Grupy II rundy Pucharu WL Ligi rozlosowane

Podczas wtorkowych meczów 10. kolejki odbyło się losowanie grup II rundy Pucharu WL Ligi. W rywalizacji pozostało dwanaście drużyn, które w niedzielę, 21 maja stoczą pojedynki o awans do finałowej szóstki.

Na placu boju pozostało dwanaście zespołów. Blisko połowa to zespoły z pierwszej ligi. Elitę reprezentować będą Ejbry Luboń, IKP Olimpia, Tilted Penguins, Synowie Gehenny i transkrupka.pl. Honoru zespołów z niższych lig bronić będą drugoligowcy – Diadal, Gietewu, Emeritos Galaktikos, Luis&Spółka i Opal Stoczniowiec oraz dwóch przedstawicieli trzeciej ligi – Błękitni Czerwonak i techmarkety.pl. Triumfator wiosennego Pucharu WL Ligi otrzyma przepustkę na finały Pucharu Polski. Wcześniej bilet do Warszawy wywalczyli El Pistoleros.

Wyniki losowania grup Pucharu WL Ligi

• Grupa H: Ejbry Luboń, IKP Olimpia, Diadal, Gietewu
  • Grupa I: Emeritos Galaktikos, Tilted Penguins, Błękitni Czerwonak, Luis&Spółka
  • Grupa J: Synowie Gehenny, techmarkety.pl, transkrupka.pl, Opal Stoczniowiec

Awans do Final Six uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Finałowa szóstka utworzy dwie grupy 3-zespołowe.

Czas gry w fazie grupowej wynosił będzie 1×10 minut. Mecze fazy pucharowej potrwają 1×13 minut (półfinały i mecz o III miejsce) i 2×10 minut (finał). W przypadku remisu w fazie pucharowej sędzia zarządzi 3-minutową dogrywkę, a następnie trzy serie rzutów karnych.

Mecze pierwszej rundy zostaną rozegrane w niedzielę, 21 maja. Terminarz pojawi się w najbliższych dniach.