Tilted Penguins, Bistro Kopernik i Diadal liderami

Tilted Penguins odnieśli drugie dwucyfrowe zwycięstwo. Łącznie na koncie mają trzy wygrane w trzech spotkaniach. Identycznym dorobkiem mogą pochwalić się Bistro Kopernik i NDW. Nowym liderem grupy B w drugiej lidze został Diadal. Udany debiut ma za sobą afgcomputers.pl.

1. WL Liga: Pingwiny na czele

Tilted Penguins nie mieli problemów z ograniem Synów Gehenny. Dodatkowym ułatwieniem dla Pingwinów była gra rywali w pięcioosobowym zestawieniu. Osłabieni Synowie nie byli w stanie podjąć walki z nowym liderem pierwszej ligi i ulegli różnicą aż dziewięciu goli, tracąc ich jedenaście. Królem polowania został Jakub Staszyński, który czterokrotnie pokonał bramkarza Gehenny.

Pierwsze gole, lecz nadal bez punktu. Kolib po dwóch wysokich przegranych tym razem okazał się słabszy od rywali o dwa gole. Hurtownia.Fajerwerkowo.pl trafiała tylko przed przerwą. Żółto-czarni zdobyli cztery gole, a strzelać zaczęli w 11 min, gdy do siatki trafił Mateusz Wieczorek. W kolejnych 180 sekundach powiększyli przewagę trzech bramek. Na listę strzelców wpisali się Michał Metelski i ponownie Wieczorek. W 15 min nadeszła historyczna chwila dla Kolib-u. Premierowego gola w elicie zdobył Paweł Balcerek. Nie był to koniec strzelania przed przerwą. W ostatniej minucie pierwszej części na 4:1 podwyższył Bartosz Matuk. Po zmianie stron wpadła jedna bramka. W 36 min rozmiary porażki zmniejszył Dominik Przybylski. Hurtownia.Fajerwerkowo.pl odniosła pierwsze zwycięstwo na wiosnę – wygrała 4:2.

Synowie Gehenny – Tilted Penguins 2:11 (1:4)
⚽️ 14′ Grzegorz Olejniczak, 28′ Robert Celuch – 2′ 22′ 26′ 27′ Jakub Staszyński, 17′ 34′ Mikołaj Łabuszyński, 21′ 27′ Bartosz Paluczek, 12′ Marcin Lemański, 15′ Mateusz Klimkiewicz, 31′ Sylwester Brocki
⭐️ Jakub Staszyński (Tilted Penguins)

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Kolib Luboń FC 4:2 (4:1)
⚽️ 11′ 14′ Mateusz Wieczorek, 13′ Michał Metelski, 20′ Bartosz Matuk – 15′ Paweł Balcerek, 36′ Dominik Przybylski
⭐️ Mateusz Wieczorek (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)

2. WL Liga: Niepokonane Bistro Kopernik

W grupie B nie ma już zespołu bez choćby jednego zwycięstwa. Ostatnią drużyną, która doczekała się kompletu punktów zostało Imperium Łazarskie. Zespół z Łazarza w starciu FFC Habitat trzykrotnie wychodził na prowadzenie. Na gola Bartosz Kędzierskiego z czwartej minuty odpowiedział chwilę po zmianie stron Jan Słomski. Kolejne trafienia nadeszły po półgodzinie gry. Trafił Marcin Busz, a następnie po trzech minutach do remisu doprowadził Kacper Pralicz. Ostatnie słowo Imperium Łazarskie powiedziało w ostatniej minucie. W 40 min na 3:2 trafił Sławomir Szalczyk. Na odpowiedź ze strony Habitatu zabrakło już czasu. FFC po dobrym starcie złapał zadyszkę i przegrał drugi mecz z rzędu. Imperium Łazarskie dzięki wygranej uciekło z ostatniego miejsca.

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu odniosło Bistro Kopernik. Nowy lider grupy A pokonał Biuro Podróży Almatur 7:2. Od początku zespół z Grunwaldu był zespołem lepszym co zaczął udowadniać od ósmej minuty. Worek z bramkami rozwiązał Mikołaj Daszkiewicz, który przed przerwą skompletował hattricka, a po zmianie stron dołożył jeszcze jedno trafienie. Bistro Kopernik do przerwy prowadziło 4:1. W drugiej odsłonie nie zatrzymało się i powiększyło przewagę do pięciu goli.

