Hit trzeciej ligi dla FC Atmosferić

W czwartkowy wieczór grała trzecia liga. W meczach na szczycie zwycięstwa odniosły drużyny FC Atmosferić i Diadal. Drugi raz na wiosnę wygrał FTF.

forBET 3. WL Liga: Pojedynek niepokonanych dla Atmosfericia

Był hit pierwszej ligi transkrupka.pl – Alcomex Noteciaki, był także zaplecza elity, w którym Trans-Stal mierzyła się z Rebisem. W czwartkowy wieczór odbył się najciekawszy pojedynek tygodnia na trzecim froncie – FC Atmosferić vs AS Poznań. Oba zespoły przed pierwszym gwizdkiem zajmowały dwie pierwsze lokaty z kompletem punktów zdobytych w czterech poprzednich meczach. Na czele był beniaminek.

Po ponad 40-minutowym pojedynku (mecz został przerwany na 5 minut z uwagi na silne opady gradu) zwycięsko z hitu kolejki wyszedł Atmosferić. Wygrał wysoko, bo różnicą pięciu bramek – 6:1. W szeregach biało-czerwonej szachownicy wszystko grało jak należy. Znakomita postawa bramkarza (najlepszy na boisku Tadeusz Napierała), solidna defensywa i ofensywa, która dała sześć bramek. Pierwszy trafił Wiktor Kopczyński. Worek został rozwiązany późno, bo dopiero w 17 min. Na przerwę Atmosferić schodził z dwubramkową przewagą, a po upływie półgodziny rywalizacji prowadził 4:0. AS Poznań zdołał jeszcze zdobyć gola honorowego, ale świeżo upieczony lider miał przyszykowaną odpowiedź w postaci dwóch kolejnych trafień, w tym Kopczyńskiego, który spotkanie zakończył z dubletem na koncie.

Zostajemy przy grupie B. W meczu zamykającym czwartkową serię FTF pokonał NDW 5:0. Pojedynek rozstrzygnął się jeszcze przed przerwą. Po kwadransie FTF wygrywał 3:0. Wynik został ustalony w ostatnich pięciu minutach, gdy po raz drugi na listę strzelców wpisali się kolejno Błażej Lewandowski i Paweł Książek. FTF awansował na siódmą lokatę, NDW nadal zamyka ligową stawkę.

Diadal wygrał drugi mecz z rzędu i powoli zbliża się do ścisłej czołówki grupy A. W czwartym spotkaniu zmierzył się z czwartym KKS Południe, do którego tracił trzy punkty. Stratę zniwelował i przy okazji przeskoczył swojego przeciwnika. Po pierwszej odsłonie obaj bramkarze zachowali czyste konto. Golkiperowi Diadala ta sztuka udała się do gwizdka oznajamiającego zakończenie meczu. Jego vis-a-vis musiał czterokrotnie wyjmować futbolówkę z siatki. Za pierwszym razem w 25 min po strzale Marcina Lemańskiego. Kolejne gole wpadały w ostatnich sześciu minutach. Swój dorobek strzelecki poprawił Lemański, a wynik starcia ustalił dubletem Jakub Pewny.

FC Atmosferić – AS Poznań 6:1 (2:0)

17′ 37′ Wiktor Kopczyński, 27′ Patryk Skawiński, 28′ Marek Sanok, 20′ Dariusz Walasek, 38′ Cezary Maciejewski – 35′ Piotr Szmalc
Tadeusz Napierała (FC Atmosferić)

Diadal – KKS Południe 4:0 (0:0)

25′ 34′ Marcin Lemański, 35′ 37′ Jakub Pewny
Michał Marciniak (KKS Południe)
Marcin Lemański (Diadal)

NDW – FTF 0:5 (0:3)

2′ 35′ Błażej Lewandowski, 15′ 37′ Paweł Książek, 12′ Mateusz Konera