Ostatnie mecze przed świętami

W Wielki Czwartek zakończyła się siódma odsłona piłkarskiej wiosny na forBET WL Lidze. W ostatnich meczach przed świętami wielkanocnymi zwycięstwa odnieśli FarbSystem, AS Poznań i Joga Bonito.

forBET 2. WL Liga: FarbSystem dwa miejsca wyżej w tabeli

Czwarty mecz, czwarta przegrana. Oni pogrążyli się w kryzysie, z którego nie mogą się wygrzebać. W pierwszej połowie starcia z FarbSystem-em bardzo dobrze zareagowali na straconą bramkę w 2 min. Po dziesięciu minutach zdołali wyrównać, a następnie odwrócić wynik. FarbSystem poszedł tą samą drogą i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie 3:2, które dały m.in. dwie bramki zdobyte przez Wojciecha Wachowiaka. Oni nie dali za wygraną i w 26 min za sprawą Krzysztofa Bobrowskiego doprowadzili do remisu. Ostatnie słowa należały do FarbSystemu, a dokładniej do Michała Jaśkowiaka, którego dublet zapewnił zwycięstwo 5:3. Była to druga wygrana na wiosnę. Pozwoliła na awans o dwa oczka na czwartą lokatę.

FarbSystem – Oni 5:3 (3:2)

2′ 16′ Wojciech Wachowiak, 30′ 40′ Michał Jaśkowiak, 15′ Mateusz Murawski – 4′ Paweł Jassem, 10′ Piotr Szelążek, 26′ Krzysztof Bobrowski
Michał Jaśkowiak (FarbSystem)

forBET 3. WL Liga: Beniaminkowie górą

W czwartkowy wieczór odbyły się dwa spotkania w ramach grupy B. Po ich rozegraniu na pierwszych trzech lokatach zapanował spory ścisk – wszystkie drużyny na podium mają na koncie 15 punktów, a za nimi czyha mające jeden mecz mniej rozegrany Bistro Kopernik (12 pkt). Walka o grupę mistrzowską, do której awansują trzy pierwsze ekipy zapowiada się niezwykle pasjonująco.

Bardzo ważne wygrane odnieśli beniaminkowie. AS Poznań zrehabilitował się po przegranej z FC Atmosfericiem i ograł FTF 8:3, choć po pięciu minutach przegrywał 0:1. Wynik otworzył Filip Możuch. Dwadzieścia minut później było już po meczu. Trzeciego swojego gola strzelił Piotr Szmalc, który podwyższył prowadzenie AS Poznań na 4:1. W kolejnych minutach dalej trwała nawałnica rewelacyjnego beniaminka. Szmalc dołożył jeszcze dwa trafienia, a rezultat w 40 min ustalił Jakub Walasek. AS Poznań odniósł zwycięstwo i dzięki wygranej Jogi Bonito wrócił na pierwsze miejsce w ligowej klasyfikacji.

Joga Bonito w hicie czwartkowej kolejki zmierzyła się z FC Atmosfericiem, który przed tą serią gier zasiadał na fotelu lidera. Mecz rozpoczął się rewelacyjnie dla FCA. W 1 min Patryk Skawiński pokonał bramkarza Jogi Bonito. Były to miłe złego początki. Wyrównanie przyszło już w 5 min, gdy na listę strzelców wpisał się Bartosz Ziemniewski. Jeszcze przed przerwą beniaminek wygrywał 2:1, a decydujące ciosy nadeszły w 36 i 40 min. Joga Bonito wygrała 4:1 i po siódmej kolejce zajmuje trzecią lokatę.

AS Poznań – FTF 8:3 (2:1)

10′ 15′ 25′ 34′ 36′ Piotr Szmalc, 22′ Stanislav Gvozdyk, 30′ Rafał Kusy, 40′ Jakub Walasek – 5′ Filip Możuch, 31′ Mateusz Konera, 38′ Błażej Lewandowski
Piotr Szmalc (AS Poznań)

Joga Bonito – FC Atmosferić 4:1 (2:1)

5′ Bartosz Ziemniewski, 19′ Szymon Baranowski, 36′ Patryk Matelski, 40′ Daniel Rowiński – 1′ Patryk Skawiński