Dwucyfrowy łup bramkowy FarbSystem-u i FC Atmosfericia

W pierwszoligowej potyczce Noteciaki pokonały transkrupkę 2:1. Była to pierwsza wygrana zielono-białych na wiosnę. FarbSystem i FC Atmosferić zdobyli odpowiednio dziesięć i jedenaście bramek. Były to drugie zwycięstwa obu zespołów.

1. WL Liga: pierwsze zwycięstwo Noteciaków, transkrupka.pl w odwrocie

W coraz trudniejszej sytuacji znajduje się transkrupka.pl. Wicemistrzowie przegrali trzeci mecz na wiosnę i szybki krokiem zmierzają ku grze w grupie spadkowej. W czwartkowy wieczór przegrali z Noteciakami, dla których było to pierwsze zwycięstwo w obecnej edycji.

Pierwsza część gry nie dostarczyła bramek. Te zaczęły padać po wznowieniu gry po przerwie. Transkrupkę.pl na prowadzenie wyprowadził Krzysztof Elantkowski. Drogę do bramki znalazł w 25 min gry. Były to miłe złego początki, gdyż w ostatnich siedmiu minutach wicemistrzowie nie potrafili powstrzymać dwóch skutecznych ataków zielono-białych. Noteciaków do zwycięstwa poprowadzili Sebastian Ławniczak i Patryk Dziurla. Ten drugi pięć minut przed końcowym gwizdkiem wyprowadził decydujący cios, po którym wicemistrzowie już się nie podnieśli.

transkrupka.pl – Noteciaki 1:2 (0:0)
⚽️ 25′ Krzysztof Elantkowski – 33′ Sebastian Ławniczak, 35′ Patryk Dziurla
⭐️ Patryk Dziurla (Noteciaki)

2. WL Liga: FarbSystem i FC Atmosferić z dwucyfrowym łupem bramkowym

FarbSystem i FC Atmosferić nie mieli kłopotów z ograniem swoich czwartkowych rywali. Spadkowicz pokonał ICPen, natomast FCA rozprawiło się ze Snow Kids. W obu tych spotkaniach zwycięzcom udało się zdobyć dwucyfrową liczbę trafień.

FarbSystem do przerwy wygrywał już 6:1. Prawdziwy koncert strzelecki urządził sobie Mateusz Murawski, który w pierwszej odsłonie zdobył aż pięć bramek. Po zmianie stron snajper FarbSystem-u dołożył kolejne dwa gole. W 36 min spadkowicz wygrywał 10:2. ICPen-owi pozwolił jeszcze na zdobycie aż trzech bramek honorowych, które zmniejszyły porażkę do pięciu goli. Hattrickiem popisał się Valdyslav Sholom, który skompletował klasycznego w nieco ponad siedem minut.

Efektowniejszą wygraną odniósł FC Atmosferić, który pokonał Snow Kids różnicą dziesięciu trafień – 11:1. Jedyny gol dla beniaminka wpadł w 3 min i była to bramka, która otworzyła wynik spotkania. Jeszcze przed upływem dziesiątej minuty gry FCA prowadził 2:1, a na przerwę zszedł z czterobramkową przewagą (5:1). W drugiej części kanonada trwała dalej i zakończyła się na sześciu trafieniach zawodników Atmosfericia, w szeregach którego królem polowania został Walid Daoudai – strzelec czterech goli.

FarbSystem – ICPen 10:5 (6:1)
⚽️ 2′ 8′ 15′ 17′ 20′ 26′ 36′ Mateusz Murawski, 10′ Patryk Markiewicz, 28′ Dariusz Kropiński, 35′ Michał Jaśkowiak – 33′ 39′ 40′ Vladyslav Sholom, 16′ Piotr Marek, 37′ Marcin Witkowski