FC Atmosferić i KKS Południe dopisują po trzy punkty

Drugie wygrane na wiosnę odnieśli FC Atmosferić i KKS Południe. W czwartkowy wieczór odbyły się dwa trzecioligowe spotkania.

forBET 3. WL Liga: 3-punktowe zdobycze Atmosfericia i Południa

W czwartkowy wieczór oprócz jednej potyczki z zimowej edycji odbyły się dwa mecze wiosennych rozgrywek. Grała trzecia liga. Drugą wygraną w drugim pojedynku odniósł FC Atmosferić. Zawodnicy ubrani w trykoty w biało-czerwoną szachownicę prowadzili po pierwszej odsłonie 2:0. Kwiatowe zdołało doprowadzić do wyrównania, ale w ostatnich sześciu minutach nie powstrzymało naporu Atmosfericia. W 34 min drugiego gola w meczu zdobył Marek Sanok. Zwycięstwo dubletem przypieczętował Dominik Tomczak. FCA wygrał 5:2.

Z 3-punktowej zdobyczy cieszyli się także gracze Południa, którzy już po dwóch minutach przegrywali z FC Colquimicą 0:2. Jeszcze przed upływem dziesiątej minuty gry był remis, a trzy minuty po wznowieniu gry to KKS wygrywał różnicą dwóch trafień. Nadzieje FCC na remis dał ten, który rozpoczął strzelanie, czyli Radosław Silbernagel. Pomimo aż sześciu minut do końca pojedynku Południe nie straciło już bramki i odniosło drugie wiosenne zwycięstwo.

FC Atmosferić – FC Kwiatowe 5:2 (2:0)

18′ 34′ Marek Sanok, 38′ 39′ Dominik Tomczak, 15′ Maciej Gierczak – 28′ Bartosz Kluj, 30′ Wiktor Broniszewski
Marek Sanok (FC Atmosferić)

FC Colquimica – KKS Południe 3:4 (2:2)

1′ 34′ Radosław Silbernagel, 2′ Daniel Banaszak – 8′ 23′ Saymon Jokiel, 3′ Dawid Koprucki (samob.), 22′ Michał Adamski