Diadal awansował do drugiej ligi

Do trzech razy sztuka. Diadal w trzecim występie w play-off osiągnął cel i awansował do drugiej ligi. W finale pokonał Szturmowców.

Play-off o drugą ligę rozpoczęły szóstki Szturmowców i FC Atmosfericia. W trzecim występie w barażowych pojedynkach po raz trzeci FCA nie zdołał awansować do finału. Tym razem lepsi byli pomarańczowo-czarni, którzy wygrali 4:0. Strzelanie rozpoczął i zakończył Filip Krawczyk trafiając w 3 i 27 min. Między obiema bramkami na listę strzelców wpisali się kolejno Dariusz Bednarz i Michał Śpiączka. Rywalem Szturmowców w finale został Diadal, który wygrał w dramatycznych okolicznościach. Pierwsi na prowadzenie wyszli Błękitni. Do siatki trafił król strzelców trzeciej ligi w poprzednim sezonie – Michał Domagalski. Zespół z Czerwonaka był bliski utrzymania prowadzenia do przerwy, ale chwilę przed końcem pierwszej odsłony gola wyrównującego zdobył Wojciech Jarosz. Został on bohaterem spotkania. Zanim to się stało obejrzeliśmy dwie bramki. Na 2:1 dla Diadala trafił Adrian Madajczyk, a po 120 sekundach wyrównał Karol Siwak. Do zakończenia meczu pozostało jeszcze siedem minut. Remis utrzymał się do ostatnich dziesięciu sekund. Gdy już wszyscy szykowali się na dogrywkę bramkę głową po zagraniu z głębi pola zdobył Jarosz. Był to gol na wagę awansu do finału.

Diadal w trzecim występie w play-off po raz drugi zagrał w bezpośrednim meczu o awans do drugiej ligi. Przed rokiem nie sprostał Emeritos Galaktikos. Teraz na przeciw stanęli Szturmowcy, którzy w poprzednim sezonie przegrali kluczowy pojedynek o awans z FTF-em. Od początku zespołem lepszym był Diadal, który szybko objął dwubramkowe prowadzenie. W 3 min wynik otworzył Jakub Brzozowski, a chwilę później na 2:0 podwyższył Dawid Floryan. Szturmowcy próbowali odpowiedzieć, strzelili dwie bramki kontaktowe, ale nie zdołali doprowadzić do wyrównania. W 17 min Floryan trafił na 3:1, a mecz dwie minuty przed końcem zamknął Dominik Tomczak, którego gol ustalił wynik. Diadal wygrał 4:2 i w obecnym sezonie zagra na zapleczu elity. Szturmowcy, Błękitni Czerwonak i FC Atmosferić wiosnę spędzą w trzeciej lidze i ponownie powalczą o awans o klasę wyżej.