IKP Olimpia chce wrócić na tron

W meczu dwóch ostatnich mistrzów IKP Olimpia okazała się minimalnie lepsza od Chłosty. Zapraszamy na relację z wtorkowych gier w telegraficznym skrócie.

1. WL Liga: Szósta wygrana IKP Olimpii

IKP Olimpia wróciła na pierwszą lokatę po jednobramkowej wygranej nad Chłostą – 5:4. O zwycięstwie byłych mistrzów nad obecnymi zadecydował gol Mateusza Bartkowiaka z 31 min. Wcześniej oglądaliśmy wymianę ciosów. Chłoście przed stratą piątego gola udało się odrobić dwie bramki straty.

Do pierwszej piątki po efektownej wygranej nad Kolibem wskoczyli Noteciaki. Biało-zieloni pokonali beniaminka 10:2, dzięki czemu przedłużyli swoje szanse na powrót do grupy mistrzowskiej po półrocznej banicji. Obecnie są na czwartej lokacie. Kolib w drugiej rundzie powalczy o utrzymanie, podobnie jak Ejbry, które nie sprostały transkrupce.pl. Wicemistrzowie pomimo wygranej 3:1 nie poprawili swojego miejsca w tabeli – nadal zajmują ósmą lokatę, lecz oddalili się od spadkowej lokaty na trzy oczka.

Ejbry Luboń – transkrupka.pl 1:3 (0:2)
⚽️ 40′ Maciej Mazurek – 12′ Jakub Gazecki, 14′ Krzysztof Elantkowski, 26′ Kacper Sworacki
🟡 Tobiasz Tykwic (Ejbry Luboń), Dawid Słaboszewski (transkrupka.pl)
⭐️ Krzysztof Elantkowski (transkrupka.pl)

Chłosta – IKP Olimpia 4:5 (2:3)
⚽️ 6′ Michał Kaczmarek, 15′ Mateusz Wiśniewski, 23′ Daniel Mankiewicz, 25′ Mateusz Bednarek – 12′ 31′ Mateusz Bartkowiak, 4′ Piotr Nowak, 18′ Michał Nowak, 21′ Jacek Sander
⭐️ Mateusz Bednarek (Chłosta)

Noteciaki – Kolib Luboń FC 10:2 (6:0)
⚽️ 2′ 30′ Mikołaj Michałowski, 6′ 14′ Sanya Korenev, 7′ 20′ Krzysztof Patalas, 25′ Adam Michałowski, 29′ Mikołaj Romanowski – 33′ Stanisław Glinka, 38′ Dariusz Białas
🟡 Mikołaj Rybarczyk (Noteciaki)
⭐️ Mikołaj Michałowski (Noteciaki)

2. WL Liga: Zwycięstwo Ledów i dwa remisy

LED Lighting Team po zwycięstwie nad FC Albatros pozostał w grze o awans do najlepszej ósemki drugiej ligi. Ledy wygrały 5:2, choć do przerwy rywale byli lepsi o dwa gole. O zwycięstwie zadecydowała 37 min, podczas której granatowi ze stanu 2:2 wyszli na prowadzenie 4:2. Porażka dla Albatrosa oznacza pewne miejsce w grupie spadkowej.

W dwóch kolejnych meczach padły dwa skrajne remisy. Rebis z Tornadem strzelili 12 bramek, natomiast Trans-Stal z Jogą Bonito … 0. Starcie Domu Wydawniczego z Ognikiem było kapitalnym widowiskiem. Przez większą część meczu prowadziło Tornado (przed przerwą 2:0 i 3:1), ale Rebisowi udało się w końcu doprowadzić do wyrównania. Najważniejszym aktorem tego widowiska był Robert Sobkowiak, który zdobył cztery gole, w tym trzy ostatnie dla DWR. W starciu Trans-Stali z Jogą Bonito w głównej roli wystąpili bramkarze obu zespołów. Przez czterdzieści minut nie pozwolili na zdobycie choćby jednego gola.

LED Lighting Team – FC Albatros 5:2 (0:2)
⚽️ 24′ 40′ Damian Woytyniak, 28′ Krzysztof Filas, 37′ Andrzej Krawczuk, 37′ Witold Chęciński (samob.) – 9′ 20′ Damian Łuczak
⭐️ Damian Woytyniak (LED Lighting Team)

Dom Wydawniczy Rebis – Tornado Ognik 6:6 (1:3)
⚽️ 25′ 31′ 32′ 36′ Robert Sobkowiak, 13′ 28′ Bartłomiej Cmok – 3′ 5′ Piotr Skrzypczak, 20′ Kamil Makowiecki, 27′ Mariusz Wojtaszyk, 28′ Dawid Nosek, 35′ Patryk Jankowiak
🟡 Marcin Wojtaszyk (Tornado Ognik)
⭐️ Robert Sobkowiak (Dom Wydawniczy Rebis)

Trans-Stal Luboń – Joga Bonito 0:0
🟡 Michał Wojciechowski (Trans-Stal Luboń)
⭐️ Marek Kornowski (Joga Bonito)

3. WL Liga: Techmarkety.pl na równi z liderami

Na wygrane FarbSystemu i FDK skutecznie odpowiedziały techmarkety.pl. Zawodnicy ubrani w granatowe trykoty okazali się minimalnie lepsi od Mechanicznej Pomarańczy. Wynik spotkania został rozstrzygnięty przed przerwą. Dwukrotnie piłkę do siatki skierował Jakub Pewny, a bramkę kontaktową dla pomarańczowo-czarnych zdobył Adrian Janaszek. W drugiej odsłonie defensywa techmarkety.pl nie dała się zaskoczyć i mecz zakończył się identycznym rezultatem jak po pierwszej części. Zespół z Kórnika wygrał 2:1 i zrównał się punktami z prowadzącą dwójką. Ma jednak dwa mecze więcej rozegrane.

Mechaniczna Pomarańcza – techmarkety.pl 1:2 (1:2)