Piąta wygrana Luis&Spółka

W niedzielę zakończyła się piąta seria jesiennej edycji, a już w poniedziałek rozpoczęła szósta odsłona. Piątą wygraną w sezonie odnieśli Luis&Spółka. Do czołówki w trzeciej lidze dobili Szturmowcy i Tilted Penguins. Ważne zwycięstwo na swoje konto zapisało Imperium Łazarskie.

forBET 2. WL Liga: Imperium Łazarskie powalczy o grupę mistrzowską

Pojedynek o sześć punktów, którego stawką było przedłużenie szans na grę w grupie mistrzowskiej zakończył się pełnym sukcesem Imperium Łazarskiego. Sytuacja PWW Boekestijn po porażce mocno się skomplikowała. Była to już czwarta przegrana, choć nic jej nie zapowiadało. Po kwadransie gry PWW wygrywało 2:0, ale jeszcze przed przerwą Imperium zdołało wyrównać za sprawą dwóch trafień Bartosza Kędzierskiego. W drugiej odsłonie brylowali tylko zawodnicy z Łazarza. O ich zwycięstwie zadecydowały trzy bramki zdobyte w krótkim odstępie czasu między 28, a 30 min. Wynik spotkania ustalił Sławomir Szalczyk, który trafił na 5:2.

Imperium Łazarskie – PWW Boekestijn 5:2 (2:2)

17′ 20′ Bartosz Kędzierski, 28′ Marcin Busz, 29′ Zbigniew Urbaniak, 30′ Sławomir Szalczyk – 13′ Dominik Serba, 14′ Krzysztof Marciniak
Bartosz Kędzierski (Imperium Łazarskie)

forBET 3. WL Liga: Luis&Spółka z piątą wygraną

W jedynym niedzielnym pojedynku Szturmowcy pokonali ICPen 4:2. Trzech zawodników popisało się dubletami. Strzelanie już w 1 min rozpoczął Dariusz Mieczkowski, a po dwóch minutach był już remis za sprawą Piotra Marka. Szturmowcy na przerwę schodzili z prowadzeniem 3:1. W 10 i 19 min bramkarza ICPen-u pokonywał Jakub Nowak. Po zmianie stron oglądaliśmy dwa gole. W 26 min nadzieję na remis dał Piotr Marek, ale to do Szturmowców należało ostatnie słowo. Strzelanie w tym spotkaniu zakończył ten, który je rozpoczął, czyli Mieczkowski. Pomarańczowo-czarni wygrali 4:2 i zanotowali awans w tabeli grupy A na czwartą lokatę. To samo miejsce, tyle że w grupie B zajmują Tilted Penguins. Beniaminek dzięki udanej drugiej części pokonał KKS Południe 5:1. Do przerwy oba zespoły solidarnie zdobyły po golu, a remis utrzymał się do 29 min. Wówczas na 2:1 trafił Adam Wojciechowski. Strzelanie zakończyli Mikołaj Łabuszyński i Mateusz Klimkiewicz.

Piąte zwycięstwo w piątym meczu odnieśli Luis&Spółka. Beniaminek pewnie zmierza po awans do grupy mistrzowskiej i bardzo prawdopodobne, że nic go już nie zatrzyma. W poniedziałkowym pojedynku nie dali żadnych szans Byczkom. Wygrali 14:1. Królem polowania został Jakub Barłożek – strzelec czterech goli.

ICPen – Szturmowcy 2:4 (1:3)

2′ 26′ Piotr Marek – 1′ 39′ Dariusz Mieczkowski, 10′ 19′ Jakub Nowak
Jakub Nowak (Szturmowcy)

KKS Południe – Tilted Penguins 1:5 (1:1)

15′ Michał Marciniak – 36′ 39′ Mikołaj Łabuszyński, 5′ Kamil Noske, 29′ Adam Wojciechowski, 32′ Mateusz Klimkiewicz
Szymon Woźniak (KKS Południe)
Mikołaj Łabuszyński (Tilted Penguins)

Luis&Spółka – Byczki 14:1 (4:1)

27′ 34′ 36′ 40′ Jakub Barłożek, 11′ 13′ 20′ Marcin Michalak, 21′ 25′ 33′ Jan Stosik, 29′ 32′ Marek Michalak, 13′ Józef Pawlak, 31′ Mikołaj Lorenz (samob.) – 8′ Bohdan Zviahin