Tilted Penguins na czele

Cztery zespoły podczas drugiej kolejki wywalczyły sześć punktów. Z kompletem oczek Centrum PLEK opuszczały Tilted Penguins, Emeritos Galaktikos, Krwinki i Sempler. Nadal bez porażki jest Diadal.

Na pierwszym miejscu po drugiej serii są Tilted Penguins. Po rozczarowującej inauguracji Pingwiny zgarnęły sześć punktów za zwycięstwa z Gietewu i Magną. Pierwszego rywala ograły 5:1, drugiego już 10:1. Oczko mniej uzbierał Diadal, który może pochwalić się zerem po stronie porażek. Wicelider w pierwszym niedzielnym meczu zremisował z Imperium Łazarskim 4:4, ale punkt wywalczył rzutem na taśmę, gdyż jeszcze cztery minuty przed końcem przegrywał 2:4. W drugim meczu przeciwko Nieruchomościom Kędziora również nie było łatwo. Do przerwy lepszy był zespół z Kórnika, który prowadził 2:0. Po zmianie stron Diadal wrzucił wyższy bieg i zdołał odwrócić niekorzystny rezultat o 180 stopni. Wygrał 4:2.

Kolejne trzy lokaty zajmują trzy drużyny, które zgarnęły komplet punktów w dwóch pierwszych meczach. Na ostatnim miejscu na podium ulokowali się Emeritos Galaktikos, którzy w efektownym stylu ograli Imperium Łazarskie 11:3 i nieco skromniej FTF 4:1. Większe emocje towarzyszyły potyczkom z udziałem czwartego Semplera i piątych Krwinek. Ci pierwsi pokonali Nieruchomości Kędziora 8:4, ale w drugim meczu skromnie wygrali z Gietewu 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w 10 min zdobył Dominik Tomczak. Bohaterem Krwinek został Marcel Szymkowiak, który w 29 min zapewnił wygraną 3:2 w starciu z FTF. Drugi mecz Krwiodawcy mieli łatwiejszy. Magnę ograli różnicą czterech bramek – 5:1.

Wyniki 2. kolejki forBET 2. WL Ligi | 12.12.2021

Diadal – Imperium Łazarskie 4:4 (2:2)

4′ 29′ Norbert Rucki, 5′ Bartosz Soszyński, 26′ Piotr Kołwzan – 17′ 19′ Szymon Nowaczyk, 3′ Bartosz Kędzierski, 7′ Zbigniew Urbaniak
Sławomir Szalczyk (Imperium Łazarskie)
Norbert Rucki (Diadal)

Diadal – Nieruchomości Kędziora Kórnik 4:2 (0:2)

28′ 30′ Marcin Lemański, 17′ Bartosz Soszyński, 24′ Szymon Kozioł – 4′ Maciej Majcherek, 7′ Badr Qsbi
Badr Qsbi (Nieruchomości Kędziora Kórnik)
Marcin Lemański (Diadal)

Emeritos Galaktikos – Imperium Łazarskie 11:3 (4:0)

8′ 21′ 28′ 30′ Krystian Skórczyński, 4′ 16′ 17′ Karol Łuczak, 3′ 6′ Gaweł Perz, 20′ 26′ Sebastian Iwiński – 27′ Mateusz Barłóg, 29′ Sławomir Szalczyk, 30′ Bartosz Kędzierski
Jakub Musielak (Imperium Łazarskie)
Krystian Skórczyński (Emeritos Galaktikos)

Emeritos Galaktikos – FTF 4:1 (2:1)

5′ 23′ Gaweł Perz, 28′ Krystian Skórczyński, 14′ Rafał Iwiński – 14′ Mateusz Konera
Gaweł Perz (Emeritos Galaktikos)

Nieruchomości Kędziora Kórnik – Sempler 4:8 (2:3)

10′ Paweł Pruczkowski, 12′ Badr Qsbi, 20′ Łukasz Brylewski, 23′ Maciej Majcherek – 6′ 13′ Nikodem Brzeski, 8′ Artur Forszpaniak, 19′ Marek Sanok, 20′ Sebastian Pięta, 21′ Paweł Karabacz, 22′ Dominik Tomczak, 24′ Daniel Ziętara
Nikodem Brzeski (Sempler)

FTF – Krwinki 2:3 (0:1)

20′ 27′ Patryk Trzybiński – 10′ Adam Jankowski, 23′ Piotr Gałęcki, 29′ Marcel Szymkowiak
Piotr Gałęcki (Krwinki)

Sempler – Gietewu 1:0 (1:0)

10′ Dominik Tomczak
Paweł Karabacz (Sempler), Dominik Kajzerski (Gietewu)
Dominik Tomczak (Sempler)

Magna – Krwinki 1:5 (1:4)

12′ Kamil Sobociński – 4′ 7′ 25′ Adam Jankowski, 10′ Marek Podraza (samob.), 13′ Dawid Godyla
Adam Jankowski (Krwinki)

Gietewu – Tilted Penguins 1:5 (1:4)

10′ Przemysław Latosi – 13′ 15′ Kamil Noske, 7′ Mikołaj Łabuszyński, 11′ Jakub Kupczyk, 20′ Adam Wojciechowski
Kamil Noske (Tilted Penguins)

Tilted Penguins – Magna 10:1 (4:0)

27′ 28′ 29′ Mikołaj Łabuszyński, 7′ 14′ Kamil Noske, 15′ 30′ Mateusz Klimkiewicz, 10′ Tomasz Zaganiacz, 19′ Adam Wojciechowski, 26′ Jakub Kupczyk – 25′ Jakub Kupczyk