Hit kolejki dla Diadala

Cztery zespoły rok 2021 zakończyły z sześciopunktową zdobyczą. W szlagierze trzeciej kolejki Diadal wysoko ograł Tilted Penguins.

Relację z sobotnich gier trzeciej serii rozpoczniemy od potyczki lidera z wiceliderem. Przed kolejką na czele tabeli były Pingwiny, a tuż za nimi niepokonany Diadal, który po rozegraniu obu spotkań nadal może poszczycić się tym mianem. W pierwszym pojedynku pewnie pokonał Krwinki 4:0, ale efektowniejsza wygrana przyszła w drugiej potyczce. Tilted Penguins choć po golu Adama Wojciechowskiego w 10 min prowadzili 1:0 to musieli uznać wyższość Diadala. Jeszcze przed przerwą wyrównał Marcin Lemański. Po zmianie stron Diadal podkręcił tempo i wygrał 6:1. Jest liderem, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad Emeritos Galaktikos, którzy rozegrali dwa mecze mniej.

Galaktyczni wygrali trzeci i czwarty mecz z rzędu nie dając żadnych szans Krwinkom i Semplerowi. Obie potyczki zakończyły się sześciobramkowym wygranymi. W pierwszym sobotnim spotkaniu Emeritos wygrali 7:1, w drugim 6:0. Formą błysnął Krystian Skórczyński, który PLEK-a opuszczał z sześciobramkową zdobyczą. Z 11 bramkami na koncie snajper Galaktikos jest liderem klasyfikacji strzelców w drugiej lidze.

Pingwiny po przegranej z Diadalem szybko się zrehabilitowały i pokonały Luis&Spółka 3:0. Wszystkie gole padły w drugiej odsłonie, a strzelanie rozpoczęło się dopiero dziewięć minut przed końcowym gwizdkiem. Wynik, w 21 min, otworzył Mateusz Klimkiewicz. Kolejne bramki padły dopiero w 29 i 30 min. Nie był to udany dzień dla Luisa, który oprócz przegranej z Tilted Penguins zanotował też porażkę w starciu z AP Klima. Do przerwy zieloni wygrywali 2:1, ale po zmianie stron oddali całkowicie pole rywalom. AP Klima wykorzystała przewagę i już w 22 min prowadziła różnicą dwóch goli – 4:2. Luis&Spółka stać było na gola kontaktowego, ale nie na remis. Mecz zakończył się zwycięstwem APK 4:3.

AP Klima to GPCar Service w nowej, silniejszej odsłonie co udowodnił przy okazji inauguracji. Pierwsze połowy wypadły słabo, ale komplet punktów udało się zdobyć. W pierwszym meczu po kwadransie gry APK tylko remisował 1:1. Ostatecznie wygrał z Gietewu 5:2, a w drugim ograł, jak wspomnieliśmy wcześniej, Luisa&Spółkę 4:3. Z sześcioma punktami i awansem na czwarte miejsce Centrum PLEK opuszczał FTF, który nie miał problemów z pokonaniem Magny, ale mocno namęczył się z Semplerem wygrywając 2:1. W tym drugim meczu błysnął Paweł Książek, którego dwa gole dały cenne trzy punkty i awans do ścisłej czołówki tabeli.

Pierwsze zwycięstwo na swoje konto zapisało Gietewu, które po przegranej z AP Klimą pokonało ostatnią Magnę 4:1. Hattrickiem w tym pojedynku popisał się Kamil Urbańczyk.

Po trzech seriach w drugiej lidze na czele jest niepokonany Diadal. W sześciu spotkaniach wygrał czterokrotnie i dwa razy podzielił się punktami. Na podium są także dwie drużyny z takim samym dorobkiem punktowym. Z kompletem zwycięstw drugie miejsce zajmują Emeritos Galaktikos, a na trzecim znajdują się Pingwiny, która oprócz czterech triumfów mają na koncie dwie przegrane. Liderem klasyfikacji strzelców jest Krystian Skórczyński (11 goli), a wiceliderem ostoja defensywy Diadala Marcin Lemański, który siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Wyniki 3. kolejki forBET 2. WL Ligi | 18.12.2021

Diadal – Krwinki 4:0 (1:0)

8′ Bartosz Soszyński, 22′ Jarosław Nadoliński, 24′ Piotr Kołzwan, 25′ Marcin Lemański
Bartosz Soszyński (Diadal)

Gietewu – AP Klima 2:5 (1:1)

5′ Dariusz Mieczkowski, 25′ Łukasz Zych – 5′ Sebastian Gajewski, 16′ Sebastian Dudziak, 21′ Andrzej Katafiasz, 27′ Krzysztof Błędkowski, 28′ Przemysław Bartnicki
Sebastian Dudziak (AP Klima)

Gietewu – Magna 4:1 (1:0)

14′ 23′ 30′ Kamil Urbańczyk, 29′ Bartłomiej Lupka – 21′ Andrzej Szczepanowski
Kamil Urbańczyk (Gietewu)

Emeritos Galaktikos – Krwinki 7:1 (3:0)

2′ 13′ 15′ 28′ Krystian Skórczyński, 22′ 30′ Sebastian Iwiński, 30′ Robert Kaczmarek – 37′ Piotr Gałęcki
Krystian Skórczyński (Emeritos Galaktikos)

Diadal – Tilted Penguins 6:1 (1:1)

12′ 24′ Marcin Lemański, 18′ Jarosław Nadoliński, 21′ Jakub Pewny, 25′ Jakub Brzozowski, 30′ Mateusz Mucha – 10′ Adam Wojciechowski
Marcin Lemański (Diadal)

Luis&Spółka – AP Klima 3:4 (2:1)

4′ Marcin Michalak, 7′ Wojciech Woszczyk, 25′ Józef Pawlak – 9′ 19′ Przemysław Bartnicki, 21′ Sebastian Dudziak, 22′ Andrzej Katafiasz
Jan Stosik (Luis&Spółka), Krzysztof Błędkowski, Andrzej Katafiasz (obaj AP Klima)
Przemysław Bartnicki (AP Klima)

FTF – Magna 6:0 (3:0)

5′ Paweł Książek, 13′ Jakub Somrowski, 15′ Dariusz Gandecki, 19′ Radosław Przybylski, 23′ Patryk Trzybiński, 28′ Filip Możuch
Paweł Książek (FTF)

Emeritos Galaktikos – Sempler 6:0 (3:0)

11′ 30′ Krystian Skórczyński, 6′ Sebastian Iwiński, 10′ Gaweł Perz, 21′ Karol Łuczak, 23′ Przemysław Szumski

FTF – Sempler 2:1 (1:0)

7′ 18′ Paweł Książek – 17′ Artur Forszpaniak
Radosław Przybylski (FTF), Maurycy Adamski (Sempler)
Patryk Trzybiński (FTF), Paweł Karabacz (Sempler)

Tilted Penguins – Luis&Spółka 3:0 (0:0)

21′ Mateusz Klimkiewicz, 29′ Adam Wojciechowski, 30′ Kamil Noske