Bistro Kopernik i Emeritos Galaktikos zagrają w Final4

W poniedziałkowy wieczór rozpoczęła się druga faza Turnieju z okazji 100-lecia Lecha Poznań. Wyłonieni zostali dwaj pierwsi półfinaliści. Do najlepszej czwórki rozgrywek awansowali Bistro Kopernik i Emeritos Galaktikos.

Zestaw drużyn w grupie D nadawał się na określenie jej mianem grupy śmierci. Każda z czterech ekip w ostatnim sezonie WL Ligi zdobywała medale. Alcomex był drugi w elicie, natomiast Tilted Penguins i Emeritos Galaktikos w przekonywującym stylu awansowali na najwyższy szczebel rozgrywek (ci pierwsi zostali mistrzami drugiego frontu, ci drudzy do srebrnych krążków dorzucili zwycięstwo w pucharze). Stawkę uzupełniło Bistro Kopernik, które wiosnę zakończyło na trzeciej lokacie w trzeciej lidze co dało awans na drugi szczebel.

Najsłabsze z tego zestawu wydawało się Bistro Kopernik, które w hierarchii WL Ligi było najniżej. Nic bardziej mylnego. Świeżo upieczony drugoligowiec już na inaugurację grupy D ograł Alcomex 3:2. Noteciaki mecz rozpoczęły planowo – po czterech minutach wygrywali 2:0. Po połowie pojedynku stracili nad nim kontrolę. Bistro po dwóch szybkich ciosach wyrównało, a decydujący zadało w 14 min. Alcomex już się nie podniósł. Trzy punkty trafiły na konto Kopernika. W kolejnych potyczkach zespół z Grunwaldu poszedł za ciosem. Zremisował 1:1 z Tilted Penguins, a na zakończenie zmagań w meczu o pierwszą lokatę wygrał z Emeritos Galaktikos 2:1 ponownie odrabiając straty z nawiązką. Bistro Kopernik zaskoczyło. Do Final4 awansowało z pierwszego miejsca.

Alcomex po przegranej z Bistro musiał zdobyć trzy oczka w kolejnej potyczce z Emeritos Galaktikos. Galaktyczni nieznacznie lepiej wystartowali. W meczu z Tilted Penguins przegrywali 0:2 i 1:3. Rywala dogonili, a w 14 min trafili na 4:3. Pingwinom udało się wyrównać rzutem na taśmę i spotkanie zakończyło się remisem 4:4. Emeritos nie dali szans Noteciakom. Strzelanie rozpoczęli w 7 min, a dwie minuty przed końcowym gwizdkiem wygrywali 4:0. Alcomex zdołał zdobyć dwa gole i zmniejszył rozmiary porażki, która oznaczała jedno – pożegnanie się z turniejem.

Przed ostatnią serią sytuacja w tabeli była bardzo ciekawa. Dwie pierwsze drużyny – Bistro Kopernik i Emeritos Galaktikos – miały na koncie cztery punkty. Dwa oczka mniej posiadały Pingwiny, którym do zakończenia gier pozostał mecz z Noteciakami. W przypadku zwycięstwa dwiema bramkami, bez względu na wynik ostatniego spotkania, to Tilted awansowaliby do najlepszej czwórki. Wicemistrzowie elity chcieli się pożegnać z rozgrywkami zwycięstwem i dopięli swego. Wygrali z Pingwinami 1:0. Rywal spadł na ostatnie miejsce w grupie, a biało-zieloni wskoczyli na trzecią lokatę dając awans do następnej fazy Bistru i Emeritos.