Piątkowe wygrane Tornada, Imperium i ICPen-u

Tornado Ognik i Imperium Łazarskie zmniejszają stratę do prowadzącego FarbSystem-u. ICPen kończy sezon wygraną.

forBET 2. WL Liga: Tornado i Imperium umacniają się w czołówce grupy spadkowej

Nie było niespodzianek w dwóch piątkowych potyczkach drugiej ligi. Trzy punkty na swoje konta zapisały czołowe zespoły grupy spadkowej – Tornado Ognik i Imperium Łazarskie, choć po pierwszych odsłonach rywale dotrzymywali im kroku.

Brawa należą się zawodnikom Jeżyckich Koziołków, którzy przez całe spotkanie grali w 5-osobowym składzie. Brak jednego gracza był odczuwalny, szczególnie w końcowych fragmentach potyczki. Po pierwszej odsłonie zespół z Jeżyc prowadził z Imperium 3:2. Łazarskim tuż przed zejściem na przerwę udało się złapać kontakt bramkowy. To był dobry dzień Koziołków. W 24 min drugi raz bramkę zdobył Patryk Paluszkiewicz, a Jeżyckie wygrywały ponownie różnicą dwóch goli (4:2). Sprawy w swoje nogi wziął kapitan Łazarskich – Sławomir Szalczyk. Do trafienia z 8 min dołożył kolejne – w 31, 33 i 35 min. Imperium wyszło na prowadzenie 5:4, ale straciło je, gdy dwie minuty przed końcem do remisu doprowadził Damian Pieczyński. Ostatni gol wpadł w 40 min. Piątą bramkę zdobył Szalczyk, a jego drużyna wygrała po trudnej przeprawie 6:5.

Oni tylko w pierwszej części toczyli wyrównany bój z Tornadem Ognik. Przed zmianą stron remisowali 3:3, choć jeszcze trzy minuty przed zejściem na przerwę tracili do żółto-niebieskich dwa gole. W drugiej odsłonie Tornado udowodniło swoją wyższość zdobywając cztery gole i wygrywając piątkowe zawody 7:3. Hattrickiem popisał się Piotr Skrzypczak, dubletem Ryszard Sadowski.

Jeżyckie Koziołki – Imperium Łazarskie 5:6 (3:2)

3′ 19′ Miłosz Klewenhagen, 16′ 24′ Patryk Paluszkiewicz, 38′ Damian Pieczyński – 8′ 31′ 33′ 35′ 40′ Sławomir Szalczyk, 20′ Damian Plewa
Leszek Kołecki (Imperium Łazarskie)
Sławomir Szalczyk (Imperium Łazarskie)

Tornado Ognik – Oni 7:3 (3:3)

2′ 9′ 24′ Piotr Skrzypczak, 17′ 35′ Ryszard Sadowski, 29′ Marcin Wojtaszyk, 31′ Miłosz Woźniak – 4′ Tytus Ostoja, 19′ Kacper Mazur, 20′ Kamil Magdoń
Piotr Skrzypczak (Tornado Ognik)

forBET 3. WL Liga: ICPen kończy wygraną

Na zakończenie 14. kolejki odbył się mecz dwóch najsłabszych zespołów wiosennej edycji. Mistrzowie Dżedaj i ICPen żegnali się z obecną kampanią bezpośrednią potyczką, która miała zdecydować o tym kto zajmie przedostatnią, a kto ostatnia lokatę w trzeciej lidze. Przed meczem wyżej w tabeli był ICPen, a po jego zakończeniu ta pozycja nie uległa zmianie. Mistrzowie Dżedaj nie zdołali zdobyć pierwszych punktów na wiosnę. Z rozgrywkami pożegnali się bramką Roberta Mazura w 32 min, która zmniejszyła porażkę do trzech goli. ICPen wygrał 4:1. Po pierwszej odsłonie wygrywał 2:0. W drugiej podwoił swój dorobek, tak jak Marcin Witkowski, który mecz zakończył z dwiema bramkami na koncie.

Mistrzowie Dżedaj – ICPen 1:4 (0:2)

32′ Robert Mazur – 10′ 28′ Marcin Witkowski, 7′ Łukasz Witkowski, 26′ Jakub Wołoszyn