Mecz na szczycie drugiej ligi, którego stawką była pozycja lidera grupy B nie zawiódł. Joga Bonito i Diadal stworzyły niezłe widowisko okraszone trzema bramkami. Pierwsi do siatki trafili zawodnicy ubrani w czerwone trykoty. Na listę strzelców w 12 min wpisał się Dominik Kostrom. Wyrównał, po 180 sekundach, Jakub Brzozowski, który został bohaterem Diadala. Jego gol z 34 min dał cenne trzy punkty beniaminkowi. Diadal wygrał 2:1 i przynajmniej do poniedziałkowych meczowych będzie liderem grupy B.

FFC Habitat – Imperium Łazarskie 2:3 (0:1)
⚽️ 23′ Jan Słomski, 33′ Kacper Pralicz – 4′ Bartosz Kędzierski, 30′ Marcin Busz, 40′ Sławomir Szalczyk
⭐️ Sławomir Szalczyk (Imperium Łazarskie)

Biuro Podróży Almatur – Bistro Kopernik 2:7 (1:4)
⚽️ 20′ Maciej Smoczyk, 37′ Patryk Torz – 8′ 15′ 18′ 39′ Mikołaj Daszkiewicz, 12′ 28′ Miron Walczak, 23′ Adam Pawlak
⭐️ Mikołaj Daszkiewicz (Bistro Kopernik)

Joga Bonito – Diadal 1:2 (1:1)
⚽️ 12′ Dominik Kostrom – 15′ 34′ Jakub Brzozowski
🟡 Bartosz Ziemniewski (Joga Bonito)
⭐️ Jakub Brzozowski (Diadal)

3. WL Liga: Udany debiut afgcomputers.pl, trzecia wygrana w trzecim meczu NDW

Okazały debiut na WL Lidze zaliczył afgcomputers.pl, w którego składzie znalazło się kilku zawodników Jaguarsów. Beniaminek nie dał szans Czarnym Panterom. Do przerwy prowadził 5:0, a ostatecznie ograł pierwszą przeszkodę 8:2. Formą strzelecką błysnął duet Damian Wojtkowiak – Andriy Nazarevych. Ten pierwszy zdobył cztery gole, ten drugi popisał się hattrickiem.

Nie zatrzymuje się NDW, które udowodniło, że poprzednie dwie wygrane nie były przypadkowe. W trzeciej wiosennej potyczce wygrało z Błękitnymi z Czerwonaka 5:3. NDW bardzo szybko ułożyło sobie spotkanie. Po kwadransie gry prowadziło 3:0 po dwóch trafieniach niezawodnego Michała Andrzejewskiego i jednym Jana Radzika. Błękitni zdołali zdobyć bramkę, ale tuż przed przerwą NDW ponownie wygrywało różnicą trzech goli. W drugiej części zespół z Czerwonaka przebudził się, lecz było już za późno na skuteczną walkę o korzystny rezultat. NDW wygrało 5:3 i awansowało na pozycję wicelidera grupy A. Do prowadzących techmarkety.pl traci obecnie trzy oczka przy jednym meczu mniej rozegranym.

Po zeszłotygodniowej porażce z FC Atmosfericiem zrehabilitował się JKS. Nie był to łatwy mecz dla Jadwiżańskiego. Po pierwszej połowie prowadził 1:0 po golu Piotra Stawińskiego w 8 min. W drugiej części Los Amarillos doszli do głosu – dwukrotnie wyrównali, a wynik 2:2 utrzymał się do 37 min. Decydujące ciosy nadeszły w ostatnich 180 sekundach. Na 3:2 trafił Michał Zakrzewski, a wynik spotkania na 4:2 ustalił Krzysztof Jerzyński. Była to druga wygrana JKS-u, który awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji grupy A.

afgcomputers.pl – Czarne Pantery 8:2 (5:0)
⚽️ 18′ 23′ 27′ 33′ Damian Wojtkowiak, 3′ 11′ 19′ Andriy Nazarevych, 5′ Filip Paszkiewicz – 26′ Robert Mazur, 34′ Tomasz Staszak