Dwucyfrowe zwycięstwa Synów Gehenny i Tilted Penguins

Bez emocji w niedzielę. Ostatnia odsłona piątej kolejki zakończyła się wysokimi wygranymi Synów Gehenny i Tilted Penguins oraz trzybramkowym zwycięstwem FTF-u.

forBET 1. WL Liga: Piętnaście goli Synów Gehenny

Początek rozgrywek pierwszej ligi przyniósł wiele spotkań, w których o wygranych decydowała jedna, dwie bramki. W ostatnich dniach nastąpiła zmiana o 180 stopni. Cztery mecze z rzędu zakończyły się dwucyfrowymi zwycięstwami. Dziesięć goli zdobyli transkrupka.pl, Alcomex Noteciaki i Biuro Podróży Almatur. Piętnaście(!) Synowie Gehenny. Już do przerwy pojedynku z Evertec-iem obrońcy brązowych krążków mieli na koncie dziewięć trafień. Pięć na swoje konto zapisał Mateusz Bartkowiak, a trzy Dawid Szyler. Swój dorobek o jednego gola obaj poprawili w drugiej części. Mecz zakończył się wynikiem 15:2.

Evertec – Synowie Gehenny 2:15 (1:9)

11′ Marcin Kordus, 22′ Michał Wyrwa – 2′ 3′ 13′ 14′ 15′ 34′ Mateusz Bartkowiak, 6′ 9′ 20′ 38′ Dawid Szyler, 12′ 39′ Marcin Stoiński, 26′ 36′ Mariusz Nowicki, 32′ Grzegorz Olejniczak
Mateusz Bartkowiak (Synowie Gehenny)

forBET 2. WL Liga: Tilted Penguins z drugim wiosennym zwycięstwem

W pierwszym meczu w drugiej lidze Pingwiny zdobyły osiem bramek, w drugim poprawiły to osiągnięcie o dwa gole. W 26 min Archiwum X zdołało zmniejszyć stratę do dwóch goli i przegrywało ledwie 2:4. Beniaminek jednak przyspieszył grę, czego efektem było sześć kolejnych bramek. Dwoma klasycznymi hattrrickami popisał się Mikołaj Łabuszyński, który po kwadransie wyprowadził swój zespół na prowadzenie 3:1, a w końcówce spotkania powiększył przewagę z wyniku 7:3 na 10:3. Tilted Penguins awansowali na trzecie miejsce. Na czele są dwie drużyny z dziewięcioma punktami – Emeritos Galaktikos i Magiczny Świat.

Tilted Penguins – Archiwum X 10:3 (4:1)

10′ 13′ 15′ 37′ 39′ 40′ Mikołaj Łabuszyński, 19′ Jakub Kupczyk, 29′ Adam Wojciechowski, 31′ Mateusz Klimkiewicz, 33′ Roman Palets – 14′ Damian Tomczak, 26′ Krzysztof Wower, 34′ Maciej Galin
Mikołaj Łabuszyński (Tilted Penguins)

forBET 3. WL Liga: Pierwsza wygrana FTF-u

FTF mecz ze Szturmowcami rozstrzygnął już po pierwszej odsłonie. Wygrywał 4:0. Po dwóch minutach było 2:0, a chwilę przed zejściem na przerwę udało się powiększyć przewagę do czterech trafień. Po zmianie stron lepiej zaprezentowali się pomarańczowo-czarni. W końcowych fragmentach meczu Sebastian Cepiński zdobył trzy efektowne bramki zmniejszając rozmiary porażki do trzech goli straty. FTF wygrał 7:3 i zdobył pierwsze trzy punkty na wiosnę. Szturmowcy po efektownym 5:0 nad Bistro Kopernik musieli przełknąć gorzką pigułkę.

Szturmowcy – FTF 4:7 (0:4)

33′ 36′ 40′ Sebastian Cepiński, 22′ Tomasz Nieżurawski – 1′ 17′ Patryk Trzybiński, 20′ 26′ Jakub Smorowski, 2′ Paweł Książek, 23′ Filip Możuch, 35′ Błażej Lewandowski