Kolib blisko grupy mistrzowskiej

Po krótkiej świątecznej przerwie wróciliśmy do gry. We wtorek rozpoczęła się ósma odsłona wiosennej kampanii.

forBET 1. WL Liga: Podział punktów w elicie

Starcie dwóch drużyn, które zajmowały miejsca w dolnej połówce tabeli zakończyło się remisem 3:3. Został on ustalony już w 27 min, gdy drugi raz bramkarza Chłosty pokonał najlepszy strzelec Almatura – Jakub Tomaszkiewicz. Wcześniej oglądaliśmy popis Franciszka Siwka, który trzykrotnie wyprowadzał beniaminka na prowadzenie. Trzeciej wygranej nie udało się odnieść. Oba zespoły zanotowały pierwszy remis na wiosnę.

Chłosta – Biuro Podróży Almatur 3:3 (1:1)

4′ 23′ 26′ Franciszek Siwek – 14′ 27′ Jakub Tomaszkiewicz, 24′ Mateusz Domagalski
Jakub Tomaszkiewicz (Biuro Podróży Almatur)
Franciszek Siwek (Chłosta)

forBET 2. WL Liga: Udane rehabilitacje faworytów

Poprzednie mecze w wykonaniu czołowych drużyn grupy A i B kończyły się rozczarowaniami. Rebis dwa tygodnie wcześniej wysoko uległ Trans-Stali, która w kolejnych dwóch pojedynkach zaznała dwukrotnie smak porażki. Przed świętami Magiczny Świat nie sprostał Emeritos Galaktikos.

Cała trójka w pierwszym dniu ósmej serii opuszczała boiska bogatsza o trzy oczka. Magiczny Świat ograł czwarty FarbSystem 7:4, już do przerwy prowadząc 4:1. O zwycięstwie zadecydowała kapitalna postawa pary Marcin Wawrzyniak – Aleksander Lewandowski. Obaj ustrzelili po hattrick-u. Wysoko po pierwszej odsłonie prowadziła także Trans-Stal. Było 4:0, a sześć minut po wznowieniu gry po przerwie już 6:0. Imperium Łazarskie przebudziło się w ostatnich fragmentach zdobywając dwie bramki.

Przez półgodziny gry Ledom starczało sił na wyrównaną walkę z Rebisem. Rywalizacja bez zmienników w ostatnich dziesięciu minutach miała wpływ na wysoką porażkę, bo aż 2:8. Po pierwszej części Ledy wygrywały 2:1 po dwóch golach Krzysztof Filasa. Rebis wyrównał 26 min, a trzy minuty później wygrywał już 3:2. Bramkę dającą prowadzenie zdobył Maciej Łazar, który w ostatnich sekundach ustalił wynik potyczki.

FarbSystem – Magiczny Świat 4:7 (1:4)

17′ Mateusz Murawski, 24′ Michał Jaśkowiak, 32′ Dominik Rogalski, 34′ Radosław Majewski – 10′ 12′ 36′ Marcin Wawrzyniak, 18′ 26′ 27′ Aleksander Lewandowski, 5′ Tomasz Pilarczyk
Marcin Wawrzyniak (Magiczny Świat)

Dom Wydawniczy Rebis – LED Lighting Team 8:2 (1:2)

12′ 36′ Tomasz Majer, 29′ 40′ Maciej Łazar, 26′ Serhii Chamukha, 33′ Bartłomiej Cmok, 35′ Marcin Grabowski, 39′ Robert Sobkowiak – 13′ 20′ Krzysztof Filas
Maciej Łazar (Dom Wydawniczy Rebis)

Imperium Łazarskie – Trans-Stal Luboń 2:6 (0:4)

35′ Marcin Busz, 39′ Sławomir Szalczyk – 16′ 25′ Dariusz Stachowiak, 20′ 26′ Czesław Tandecki, 4′ Maciej Brauza, 8′ Bartosz Rybak
Dariusz Stachowiak (Trans-Stal Luboń)

forBET 3. WL Liga: Kolib o krok od grupy mistrzowskiej

Już tylko jednego punktu brakuje Kolib-owi do zapewnienia sobie miejsca w grupie mistrzowskiej. W meczu, który rozpoczynał ósmą serię zespół z Lubonia ograł mający drugoligowe aspiracje Diadal 3:2. Pierwsza odsłona była wymianą ciosów. Na każdą bramkę Kolib-u Diadal odpowiadał wyrównującym trafieniem. Do przerwy było 2:2. Kolejny gol padł dopiero w 38 min, a jego autorem został Dominik Przybylski, który przypieczętował zwycięstwo Kolib-u – siódme w siódmym wiosennym meczu.

Sytuacja Diadala skomplikowałaby się, gdyby wygraną odniosły Nieruchomości Kędziora. Kórniczanie po ośmiu minutach wygrywali 3:0, a po kwadransie gry 4:1. Strzelanie zakończyli w 15 min. Do głosu doszedł Hangover. Jeszcze przed przerwą zmniejszył stratę do dwóch bramek, a w drugiej odsłonie wykazał się wysoką skutecznością. Po sześciu minutach od wznowienia gry w drugiej odsłonie prowadził 5:4. Nieruchomości walczyły o remis, ale w końcówce otrzymały jeszcze dwa ciosy, które ustaliły wynik meczu na 7:4 dla HFC.

Drugie zwycięstwo i awans o dwa miejsca w górę na ósmą lokatę. Polibulls ograli Los Amarillos 6:2, choć do przerwy przegrywali po bramce Grzegorza Silskiego 0:1. W pierwszej odsłonie kapitan żółtych wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a w 24 min po golu samobójczym … odwrócił wynik meczu. Polibulls nie wypuścili wygranej z rąk i ograli Los Amarillos różnicą czterech bramek. Kolejne dwa trafienia zapisał Kacper Muzyka, który zdobył do tej pory 10 goli z 18 całej drużyny.

Kolib Luboń FC – Diadal 3:2 (2:2)

4′ Stanisław Glinka, 18′ Michael Duszyński, 38′ Dominik Przybylski – 13′ Adrian Madajczyk, 20′ Bartosz Soszyński
Marcin Włodarski (Kolib Luboń FC)
Kacper Mankiewicz (Diadal)

Los Amarillos – Polibulls 2:6 (1:0)

17′ Grzegorz Silski, 38′ Piotr Buszta – 32′ 39′ Kacper Muzyka, 23′ Michał Budaj, 24′ Grzegorz Silski (samob.), 27′ Wojciech Raniszewski, 40′ Mikołaj Celka
Kacper Muzyka (Polibulls)

Hangover FC – Nieruchomości Kędziora Kórnik 7:4 (2:4)

14′ 38′ Krzysztof Halicki, 16′ Filip Piątek, 22′ Jan Mejer, 24′ Igor Watras, 26′ Jeremi Gawęcki, 40′ Michał Sobolewski – 7′ 8′ Krzysztof Bobrowski, 3′ Piotr Śramski, 15′ Kamil Bobrowski
Igor Watras (Hangover FC), Paweł Hefta, Piotr Śramski (obaj Nieruchomości Kędziora Kórnik)