FarbSystem z Ledami na remis

FSC Braga wygrywa pierwszy mecz po powrocie do elity, Nieruchomości Kędziora odnoszą historyczne zwycięstwo na WL Lidze. W najciekawszym meczu wtorkowej kolejki FarbSystem zremisował z LED Lighting Team. Piąty raz komplet punktów na swoje konto zapisała Trans-Stal Luboń.

forBET 1. WL Liga: Pierwsza wygrana Bragi po powrocie do elity

Pobiedziki rozpoczęły strzelanie w meczu z Bragą, ale na drugiego gola czekały blisko półgodziny. W 4 min prowadzenie dał Jakub Drzewiecki, później dublet ustrzelił Maciej Ciszewicz. Dwa ostatnie gole nie podniosły pomarańczowo-czarnych, którzy po trzydziestu minutach gry tracili cztery bramki do Bragi w barwach, której ponownie brylował Mateusz Gajewski. Najlepszy strzelec w historii FSC trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, a jego zespół odniósł pierwsze jesienne zwycięstwo pokonując Pobiedziki 8:3.

FSC Braga – Pobiedziki 8:3 (3:1)

18′ 34′ 40′ Mateusz Gajewski, 12′ 22′ Jakub Hajman, 16′ Piotr Błaszak, 26′ Mikołaj Ratajczak, 37′ Krzysztof Stępniak – 33′ 35′ Maciej Ciszewicz, 4′ Jakub Drzewiecki
Tomasz Olejniczak (Pobiedziki)
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

forBET 2. WL Liga: Remis na szczycie grupy B

Już tylko kataklizm zabierze miejsce w grupie mistrzowskiej Trans-Stali Luboń . Beniaminek po pięciu meczach ma komplet punktów i jest najskuteczniejszym zespołem na zapleczu elity. Pomogło w tym wysokie zwycięstwo nad Gietewu, które było tłem dla rozpędzonych Stalowców. Zółto-czarni wygrali 11:2. Najlepszy na placu gry – Piotr Kowalak spotkanie zakończył z czterema bramkami na koncie. Trans-Stal prowadzi w grupie A i ma pięć punktów przewagi nad drugim Magicznym Światem. Oczko niżej jest Chłosta, która wróciła na zwycięską ścieżkę pewnie ogrywając Opal Stoczniowiec 5:1. Niebiesko-czarni honorowego gola zdobyli dopiero w 40 min. Chłosta po wtorkowej wygrane zajmuje trzecie miejsce. Opal jest siódmy i ma tyle samo punktów co wspomniane wcześniej Gietewu.

Podobnie jak w grupie A, także w grupie B odbyły się dwa pojedynki. Pełną pulę, po raz pierwszy na jesień, zdobyli zawodnicy Archiwum X, którym udało się ograć Gold FC 4:2. Bezbramkowy remis utrzymywał się w tym pojedynku do 19 min. Przed przerwą trafił Maciej Galin. Na 2:0 sześć minut po wznowieniu podwyższył Damian Grat, a następnie złociści dwukrotnie łapali kontakt z rywalem. Po wymianie ciosów w końcowych dziesięciu minutach Archiwum odniosło dwubramkową wygraną.

Najciekawszy mecz wtorkowych zmagań zakończył się wynikiem 2:2. Trzecie Ledy podzieliły się punktami z czwartym FarbSystemem, dla którego był to już trzeci remis w tym sezonie. Po kwadransie LLT musiał odrabiać dwie bramki straty. W 13 i 14 min na listę strzelców wpisał się Radosław Majewski. W 17 min Ledy złapały kontakt po golu Krzysztofa Filasa, a pięć minut po przerwie wynik ustalił Nikita Makarenkov. Jeden punkt dał obu zespołom skok w tabeli o jedną lokatę w górę.

Chłosta – Opal Stoczniowiec 5:1 (1:0)

18′ 37′ Aleksander Deckert, 26′ 33′ Michał Kaczmarek, 31′ Szymon Korczyk – 40′ Adam Kluczyński
Michał Kaczmarek (Chłosta)

Archiwum X – Gold FC 4:2 (1:0)

19′ Maciej Galin, 27′ Damian Grat, 35′ Damian Tomczak, 37′ Maciej Siekierski – 33′ 36′ Franciszek Pudełko
Damian Grat (Archiwum X)

FarbSystem – LED Lighting Team 2:2 (2:1)

13′ 14′ Radosław Majewski – 17′ Krzysztof Filas, 25′ Nikita Makarenkov
Anikin Miniatures (LED Lighting Team)

Gietewu – Trans-Stal Luboń 2:11 (1:4)

13′ Damian Sulmiński, 35′ Michał Błaszak – 5′ 16′ 23′ 24′ Piotr Kowalak, 7′ 22′ Maciej Brauza, 28′ 37′ Paweł Wieczorek, 12′ Przemysław Górzyński, 31′ Czesław Tandecki, 32′ Przemysław Ksiąkiewicz
Piotr Kowalak (Trans-Stal Luboń)

forBET 3. WL Liga: Historyczne zwycięstwo Nieruchomości Kędziora Kórnik

We wtorkowy wieczór w trzeciej lidze odbyły się dwie potyczki w grupie A. Po dwóch meczach bez wygranej trzy punkty zdobył Diadal, który nie miał problemów z ograniem Mistrzów Dżedaj. Pojedynek zakończył się wynikiem 9:1. Pierwszoplanową postacią był Marcin Lemański, który pięciokrotnie pakował piłkę do siatki.

Pierwsze zwycięstwo w historii na WL Lidze odniosły Nieruchomości Kędziora. Zespół z Kórnika wygrał 3:1 nad Szturmowcami, którzy zaprzepaścili dużą szansę na dobicie do ścisłej czołówki swojej grupy. Po pierwszej odsłonie beniaminek wygrywał 2:0, a zwycięstwo przypieczętował bramką w 36 min. Szturmowcy ponad dziesięć minut tracili do rywala jednego gola, ale nie zdołali wyrównać.

Diadal – Mistrzowie Dżedaj 9:1 (6:1)

2′ 6′ 14′ 29′ 40′ Marcin Lemański, 16′ 31′ Bartosz Soszyński, 10′ Marcin Szała, 18′ Adrian Madajczyk – 3′ Mateusz Trzybiński
Marcin Lemański (Diadal)

Szturmowcy – Nieruchomości Kędziora Kórnik 1:3 (0:2)

24′ Dariusz Mieczkowski – 13′ Piotr Śramski, 19′ Wojciech Schoen, 36′ Paweł Pruczkowski
Paweł Pruczkowski (NIeruchomości Kędziora Kórnik)