Emeritos Galaktikos mistrzami forBET 2. WL Ligi

Nie była to udana sobota Emeritos Galaktikos na boisku, ale zakończyła się przypieczętowaniem mistrzostwa. Ważne punkty stracił Luis&Spółka, dzięki czemu Galaktyczni wywalczyli złote krążki na drugim szczeblu WL Ligi.

Sobotnia kolejka rozpoczęła się od hitowego starcia lidera z wiceliderem tabeli. Zwycięstwo dawało Emeritos Galaktikos mistrzostwo drugiej ligi, natomiast remis dawał nadzieje na złoto Luis&Spółka. W walkę o pierwsze zamieszani były jeszcze Pingwiny, które musiały wygrać mecz z Galaktycznymi, jak i pozostałe do rozegrania mecze. Pojedynek rozpoczął się znakomicie dla Tilted Penguins. Wicelider szybko wyszedł na prowadzenie 2:0 po golach Mateusza Klimkiewicza i Adama Wojciechowskiego. Przewagi jednak nie utrzymał. W 11 min bramkę kontaktową zdobył Przemysław Szumski, który doprowadził do wyrównania chwilę po wznowieniu gry po przerwie. Pomimo ataków z jednej i z drugiej strony wynik remisowy już nie uległ zmianie.

Pomimo remisu Pingwiny pozostały w grze o złoto, ale szanse zmalały do minimum. Tilted Penguins musieli wygrać z FTF, z którym w pierwszej rundzie niespodziewanie ulegli. Historia powtórzyła się. FTF gładko ograł faworyta 4:0 po golach czterech zawodników. Bramkarza Pingwinów pokonywali kolejno Paweł Książek, Patryk Ostrowski, Dariusz Gandecki i Błażej Lewandowski.

Emeritos Galaktikos również przegrali drugi mecz. Dodajmy bardzo ważny, gdyż rywalem był Luis&Spółka, który jako jedyny mógł odebrać mistrzostwo Galaktycznym. Bohaterem zielonych został Marcin Michalak, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Dwukrotnie trafił przed przerwą, a zwycięstwo 3:0 przypieczętował golem w 26 min. Była to pierwsza porażka Emeritos podczas zimowego sezonu.

Luis&Spółka po zwycięstwie nad Galaktycznymi musieli wygrać także drugą potyczkę z AP Klimą, dla której sobotnie mecze były ostatnimi w zimowej edycji. Zieloni do przerwy byli lepsi o jednego gola, ale po zmianie stron nie potrafili już pokonać bramkarza APK. Bramki padały w drugą stronę. W 17 min Andrzej Katafiasz wyrównał, pięć minut później Przemysław Bartnicki drugi raz trafił do siatki i ustalił wynik spotkania na 3:2. Zwycięstwo AP Klimy przypieczętowało mistrzostwo drugiego frontu Emeritos Galaktikos. Była to druga sobotnia wygrana APK. W pierwszej potyczce pomimo fatalnej pierwszej odsłony, po której FTF wygrywał 3:0, udało się wygrać 4:3. Decydujące dwa gole zdobył niezawodny tego dnia Bartnicki.

W niedzielę odbył się jeden mecz w grupie pocieszenia, w której toczy się też gra o finał Pucharu Wiary Lecha. Starcie Nieruchomości Kędziora – Sempler zakończyło się sukcesem tej drugiej drużyny. Po pierwszej odsłonie lepszy był zespół z Kórnika, który wygrywał 2:0. W drugiej części Sempler postawił wszystko na jedną kartę, zdobył trzy gole i odniósł ważne zwycięstwo 3:2. Bohaterem drużyny został Maurycy Adamski, którego dublet doprowadził do wyrównania. Zwycięskie trafienie było autorstwa Piotra Wardeńskiego.

Żadna z drużyn już nie zagrozi Emeritos Galaktikos, którzy obecnie mają przewagę aż ośmiu punktów nad drugimi Tilted Penguins. Galaktyczni zostali mistrzem drugiej ligi. O drugie miejsce oprócz Pingwinów powalczą Luis&Spółka i Diadal. Wśród strzelców nadal najlepsi są Mikołaj Łabuszyński (23 gole) i Krystian Skórczyński (22). Za ich plecami jest Marek Michalak (15).

Wyniki 10. kolejki forBET 2. WL Ligi | 05.03.2022

Emeritos Galaktikos – Tilted Penguins 2:2 (1:2)

11′ 17′ Przemysław Szumski – 3′ Mateusz Klimkiewicz, 10′ Adam Wojciechowski
Dominik Kaźmierski (Emeritos Galaktikos)
Jakub Drzewiecki (Tilted Penguins)

FTF – Tilted Penguins 4:0 (1:0)

6′ Paweł Książek, 23′ Patryk Ostrowski, 28′ Dariusz Gandecki, 29′ Błażej Lewandowski
Błażej Lewandowski (FTF)

Luis&Spółka – Emeritos Galaktikos 3:0 (2:0)

12′ 14′ 26′ Marcin Michalak
Marcin Michalak (Luis&Spółka)

AP Klima – FTF 4:3 (0:3)

17′ 18′ Krystian Burchart, 24′ 30′ Przemysław Bartnicki – 2′ Paweł Książek, 5′ Dariusz Gandecki, 14′ Błażej Lewandowski
Sebastian Gajewski (AP Klima), Mateusz Konera, Paweł Książek (obaj FTF)
Paweł Książek (FTF, za drugą żółtą kartkę)
Przemysław Bartnicki (AP Klima)

Luis&Spółka – AP Klima 2:3 (2:1)

13′ Jakub Bryja, 14′ Jan Stosik – 7′ 22′ Przemysław Bartnicki, 17′ Andrzej Katafiasz
Marcin Michalak (Luis&Spółka), Krystian Burchart (AP Klima)

Sempler – Nieruchomości Kędziora Kórnik 3:2 (0:2)

22′ 26′ Maurycy Adamski, 27′ Piotr Wardeński – 10′ Maciej Majcherek, 12′ Krzysztof Bobrowski
Kamil Bobrowski (Nieruchomości Kędziora Kórnik)