Sześć punktów lidera

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl udowodniła, że poprzednia przegrana była wypadkiem przy pracy i ograła kolejne dwie przeszkody. Na pozycję wicelidera awansowały Grant Tkaniny.

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl udowodniła, że w edycji zimowej interesuje ją tylko mistrzostwo i jest na najlepszej drodze do realizacji celu. Pirotechnicy po ciężkim boju pokonali Opal Stoczniowiec. Zaporą nie do przejścia był bramkarz niebiesko-czarnych, który do przerwy ani razu nie wyjął piłki z siatki. Sposób na golkipera Stoczniowców znalazł dwie minuty po wznowieniu gry Damian Tafelski, a następnie dwa razy na listę strzelców wpisał się Damian Tomczak. Opal stać było jeszcze na honorowe trafienie. Fajerwerkowo wygrało 3:1. W drugiej potyczce również po pierwszej odsłonie był remis. Hitowy pojedynek rozpoczął się od gola Jakuba Pawlaczyka, który w 2 min wyprowadził Pirotechników na prowadzenie. Wyrównał minutę później Bartłomiej Olejniczak. Po zmianie stron na boisko wyszedł jeden zespół – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl. Marcin Pawlak aż pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców, a swoje trafienia dołożyli jeszcze Tafelski, Tomczak, Damian Smolarek i na koniec Bartłomiej Kryczka, który w 30 min ustalił wynik szlagieru na 10:1.

Wiceliderem po siódmej serii zostały Grant Tkaniny, które oprócz zwycięstwa walkowerem nad Revengersami, pokonały LED Lighting Team 7:5. Do przerwy obrońcy tytułu mistrzowskiego prowadzili 5:1, a po zmianie stron kontrowali przebieg spotkania. Ledom dwukrotnie udało się zmniejszyć stratę do dwóch bramek. Na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu. Granatowi również otrzymali trzy darmowe punkty i nadal są w grze o czołowe lokaty.

Przed bolesną lekcją futbolu od Fajerwerkowa Evertec zgarnął trzy punkty za zwycięstwo nad Opal-em Stoczniowiec. Niebiesko-czarni podobnie jak w drugim spotkaniu (przeciwko liderowi) nie stracili gola przed przerwą, także i w starciu z Evertec-iem zachowali czyste konto. Stoczniowcom udało się pokonać najlepszego golkipera ostatnich dwóch miesięcy i do drugiej odsłony przystępowali pełni nadziei na wygraną. Evertec podniósł się i w sześć minut zagwarantował sobie trzypunktową zdobycz. Worek z bramkami rozwiązał Olejniczak, a następnie dwukrotnie do siatki trafił Marcin Szulerowicz. Nadzieję na remis dał jeszcze Krzysztof Skowronek. Jak się później okazało było to drugie honorowe trafienie. Evertec wygrał 3:2.

Jak zostało wspomniane we wcześniejszych akapitach liderem tabeli jest nieustannie Hurtownia.Fajerwerkowo.pl. Na drugie miejsce awansowały Grant Tkaniny, które wyprzedziły pauzującą Siupakabrę i Evertec. Nowym liderem klasyfikacji strzelców został Tomczak, który wyprzedza o jednego gola swojego drużynowego kolegę Pawlaka. Dwa gole mniej ma Marcin Daniel.

Wyniki 7. kolejki forBET 1. WL Ligi | 05.02.2022

Grant Tkaniny – LED Lighting Team 7:5 (5:1)

3′ 8′ 13′ Mateusz Przybyszewski, 12′ 24′ 26′ Piotr Nowak, 15′ Marcin Łażewski – 18′ 22′ 27′ Maciej Hałas, 6′ Jacek Maćkowski, 29′ Krzysztof Filas
Mateusz Przybyszewski (Grant Tkaniny)

Evertec – Opal Stoczniowiec 3:2 (0:1)

21′ 25′ Marcin Szulerowicz, 19′ Bartłomiej Olejniczak – 7′ Kamil Skwaryło, 28′ Krzysztof Skowronek
Arkadiusz Siejek (Evertec)
Marcin Szulerowicz (Evertec)

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Opal Stoczniowiec 3:1 (0:0)

22′ 28′ Damian Tomczak, 17′ Damian Tafelski – 30′ Krzysztof Nalepa
Tadeusz Napierała (Opal Stoczniowiec)

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Evertec 10:1 (1:1)

20′ 24′ 25′ 26′ 27′ Marcin Pawlak, 2′ Jakub Pawlaczyk, 17′ Damian Tafelski, 21′ Damian Tomczak, 28′ Damian Smolarek, 30′ Bartłomiej Kryczka – 3′ Bartłomiej Olejniczak
Marcin Pawlak (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)