1. WL Liga: Emeritos Galaktikos liderem pełną gębą

Emeritos Galaktikos mają za sobą znakomity dzień pod dębieckim balonem. W piątkowy wieczór pokonali kolejne dwie przeszkody i powiększyli przewagę nad wiceliderem do pięciu oczek. Kapitalnym pościgiem zakończonym zwycięstwem popisali się Tilted Penguins, którym udało się odrobić czterobramkową stratę.

Drużyny, które zagrały w pierwszej noworocznej kolejce podzieliły się na trzy obozy. Skrajne były jednozespołowe. Emeritos Galaktikos zgarnęli komplet oczek, Evertec opuszczał poznański Dębiec bez choćby punktu i z zaledwie jednym strzelonym golem. Pozostałe drużyny, łącznie trzy, do swoich dorobków dopisały wygraną i porażkę.

Emeritos pierwszą kolejkę po przerwie świąteczno-noworocznej przeszli jak burza. Trzecie zwycięstwo w sezonie odnieśli w starciu z Evertec-iem, który wcześniej zainaugurował rozgrywki od przegranej 1:2 z Semplerem. Lider długo nie potrafił zdobyć pierwszego gola, ale gdy już rozpoczął strzelanie to zakończył je na trzech bramkach. Wynik w 23 min otworzył Łukasz Lekier, a następnie zwycięstwo przypieczętowali Dominik Winkiel (27 min) i Marcin Stoiński (30 min). Emeritos Galaktikos w drugim piątkowym meczu zmierzyli się z Tilted Penguins. Pojedynek był popisem mistrzów drugiej ligi sprzed blisko dwunastu miesięcy. Galaktyczni do przerwy zaaplikowali rywalom dwa gole, a po zmianie stron kolejne cztery. Trzy trafienia były autorstwa Sebastiana Iwińskiego, który trafiał na 1:0, 3:0 i 5:0. W ostatniej minucie wpadła bramka honorowa dla Pingwinów ustalająca wynik meczu na 6:1.

Tilted Penguins szybko zrehabilitowali się za przegraną z Emeritos. Zrobili to jednak dopiero po fatalnym kwadransie przeciwko Opal-owi Stoczniowiec. Niebiesko-czarni w pierwszej połowie byli zdecydowanie lepszym zespołem. Choć pierwszego gola zdobyły Pingwiny to w kolejnych fragmentach Stoczniowcy odpowiedzieli pięcioma bramkami, w tym dwiema autorstwa pozyskanego z Tornada Ognik, Piotra Skrzypczaka. Druga część gry odmieniła diametralnie wynik. Pingwiny ruszyły w pościg. Sygnał do ataku w 17 min dał Jakub Staszyński, który jako drugi zapisał się na listę strzelców po stronie Tilted Penguins. Strata była systematycznie zmniejszana. Trzy minuty przed końcowym gwizdkiem na 5:5 trafił Tomasz Sitek. Decydująca akcja miała miejsce w ostatnich sekundach. Zimną krew zachował Sylwester Brocki, który tuż przed końcem potyczki posłał piłkę pod poprzeczkę bramki Opal-u. Tilted Penguins wygrali 6:5.

Od zwycięstwa 2023 rok rozpoczęli Sempler i Opal Stoczniowiec. W pierwszym meczu elity Sempler pokonał Evertec 2:1. Zdobywcy Pucharu Wiary Lecha z zeszłej zimowej kampanii zwycięstwo załatwili sobie w kilkadziesiąt sekund. W 20 min na 1:0 trafił Maurycy Adamski, a niecałą minutę później drugiego gola zdobył Dominik Tomczak. Evertec grał do końca. W 25 min wpadł gol kontaktowy Sebastiana Nawrota, ale było to wszystko na co było stać niebiesko-białych. Sempler wygrał pierwszy mecz w sezonie. W drugim zanotował drugą przegraną. Lepszy okazał się Stoczniowiec, który odniósł zwycięstwo 4:2 wygrywając każdą z odsłon po 2:1. Najważniejsze bramki zdobywał Kacper Stróżyk. W pierwszej części dał prowadzenie, a po zmianie stron zamknął mecz zdobywając czwartego gola.

Po trzech kolejkach w tabeli nastąpiła zmiana lidera. Zostali nim Emeritos Galaktikos, którzy mają na koncie komplet czterech wygranych. Drugą lokatę z pięcioma punktami straty zajmują Tilted Penguins. Dotychczasowy przodownik klasyfikacji – Diadal – spadł na trzecie miejsce. Tabelę z zerowym dorobkiem zamykają Evertec i FTF.

Kolejne spotkania zostaną rozegrane już w najbliższą niedzielę. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się trójmecz z udziałem Emeritos Galaktikos (1.), Diadala (3.) i Luis&Spółka (6.).

Evertec – Sempler 1:2 (0:0)