Premierowy punkt Emeritos Galaktikos

Emeritos Galaktikos ratują remis rzutem na taśmę. W podobny sposób Almatur zdobywa trzy punkty, które do dorobku dopisał także Magiczny Świat. W poniedziałkowy wieczór rozpoczęła się piąta kolejka jesieni.

1. WL Liga: Pierwszy punkt Emeritos Galaktikos w elicie

Nie wiedzie się na początku sezonu Emeritos Galaktikos. Beniaminek pechowo przegrał po rzutach karnych w finale Superpucharu i w II rundzie Pucharu WL Ligi. W lidze Emeritos rozpoczęli od porażki, a w drugiej potyczce przy odrobinie szczęścia wywalczyli remis. Gola na wagę pierwszego punktu w elicie zdobył Paweł Wojtaszak. Bramkarza Fajerwerkowa pokonał w ostatniej minucie. Emeritos pięć minut przed zakończeniem pojedynku przegrywali 1:4. W szeregach żółto-czarnych brylował strzelec trzech goli, Marcin Pawlak, który w 27 min wyprowadził swoją drużynę na trzybramkowe prowadzenie. Galaktyczni odrabianie strat rozpoczęli od gola Michała Gruszki. Minutę później gola kontaktowego zdobył Sebastian Iwiński. Napór rósł z każdą kolejną sekundą, aż przyniósł bramkę wyrównującą w 40 min.

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Emeritos Galaktikos 4:4 (2:1)

⚽️ 12′ 23′ 27′ Marcin Pawlak, 15′ Damian Smolarek – 8′ Dominik Winkiel, 35′ Michał Gruszka, 36′ Sebastian Iwiński, 40′ Paweł Wojtaszak
⭐️ Marcin Pawlak (Emeritos Galaktikos)

2. WL Liga: Magiczny Świat zatrzymał Tornado

Tornado Ognik po dwóch zwycięstwach z rzędu w lidze i awansie do Final6 znalazło pogromców. Drużynę z Grunwaldu zatrzymał Magiczny Świat, który w trzecim kolejnym meczu nie zaznał goryczy porażki. Przez przerwą zawodnicy ubrani w niebieskie koszulki dwukrotnie, za sprawą Tomasza Pilarczyka, trafili do siatki Tornada. Po zmianie stron Magiczny Świat systematycznie powiększał przewagę. Dublet ustrzelili także Mateusz Jarecki i Mateusz Gołębiowski, a spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 7:2. Magiczny po zwycięstwie awansował na drugą lokatę w grupie A.

Punktami z liderem grupy B zrównało się Biuro Podróży Almatur, które po kapitalnym pościgu ograło Archiwum X. Spadkowicz rozpoczął strzelanie w 5 min po trafieniu Dominika Chmioły, ale cztery minuty przed zejściem na przerwę musiał odrabiać dwie bramki straty. Kapitalne zawody rozgrywał Patryk Szymański, który po zmianie stron w 23 min skompletował hattricka. Archiwum X prowadziło 4:2. Przewagę powiększyło w 27 min, gdy bramkarza Almatura pokonał Kamil Laszczkowski. Nie był to koniec emocji, a dopiero początek. W pościg za rywalem ruszył spadkowicz. Do wyrównania w 37 min doprowadził Bartosz Wojciechowski. Zwycięstwo zapewnił Jakub Tomaszkiewicz, który do gola z 20 min dołożył także bramkę z ostatniej minuty spotkania. Almatur wygrał trzeci mecz na jesień. Archiwum po dwóch pojedynkach na koncie ma nadal zerowy dorobek.

Magiczny Świat – Tornado Ognik 7:2 (2:0)

⚽️ 17′ 18′ Tomasz Pilarczyk, 26′ 37′ Mateusz Jarecki, 33′ 40′ Mateusz Gołębiowski, 23′ Adrian Szałecki – 28′ Mariusz Wojtaszyk, 34′ Ryszard Sadowski