El Pistoleros idą jak burza

Evertec wygrał pierwszy mecz na jesień. Ejbry powiększają passę meczów bez porażki, a w trzeciej lidze kolejne spotkania wygrywają El Pistoleros, Krwinki i FC Atmosferić.

1. WL Liga: Pierwsze punkty Evertec-a

Ostatnie dni nie były najlepsze w wykonaniu Bragi. W piątek FSC na ziemię sprowadziły Pingwiny, następnie już na drugiej rundzie zakończyła się przygoda z Pucharem WL Ligi, a we wtorkowy wieczór lepszy okazał się Evertec. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej odsłonie, po której niebiesko-biali wygrywali 3:0. Braga na początku drugiej odsłony szybko strzeliła bramkę, ale było to wszystko na co było ich stać w potyczce z Evertec-iem. Wynik spotkania w 38 min ustalił najlepszy na placu gry Arkadiusz Siejek. Evertec wygrał pierwszy mecz w sezonie i jako ostatni zdobył choćby punkt w jesiennej edycji.

Evertec – FSC Braga 4:1 (3:0)

⚽️ 5′ 38′ Arkadiusz Siejek, 6′ Kamil Padło, 17′ Krystian Schreiber – 22′ Hubert Ratajczak
⭐️ Arkadiusz Siejek (Evertec)

2. WL Liga: Trzeci mecz bez porażki Ejbrów

Awans na trzecią lokatę zanotowały Ejbry Luboń, które jesienią nie zaznały jeszcze smaku porażki. Po remisie z Ledami przyszły kolejne dwie wygrane. Na zakończenie wtorkowej kolejki zespół z Lubonia bez problemu ograł Gietewu. Do przerwy Ejbry wygrywały 4:1, a mecz zakończyły zwycięstwem różnicą sześciu goli. Byłoby ono efektowniejsze, gdyż zawodnicy ubrani w białe trykoty w 37 min prowadzili aż 9:1. W końcówce spotkania Gietewu zdobyło dwa gole i zmniejszyło rozmiary trzeciej jesiennej porażki.

Ledy prowadziły z Luis&Spółka po siedmiu minutach 1:0 po golu Krzysztofa Filasa. Dwadzieścia minut później LED Lighting Team wygrywał 3:1. Zieloni bardzo szybko, bo już po kolejnych 120 sekundach zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą dubletu Jakuba Bryji. Kolejne minuty były już dominacją Ledów. Dwa gole dołożył Filas, który skompletował hattricka, a wynik potyczki drugim trafieniem ustalił w 38 min Maciej Szerszeń. LED Lighting Team wygrał 6:3 i zanotował pierwsze jesienne zwycięstwo.

LED Lighting Team – Luis&Spółka 6:3 (1:1)

⚽️ 7′ 30′ 35′ Krzysztof Filas, 26′ 38′ Maciej Szerszeń, 22′ Artur Stawski – 27′ 28′ Jakub Bryja, 15′ Dawid Zapał
🟨 Maciej Szerszeń (LED Lighting Team), Jakub Bryja (Luis&Spółka)
⭐️ Krzysztof Filas (LED Lighting Team)

Ejbry Luboń – Gietewu 9:3 (4:1)

⚽️ 26′ 36′ 37′ Kajetan Łyszczarz, 18′ 22′ Damian Różański, 15′ Marcin Szejn, 16′ Michał Gawron, 19′ Jakub Wieczorek, 34′ Artur Rożek – 17′ Łukasz Zych, 38′ Ivan Kost, 39′ Dominik Kajzerski
⭐️ Kajetan Łyszczarz (Ejbry Luboń)

3. WL Liga: El Pistoleros, Krwinki i FC Atmosferić nadal bez straty

Trzy drużyny poszły za ciosem. El Pistoleros wygrali piąty mecz w sezonie, Krwinki po raz czwarty zgarnęły komplet punktów, a FC Atmosferić skompletował drugie zwycięstwo. Żadna z trzech ekip nie miała problemów z wygraniem swojego meczu.

Beniaminek ograł Polibulls, dla których wtorkowa potyczka była inauguracją jesiennej edycji. Pistolety prowadziły do przerwy różnicą trzech bramek, a po zmianie stron podwoiły dorobek strzelecki. Lider grupy A pokonał piątego rywala 6:1 i zachował trzypunktową przewagę nad drugimi Krwinkami, które również zgarnęły we wtorek pełną pulę. Spadkowicz efektownie ograł NDW 7:0. Kapitalne zawody rozegrał strzelec czterech goli, Kajetan Kalicki, który dokonał niecodziennego wyczynu zdobywając w przeciągu 180 sekund trzy bramki.

Wynik El Pistoleros powtórzył FC Atmosferić, który pokonał FC Culers. Pięć z sześciu bramek zdobył duet … Tomczak – Tomczak. Damian skompletował hattricka, Dominik dublet. Atmosferić po dwóch pojedynkach ma na koncie sześć oczek i zajmuje czwarte miejsce.

Los Amarillos strzelał bramki kontaktowe, odrobił dwa gole straty, a ostatecznie po bramkach w 36 i 37 min musiał uznać wyższość Hangover FC. W 26 min żółtym udało się wyrównać. Do przerwy HFC prowadził 3:1. Dwie minuty po wznowieniu gry trafił Kamil Zelman, a do remisu doprowadził Piotr Buszta. Gole na wagę trzech punktów zdobyli Filip Piątek i Jeremi Gawęcki. Ten ostatni ustalił wynik spotkania na 5:3. Hangover wygrał drugi mecz na jesień i awansował na szóstą lokatę.

Polibulls – El Pistoleros 1:6 (0:3)

⚽️ 30′ Wojciech Raniszewski – 7′ 39′ Jakub Strzelecki, 14′ Radosław Rzepka, 18′ Mateusz Łuczkowski, 31′ Mateusz Adamczak, 34′ Jędrzej Śniatała