Niespodzianka dużego kalibru

Ostatnia drużyna pokonała lidera, czyli Nankatsu lepsze od transkrupki.pl. Magiczny Świat bliski grupy mistrzowskiej. Hangover wygrał drugi mecz z rzędu.

forBET 1. WL Liga: Nankatsu sprawiło niespodziankę

Osiem meczów bez zwycięstwa, sześć porażek na wiosnę. Fatalna seria przełożyła się na miejsce w tabeli. Nankatsu zamyka ligową stawkę. Otwiera ją Transkrupka.pl, która ostatnio została powstrzymana przez Olimpię. Szybko też zrehabilitowała się po przegranej wygrywając z Chłostą. Kolejne trzy oczka miała zgarnąć w starciu z Nankatsu, ale po dziesięciu minutach musiała odrabiać dwubramkową stratę. W 6 min prowadzenie dla FCN uzyskał Hubert Raczak, a po 180 sekundach wynik podwyższył Michał Mikołajczak. Nie był to koniec popisów fioletowych, którzy na przerwę schodzili z wynikiem 3:0. Transkrupka rzuciła się na rywala, zdobyła dwa gole i doprowadziła do emocjonującej końcówki. Zaporą nie do przejścia okazał się jednak bramkarz Nankatsu Karol Świergiel, który w ostatnich dziesięciu minutach popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Transkrupka bramki już nie strzeliła, ale ta sztuka udała się Nankatsu. W 39 min wynik meczu ustalił Michał Krawczak.

FC Nankatsu – transkrupka.pl 4:2 (3:0)

6′ 18′ Hubert Raczak, 9′ Michał Mikołajczak, 39′ Michał Krawczak – 23′ Nikodem Jasina, 25′ Jakub Giełda
Karol Świergiel (FC Nankatsu)

forBET 2. WL Liga: Magiczny Świat krok od grupy mistrzowskiej

Tylko kataklizm może odebrać Magicznemu Światu awans do grupy mistrzowskiej. W przedostatnim meczu rundy zasadniczej niebiesko-biali wygrali z Onymi 7:1. Po pierwszej odsłonie prowadzili 1:0, a jedynego gola zdobyli w pierwszej minucie gry po ładnej akcji całej drużyny wykończonej przez Marcina Wawrzyniaka. Kolejne bramki padały po zmianie stron. Magiczny Świat zdobył jeszcze sześć goli, w tym cztery Aleksandra Lewandowskiego. W tabeli umocnił się na trzeciej lokacie. Oni nadal szukają pierwszego zwycięstwa, ale nie są ostatni. Zajmują ósme miejsce.

Oni – Magiczny Świat 1:7 (0:1)

31′ Kacper Mazur – 27′ 28′ 32′ 38′ Aleksander Lewandowski, 1′ Marcin Wawrzyniak, 29′ Patryk Pawlaczyk, 35′ Damian Zajączkowski
Aleksander Lewandowski (Magiczny Świat)

forBET 3. WL Liga: Druga wygrana z rzędu Hangover

W poprzednim meczu Hangover FC pokonał Nieruchomości Kędziora. Dwa tygodnie później zdobył kolejne trzy punkty. Po pierwszej odsłonie remisował z Polibulls 0:0, ale w drugiej odsłonie udowodnił swoją wyższość. W dziewięć minut zdobył pięć bramek – trzy razy do siatki trafił Igor Watras, a dwukrotnie Filip Piątek. Polibulls odrobili część strat. W końcówce pojedynku zdobyli dwa gole. Hangover wygrał 5:2 i zanotował awans na szóstą lokatę.

Hangover FC – Polibulls 5:2 (0:0)

27′ 30′ 35′ Igor Watras, 32′ 36′ Filip Piątek – 39′ Michał Budaj, 40′ Filip Juszczyk
Igor Watras (Hangover FC)
Igor Watras (Hangover FC)