek – 28′ Kamil Skwaryło
⭐️ Mateusz Adamczak (El Pistoleros)

3. WL Liga: Krwinki zagrają w grupie mistrzowskiej, Oni i Whiskonzy powalczą o play-off

Wynik pojedynku Onych z Whiskonzy decydował o losie trzech zespołów. Żółto-czarni walczyli o prawo gry w grupie barażowej, beniaminek o grupę mistrzowską, natomiast z uwagą potyczce przyglądały się Krwinki, które w przypadku straty punktów tej drugiej drużyny zapewniłyby sobie awans do najlepszej szóstki trzeciej ligi.

Mecz trzymał w napięciu do końca, a losy spotkania ważyły się do ostatniego gwizdka arbitra. Do przerwy był remis 2:2, po półgodzinie gry 3:3. W 37 min prowadzenie uzyskało Whiskonzy. Do siatki drugi raz w pojedynku trafił Karol Łuczak. Taki wynik promował do grupy mistrzowskiej beniaminka. Sytuacja odmieniła się o 180 stopni kilkadziesiąt sekund później, gdy bramkarza Whiskonzy po raz trzeci pokonał Paweł Jassem. Oni poszli za ciosem i w 39 min bramką Kacpra Wilczaka przypieczętowali wygraną 5:4.

Oni – Whiskonzy 5:4 (2:2)
⚽️ 16′ 29′ 38′ Paweł Jassem, 18′ Szymon Maliński, 39′ Kacper Wilczak – 19′ 37′ Karol Łuczak, 15′ Szczepan Wojcieszak, 28′ Igor Kowalski