Opal Stoczniowiec wygrywa w klasyku drugiej ligi

IKP Olimpia nadal niepokonana. Pierwsze zwycięstwa odnoszą Opal Stoczniowiec i Nieruchomości Kędziora Kórnik.

forBET 1. WL Liga: Słodko-gorzki smak wygranej

Po poniedziałkowym meczu IKP Olimpia pierwszy raz w tym sezonie zasiadła na pozycji lidera. Okupiła to niestety groźną kontuzją Mieszka Pytlaka, który od początku rozgrywek prezentował wysoką formę. Potwierdził ją w starciu z Nankatsu. Do przerwy skompletował klasycznego hattricka, a w 37 min ustalił wynik potyczki na 6:3. Niestety 30 sekund przed końcem nabawił się kontuzji kolana, która prawdopodobnie wykluczy go z gry w kolejnych spotkaniach.

Mieszkowi życzymy szybkiego powrotu zdrowia.

FC Nankatsu – IKP Olimpia 3:6 (1:4)

24′ 36′ Dawid Bielejewski, 12′ Marcin Kalinowski – 6′ 17′ 18′ 37′ Mieszko Pytlak, 13′ 28′ Jacek Dembiński
Mieszko Pytlak (IKP Olimpia)

forBET 2. WL Liga: Drugoligowy klasyk dla Stoczniowców

Pojedynek dwóch drużyn, które od ponad dekady uczestniczą w rozgrywkach WL Ligi zakończył się wygraną Opalu 6:3. Gietewu w 16 min wyrównało stan gry, a dwie minuty po wznowieniu pojedynku po przerwie prowadziło 2:1. Oba gole zdobył Mateusz Jóźwiak. Stoczniowcy odwrócili wynik, ale w 33 min stracili trzeciego gola. Remis utrzymał się przez kolejne cztery minuty. Łukasz Wojtczak wyprowadził Opal na prowadzenie, a zwycięstwo przypieczętowali drugimi bramkami w meczu – Adam Kluczyński i Kamil Skwaryło. Ten ostatni trafił tuż przed gwizdkiem kończącym mecz.

Opal Stoczniowiec – Gietewu 6:3 (1:1)

6′ 39′ Adam Kluczyński, 23′ 40′ Kamil Skwaryło, 28′ Jakub Raszewski, 37′ Łukasz Wojtczak – 16′ 22′ Mateusz Jóźwiak, 33′ Łukasz Zych
Ivan Kost (Gietewu)
Adam Kluczyński (Opal Stoczniowiec)

forBET 3. WL Liga: Rehabilitacja na piątkę

Pewne i gładkie zwycięstwo odniosły Nieruchomości Kędziora. Do przerwy zespół z Kórnika był minimalnie lepszy od Colquimici. Po kwadransie gry wynik otworzył Paweł Pruczkowski, który w drugiej odsłonie był już nie do zatrzymania. Do trafienia z 15 min dorzucił trzy kolejne, a jego drużyna odniosła zwycięstwo 5:0. Pierwsze na wiosnę.

Nieruchomości Kędziora Kórnik – FC Colquimica 5:0 (1:0)

15′ 24′ 28′ 37′ Paweł Pruczkowski, 25′ Maciej Majcherek