Grant Tkaniny w półfinale

Grant Tkaniny awansowały do 1/2 finału, LED Lighting Team do ćwierćfinału, a Diadal na drugi szczebel pucharowej drabinki. W każdym z trzech spotkań walka o kolejną rundę trwała do ostatnich sekund.

W dwóch pucharowych pojedynkach o awansie do kolejnej rundy decydowała jedna bramka. W starciu Diadala z Semplerem zwycięstwo tej pierwszej drużynie zapewnił Jakub Pewny, który w 6 min pokonał golkipera rywali. Dwie minuty wcześniej wpadł gol w ćwierćfinałowej potyczce Grant Tkanin z Opal-em Stoczniowiec. Piłkę do siatki skierował Szymon Sobkowiak.

Wymiana ciosów miała miejsce w pojedynku Ledów z Evertec-iem. Pierwsi uderzyli zawodnicy LED Lighting Team, a konkretniej Krzysztof Filas. Trafił w 3 min. 60 sekund później był już remis za sprawą gola Bartłomieja Olejniczaka, a w 6 min na prowadzenie Evertec-a wyprowadził Arkadiusz Siejek. Radość również nie trwała długo. Minęła minuta i po raz drugi na listę strzelców wpisał się Filas. Wynik 2:2 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. W serii rzutów karnych lepsze okazały się Ledy, które wygrały 2:1.

Bez gry awans do ćwierćfinału wywalczyli zawodnicy Hurtowni.Fajerwerkowo.pl. Ich rywal – FarbSystem – nie stawił się na boisku. Przeciwnikiem Pirotechników w walce o 1/2 finału będzie LED Lighting Team. W 1/8 finału Diadal zagra z AP Klimą, a Grant Tkaniny w rywalizacji, której stawką będzie finał zagrają z najlepszym z zestawu: Siupakabra/Luis&Spółka/Tilted Penguins/Nieruchomości Kędziora Kórnik/Revengers.

Wyniki Pucharu forBET WL Ligi | 23.01.2022

1/16 finału: Diadal – Sempler 1:0

6′ Jakub Pewny
 Jakub Pewny (Diadal)

1/8 finału: LED Lighting Team – Evertec 2:2 karne 2:1

3′ 7′ Krzysztof Filas – 4′ Bartłomiej Olejniczak, 6′ Arkadiusz Siejek