2. WL Liga: Dwie wygrane Revengersów

Drugoligowcy otworzyli 2023 rok na WL Lidze. W pierwszym meczu Zjednoczeni Luboń pokonali Imperium Łazarskie, a w kolejnych dwóch potyczkach komplet punktów zgarnęli Revengersi.

Na pierwszego gola w 2023 roku musieliśmy czekać aż do 17. minuty, czyli do drugiej odsłony pojedynku, w którym mierzyły się szóstki Imperium Łazarskiego i Zjednoczonych Luboń. Wynik otworzył Bartosz Król. Sześć minut później lubonianie prowadzili już 2:0. Po bramce Damiana Różańskiego nadeszła wymiana ciosów. Imperium zdołało zdobyć gola kontaktowego, na którego odpowiedział Patryk Schulz. Nadzieje na remis dał jeszcze Sławomir Szalczyk, ale do końcowego gwizdka łazarscy nie potrafili już pokonać bramkarza Zjednoczonego Lubonia. Mecz zakończył się wynikiem 3:2.

W kolejnych dwóch pojedynkach nie było mocnych na Revengersów. Spadkowicz po pierwszej odsłonie wygrywał z zespołem z Lubonia 4:2, a po zmianie stron utrzymał przewagę i zgarnął pierwsze trzy punkty. Hattrickiem popisał się Mateusz Gajewski, lecz mecz zakończył przedwcześnie po otrzymaniu czerwonej kartki. Revengersi pokonali Zjednoczonych 6:4, choć przez pięć minut musieli sobie radzić bez jednego zawodnika. Stracili w tym czasie bramkę, dzięki któremu lubonianie złapali kontakt. Wyrównanie jednak nie padło, a gola ustalającego wynik potyczki w ostatniej minucie zdobył Mateusz Sołtysiak, który ustrzelił w tym spotkaniu dublet. Strzelił też pierwszego, jak i ostatniego gola tego meczu.

W drugim pojedynku Revengersi poszli za ciosem i do dorobku dopisali drugi komplet punktów. Imperium Łazarskie było tłem dla bardzo dobrze dysponowanego rywala. Zdołało zdobyć gola honorowego autorstwa Szalczyka, który trafił przy stanie 0:4. Królem polowania po stronie Revengersów został Paweł Stachura. Do gola strzelonego w pierwszym spotkaniu dorzucił kolejne trzy w starciu z zespołem z Łazarza i jest współliderem klasyfikacji snajperów wespół z Mateuszem Sołtysiakiem, który ponownie zakończył mecz z dwoma trafieniami. Wyczyn Sołtysiaka skopiowali Rafał Kuza oraz Adrian Miążek, który rozpoczął i zakończył strzelanie.

Revengersi dzięki dwóm wygranym zajmują drugą lokatę z identyczną liczbą punktów co trzy inne ekipy: UP, FDK i El Pistoleros. Zjednoczony Luboń trzecią kolejkę zakończył na piątym miejscu, a Imperium Łazarskie zamyka ligową stawkę.

Imperium Łazarskie – Zjednoczony Luboń 2:3 (0:0)

⚽️ 24′ Bartosz Kędzierski, 28′ Sławomir Szalczyk – 17′ Bartosz Król, 23′ Damian Różański, 26′ Patryk Schulz