Trans-Stal Luboń wśród najlepszych w drugiej lidze

Ważne wygrane Bragi i Ejbrów. Trans-Stal awansowała do grupy mistrzowskiej drugiej ligi. Prostal wygrał ósmy kolejny mecz, a NDW pozostało w grze o najlepszą szóstkę trzeciego frontu.

1. WL Liga: Ważne zwycięstwo Ejbrów

Ostatnie dni dla Ejbrów były niezwykle udane. W niedzielę lubonianie awansowali do kolejnej rundy Pucharu WL Ligi, a we wtorek zdobyli cenne punkty w walce o utrzymanie. Beniaminek, choć przegrywał z Noteciakami 0:1 to zdołał odrobić straty i zdobyć zwycięskiego gola. Bramka na wagę trzech oczek wpadła kwadrans przed zakończeniem potyczki. Jej autorem został Tobiasz Tykwic. Wygrana nie poprawiła miejsca Ejbrów w klasyfikacji. Lubonianie nadal zajmują przedostatnią lokatę, ale mają już tylko punkt straty do bezpiecznej pozycji.

Drugi luboński zespół w pierwszej lidze dalej przeżywa ciężkie chwile. Porażka z Bragą była ósmą w sezonie, a do tego można dodać także odpadnięcie z pucharowej rywalizacji po trzech walkowerach. Kolib zanim zdobył bramkę to przegrywał z Bragą już 0:3, a kolejną bramkę strzelił przy stanie 1:6. W szeregach FSC brylował duet Mateusz Gajewski – Mikołaj Hajdasz. Obaj zakończyli spotkanie z hattrickiem. Braga wygrała 8:2, wykorzystała porażkę Noteciaków i wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli.

Noteciaki – Ejbry Luboń 1:2 (1:1)
⚽️ 14′ Sanya Korenev – 19′ Artur Rożek, 25′ Tobiasz Tykwic
🟡 Mikołaj Michałowski (Noteciaki)
⭐️ Mateusz Dopierała (Ejbry Luboń)

FSC Braga – Kolib Luboń FC 8:2 (4:1)
⚽️ 7′ 17′ 27′ Mateusz Gajewski, 29′ 35′ 38′ Mikołaj Hajdasz, 3′ Serhii Nikolaev, 13′ Aleks Glabus – 15′ Dominik Przybylski, 34′ Adam Kolber
⭐️ Mikołaj Hajdasz (FSC Braga)

2. WL Liga: Trans-Stal Luboń zagra o awans do pierwszej ligi

Trans-Stal nie zmarnowała znakomitej okazji do przypieczętowania awansu do grupy mistrzowskiej. Zespół z Lubonia potrzebował trzech punktów i zdobył je w starciu z ostatnim w tabeli Imperium Łazarskim. Pojedynek rozstrzygnął się w pierwszej części, po której Trans-Stal wygrywała 6:0. W drugich dwudziestu minutach lubonianie zdobyli jedną bramkę mniej od rywala i wygrali różnicą pięciu goli – 8:3. Najlepszy na placu gry Dawid Zientkowski zdobył trzy gole. Hattricka skompletował w kwadrans.

Krok w kierunku najlepszej ósemki zrobiło Tornado Ognik. W pojedynku z Opalem Stoczniowiec okazało się lepsze o trzy bramki. Przed przerwą żółto-niebiescy zdobyli dwa gole – do siatki trafili Dawid Nosek i Mariusz Wojtaszyk. Po wznowieniu gry zespół z Ognika dwoma trafieniami odpowiedział na bramkę kontaktową Jakuba Raszewskiego. Sześć minut przed końcem Patryk Jankowiak podwyższył prowadzenie na 3:1, a minutę przed końcem wynik spotkania ustalił Piotr Skrzypczak.

Na zakończenie wtorkowej kolejki odbył się zacięty pojedynek pomiędzy Emeritos Galaktikos i Jogą Bonito. Oba zespoły przed początkiem meczu znały swoje miejsce w drugiej rundzie rozgrywek. Spadkowicz jest pewny gra w grupie mistrzowskiej, Joga Bonito w fazie finałowej powalczy o utrzymanie. Było to drugie starcie Emeritos Galaktikos z zespołem z dolnych rejonów tabeli w przeciągu tygodnia i drugie zakończone stratą punktów. Lider tabeli przegrywał z JB już 0:2, ale zdołał się podnieść i odrobić straty z nawiązką. Joga Bonito nie poddała się i do końca walczyła o korzystny rezultat. Udało się osiągnąć remis, który cztery minuty przed końcowym gwizdkiem zapewnił Jakub Kośmicki.

Imperium Łazarskie – Trans-Stal Luboń 3:8 (0:6)
⚽️ 21′ 32′ Sławomir Szalczyk, 30′ Bartosz Kędzierski – 3′ 13′ 15′ Dawid Zientkowski, 5′ Michał Wojciechowski, 9′ Maciej Brauza, 20′ Albert Stachowiak, 25′ Łukasz Różański, 35′ Piotr Staszak
⭐️ Dawid Zientkowski (Trans-Stal Luboń)

Tornado Ognik – Opal Stoczniowiec 4:1 (2:0)
⚽️ 10′ Dawid Nosek, 19′ Mariusz Wojtaszyk, 34′ Patryk Jankowiak, 39′ Piotr Skrzypczak – 26′ Jakub Raszewski
🟡 Łukasz Jankowiak (Tornado Ognik)
⭐️ Grzegorz Dąbek (Opal Stoczniowiec)

Emeritos Galaktikos – Joga Bonito 3:3 (0:2)
⚽️ 24′ Dominik Oses, 26′ Sebastian Iwiński, 34′ Dawid Piegoński – 7′ Dominik Kostrom, 16′ Igor Watras, 36′ Jakub Kośmicki
🟡 Sebastian Iwiński, Paweł Wojtaszak (obaj Emeritos Galaktikos), Adam Jankowski (Joga Bonito)
🟡🔴 Sebastian Iwiński (Emeritos Galaktikos, za drugą żółtą kartkę)
⭐️ Igor Watras (Joga Bonito)

3. WL Liga: Prostal wygrał ósmy mecz, NDW pozostaje w walce o grupę mistrzowską

Prostal dalej kroczy po zwycięskiej ścieżce. W ósmym kolejnym meczu lider grupy B odniósł ósme zwycięstwo. Byczki w pierwszej odsłonie postawiły wysoko poprzeczkę. Na każde trafienie Prostalu uszykowaną odpowiedź miał Tomasz Świderski, który trzykrotnie trafiał do siatki rywali. Po zmianie stron beniaminek był już nie do zatrzymania. Zwycięstwo przypieczętował czterema bramkami i czystym kontem.

Wyścig po najlepszą szóstkę w grupie A trwa w najlepsze. W dalszym ciągu w grze jest pięć ekip, które starają się seryjnie wygrywać. Kroku czołówce dotrzymuje NDW. Zawodnicy występujący w bordowych trykotach wygrali piąty mecz na wiosnę. Pokonali Los Amarillos 5:0 i odrobili trzy punkty do liderów tabeli. Obecnie zajmują piątą lokatę. Na koncie mają piętnaście punktów, prowadzący FarbSystem osiemnaście.

Prostal – Byczki 7:3 (3:3)
⚽️ 13′ 21′ Dominik Winiarski, 15′ 29′ Mateusz Walczyk, 2′ Marcin Surowiec, 30′ Rafał Jarosz, 38′ Krzysztof Szenfeld – 11′ 14′ 20′ Tomasz Świderski