LED Lighting Team z szansami na medale

LED Lighting Team w końcówce sezonu powalczy o miejsce na podium. W tabeli jest czwarty z taką samą liczbą punktów co trzecie Grant Tkaniny.

W coraz lepszej sytuacji w tabeli jest LED Lighting Team, który po niedzielnych spotkaniach dopisał do dorobku sześć punktów. Strata do ścisłej czołówki została zniwelowana do minimum, a przy okazji udało się wyprzedzić bezpośredniego rywala do zajęcia miejsca na podium. Ważny, dla układu tabeli, pojedynek odbył się jako drugi. Ledy do przerwy prowadziły 1:0 po bramce Krzysztofa Szladkowskiego. Po zmianie stron Evertec od 19 min musiał odrabiać dwie bramki i ta sztuka udała się niebiesko-białym. Dwie minuty później było już 2:2. LED Lighting postawił wszystko na ofensywę. Efekty przyszły szybko. W 28 min granatowi wygrywali różnicą czterech goli. Evertec walczył do końca i w ostatnich 90 sekundach zdobył trzy gole, które ostatecznie zmniejszyły porażkę do jednego gola. Ledy wygrały 6:5. Kolejne trzy punkty wpadły po zwycięstwie nad Opal-em Stoczniowiec, który w pierwszym niedzielnym pojedynku po kapitalnym pościgu ograł Evertec-a. Niebiesko-czarni przegrywali do przerwy 1:4, ale po zmianie stron dali popis umiejętności strzeleckich. Adam Kluczyński skompletował hattricka w pięć minut, a wynik spotkania na 7:5 ustalił dubletem Kamil Skwaryło.

Ostatni mecz 10. kolejki był jednostronnym widowiskiem. Ledy zmotywowane grą o medale pewnie ograły Stoczniowca 6:1. W pierwszym kwadransie zdobyli trzy bramki, a po wznowieniu gry po przerwie sukcesywnie powiększali przewagę. Hattrickiem popisał się Krzysztof Filas.

Klasyfikacji przewodzi Hurtownia.Fajerwerkowo.pl, która z niecierpliwością czeka na mecz o mistrzostwo z drugą Siupakabrą. Trzecią lokatę zajmują Grant Tkaniny. Mają tyle samo punktów co czwarte Ledy. Na piąte miejsce spadł Evertec. Na czwarte miejsce wśród najlepszych strzelców awansował napastnik Stoczniowca – Kamil Skwaryło. Do czołowej dwójki traci sześć goli.

Wyniki 10. kolejki forBET 1. WL Ligi | 06.03.2022

Evertec – Opal Stoczniowiec 5:7 (4:1)

2′ 11′ Bartłomiej Olejniczak, 15′ 28′ Adrian Adamczak, 13′ Krystian Schreiber – 18′ 21′ 23′ Adam Kluczyński, 29′ 30′ Kamil Skwaryło, 8′ Łukasz Wojtczak, 22′ Dariusz Skwaryło
Adam Kluczyński (Opal Stoczniowiec)

Evertec – LED Lighting Team 5:6 (0:1)

21′ 29′ 30′ Bartłomiej Olejniczak, 20′ Damian Woytyniak (samob.), 29′ Kamil Padło – 19′ 27′ Damian Woytyniak, 25′ 28′ Krzysztof Filas, 1′ Krzysztof Szladowski, 22′ Nikita Makarenkov
Damian Woytyniak (LED Lighting Team)

Opal Stoczniowiec – LED Lighting Team 1:6 (0:3)

25′ Kamil Skwaryło – 3′ 16′ 24′ Krzysztof Filas, 13′ 25′ Nikita Makarenkov, 5′ Damian Woytyniak