Debiut Alcomex-u na piątkę

Alcomex Noteciaki wygrali debiutancki mecz w elicie, na czele której jest dwóch beniaminków i mistrz. Udany start na wiosnę mają za sobą Imperium Łazarskie, Gietewu i Magiczny Świat. Za porażki w ubiegłym tygodniu zrehabilitowali się FC Kwiatowe i Bistro Kopernik.

forBET 1. WL Liga: debiut Noteciaków na piątkę

Przed rokiem, 9 marca, Noteciaki rozegrali drugi mecz w trzeciej lidze. 365 dni później zanotowali debiut w elicie. Wygrali 5:2. Pierwszego gola w najwyższej klasie rozgrywkowej zdobył Mikołaj Rybarczyk, który pół roku wcześniej trafił premierową bramkę w drugiej lidze. Almatur szybko się otrząsnął. W 5 min do wyrównania doprowadził Jędrzej Strzódka, a cztery minuty przed przerwą prowadzenie dał Radosław Mróz. Jak się później okazało był to ostatni gol Almatura w tym spotkaniu. Kolejne wpadały na konto Noteciaków. Do przerwy był remis 2:2, a po zmianie stron co siedem minut powiększali przewagę. Ostatni gol wpadł tuż przed końcowym gwizdkiem.

Alcomex Noteciaki – Biuro Podróży Almatur 5:2 (2:2)

2′ 34′ Mikołaj Rybarczyk, 18′ Dominik Romanowski, 27′ Patryk Niewiem, 40′ Mikołaj Michałowski – 5′ Jędrzej Strzódka, 16′ Radosław Mróz
Michał Romejko, Jakub Tomaszkiewicz (obaj Biuro Podróży Almatur)
Mikołaj Rybarczyk (Alcomex Noteciaki)

forBET 2. WL Liga: wygrane Imperium Łazarskiego, Gietewu i Magicznego Świata

Czterobramkowe zdobycze dały zwycięstwa we wszystkich trzech drugoligowych potyczkach. Imperium Łazarskie i Gietewu wygrały po 4:2, Magiczny Świat był minimalnie efektowniejszy i pokonał swojego rywala 4:1.

Łazarscy zmierzyli się ze swoimi starymi znajomymi z zimowej edycji. Wcześniej niż rewanż, który ma odbyć się w kolejną środę, zagrali pojedynek z wiosennego sezonu. Był to pierwszy mecz w nowej kampanii dla obu zespołów. Po półgodzinie gry był remis 2:2. Imperium zwycięstwo zapewniło sobie w ostatnich trzech minutach. Do dwóch bramek Sławomira Szalczyka gole dołożyli Bartosz Kędzierski (37 min) i Zbigniew Urbaniak (40 min).

Trzy punkty trafiły też na konto Gietewu, które nie było faworytem w potyczce z Jeżyckimi Koziołkami. Czerwono-czarni za sprawą Michała Błaszaka wyrównali stan rywalizacji tuż przed zejściem na przerwę, a w drugiej części, gdy rywale seryjnie łapali żółte kartki to strzelali bramki. Pięć minut po wznowieniu gry Rafał Benski dał prowadzenie Gietewu, a w 36 min ustalił wynik meczu na 4:2.

Udany start ma za sobą Magiczny Świat, który jest wymieniany wśród faworytów do zajęcia miejsca w najlepszej trójce. Na początek musi wywalczyć awans do grupy mistrzowskiej. Pierwszym krokiem była wygrana nad Opal-em. Magiczny prowadził 2:0. Stoczniowiec zdołał zdobyć gola kontaktowego, ale w ostatnich sześciu minutach rywale powiększali stopniowo przewagę. W 34 min swoją drugą bramkę zdobył Damian Zajączkowski, a strzelanie w całym meczu trafieniem na 4:1 zakończył Filip Pyzder.

Imperium Łazarskie – Krwinki 4:2 (2:1)

4′ 15′ Sławomir Szalczyk, 37′ Bartosz Kędzierski, 40′ Zbigniew Urbaniak – 8′ 28′ Marcel Szymkowiak
Sławomir Szalczyk (Imperium Łazarskie)

Jeżyckie Koziołki – Gietewu 2:4 (1:1)

14′ 34′ Patryk Paluszkiewicz – 25′ 36′ Rafał Benski, 20′ Michał Błaszak, 33′ Ivan Kost
Jakub Małecki, Piotr Królski, Kacper Karwacki (wszyscy Jeżyckie Koziołki)
Rafał Benski (Gietewu)

Magiczny Świat – Opal Stoczniowiec 4:1 (1:0)

25′ 34′ Damian Zajączkowski, 8′ Mateusz Gołębiowski, 37′ Filip Pyzder – 26′ Adam Kluczyński
Mateusz Gołębiowski (Magiczny Świat)

forBET 3. WL Liga: zwycięski początek faworyta do awansu

Za przegrane w poprzednim tygodniu udanie zrehabilitowali się FC Kwiatowe i Bistro Kopernik. Obie drużyny zmierzyły się z drużynami, które rozpoczynały wiosenną kampanię. Kwiatowe, choć do przerwy bezbramkowo remisowało z ICPen-em, gładko ograło rywala 3:0. Strzelanie w 28 min rozpoczął Bartosz Kluj, następnie do siatki trafił Patryk Gronek, a wynik pojedynku dwie minuty przed jego zakończeniem ustalił Daniel Musiałowski.

Bistro Kopernik od zwycięstwa 7:2 rozpoczęło podejście numer dwa do awansu na wyższy szczebel. Pretendent do zajęcia miejsca na podium do przerwy wygrywał 3:0, a po zmianie powiększył przewagę do pięciu bramek. Aż trzech zawodników ustrzeliło dublet – Paweł Grabia, Miron Walczak i najlepszy strzelec zeszłego sezonu w trzeciej lidze – Patryk Schulz.

FC Kwiatowe – ICPen 3:0 (0:0)

28′ Bartosz Kluj, 33′ Patryk Gronek, 38′ Daniel Musiałowski
Bartosz Kluj (FC Kwiatowe)

Bistro Kopernik – FTF 7:2 (3:0)

14′ 35′ Paweł Grabia, 15′ 38′ Miron Walczak, 20′ 28′ Patryk Schulz, 25′ Mateusz Adamczyk – 24′ Jakub Somrowski, 37′ Paweł Książek