Evertec zadebiutował w elicie

Pobiedziki przywitały Evertec w pierwszej lidze. W meczu na szczycie drugiej ligi FarbSystem remisuje z Alcomexem. Drugą wygraną w drugim spotkaniu odnosi Chłosta. W trzeciej lidze nadal remisują po 2:2.

forBET 1. WL Liga: Falstart beniaminka

Nie udał się debiut Evertec-a w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po ciekawym spotkaniu beniaminek uznał wyższość Pobiedzików, dla których była to druga wygrana na jesień. Pomarańczowo-czarni udanie rozpoczęli pojedynek. W 10 i 12 min po dwóch golach Dawid Norka wygrywali 2:0. W pierwszej połowie prowadzili 3:1, ale na przerwę schodzili ze stratą jednej bramki. Kapitalną końcówkę zanotowali Adrian Adamczak i Bartłomiej Olejniczak, którzy ustrzelili po dublecie. Ten pierwszy zakończył mecz z hattrickiem, ale w drugiej połowie do siatki trafił tylko on. Pobiedziki zdobyły trzy bramki i pokonały Evertec-a 6:5.

Evertec – Pobiedziki 5:6 (4:3)

13′ 15′ 35′ Adrian Adamczak, 16′ 19′ Bartłomiej Olejniczak – 10′ 12′ Dawid Norek, 14′ 25′ Michał Waszkowiak, 24′ Marcin Michałowski, 34′ Jan Borowiak
Jan Borowiak (Pobiedziki)

forBET 2. WL Liga:

Cztery pojedynki we wtorkowy wieczór zostały rozegrane w ramach rozgrywek zaplecza elity. W meczach na szczycie FarbSystem zremisował z Alcomex-em, a Magiczny Świat ograł Jeżyckie Koziołki. W klasyfikacji grupy B zmiany nie nastąpiły. FarbSystem jest na prowadzeniu, a oczko niżej, lecz z taką samą liczbą punktów, znajduje się Alcomex. Noteciaki wygrywały po pierwszej odsłonie 3:1, choć po trzech minutach musiały odrabiać straty. Na początku drugiej części mocny początek zanotował FarbSystem, który po siedmiu minutach od wznowienia wygrywał 4:3. Beniaminek zdołał się podnieść i w niecałe dwie minuty odwrócił wynik, który został ustalony w 39 min. Wówczas do siatki na 5:5 trafił Antoni Alves.

Na drugie miejsce w grupie A awansował Magiczny Świat, który ograł dotychczasowego wicelidera 6:2. Jeżyckie Koziołki nie dały rady lepiej dysponowanemu przeciwnikowi. Od 14 min musiały odrabiać straty, które z każdym kolejnym fragmentem meczu powiększały się. Do przerwy Magiczny Świat prowadził 2:0, a po półgodzinie gry 4:1. Ostatecznie zakończyło się na czterobramkowym zwycięstwie.

Za Magicznym Światem w tabeli ulokowała się Chłosta, która odniosła drugie kolejne zwycięstwo. Po czterech minutach przegrywała z Gietewu 0:1, ale na koniec pierwszej odsłony wypracowała sobie komfortową przewagę trzech trafień, którą utrzymała do końca meczu. Mecz zakończył się wynikiem 5:2.

Za zeszłotygodniową porażkę z Onymi udanie zrehabilitowało się Tornado Ognik. Już w pierwszej części hattrickiem popisał się Dawid Szyler, który po raz czwarty wpisał się na listę strzelców w 24 min. Tornado wygrywało wówczas 5:1. Do końca spotkania zespół z Ognika kontrolował przebieg gry i odniósł zasłużone zwycięstwo – 8:2.

Chłosta – Gietewu 5:2 (4:1)

15′ 16′ Michał Kaczmarek, 13′ Konrad Repecki, 17′ Arkadiusz Deckert, 37′ Łukasz Falkowski – 4′ Dominik Kajzerski, 40′ Damian Sulmiński
Michał Kaczmarek (Chłosta)

Pocztowe Krwinki – Tornado Ognik 2:8 (1:4)

5′ 38′ Adam Jankowski – 3′ 10′ 20′ 24′ Dawid Szyler, 16′ 32′ Piotr Skrzypczak, 26′ Tymon Woźniak, 31′ Patryk Jankowiak
Dawid Szyler (Tornado Ognik)

Alcomex Noteciaki – FarbSystem 5:5 (3:1)

16′ 33′ Patryk Dziurla, 18′ 32′ Mikołaj Michałowski, 13′ Krystian Nowicki – 3′ 22′ Mateusz Murawski, 25′ Jakub Budych, 27′ Mateusz Kozłowski, 39′ Antoni Alves
Antoni Alves (FarbSystem)

Jeżyckie Koziołki – Magiczny Świat 2:6 (0:2)

24′ Marcin Becela, 37′ Marcin Łażewski – 17′ 35′ Marcin Wawrzyniak, 28′ 36′ Aleksander Lewandowski, 14′ Patryk Pawlaczyk, 25′ Łukasz Wawrzyniak
Marcin Wawrzyniak (Magiczny Świat)

forBET 3. WL Liga: Trzy raz z rzędu 2:2

Poniedziałkowy mecz trzeciej ligi zakończył się wynikiem 2:2. Wtorkowe potyczki skopiowały ten rezultat. Punktami podzielili się ICPen z Mistrzami Dżedaj oraz Los Amarillos z FC Makadamią. Losy obu spotkań ważyły się do końcowych minut. ICPen do przerwy wygrywał 2:0, ale po zmianie stron nie potrafił zatrzymać Mateusza Trzybińskiego, który w 31 i 34 min wpisywał się na listę strzelców. W drugim pojedynku w ostatnich sześciu minutach trwała wymiana ciosów. Rozpoczął ją Jakub Kupczyk. Wyrównał Artur Pastuszko, ale remis utrzymał się ledwie minutę. W 37 min ponownie na prowadzenie Makadamię wyprowadził Piotr Rachwał. Ostatnie słowo należało do Amarillos, a dokładniej do Kamila Zelmana. Przed końcem meczu zdobył gola, który ustalił wynik meczu na 2:2.

ICPen – Mistrzowie Dżedaj 2:2 (2:0)

10′ Mateusz Cytarzyński, 19′ Piotr Marek – 31′ 34′ Mateusz Trzybiński
Mateusz Trzybiński (Mistrzowie Dżedaj)

Los Amarillos – FC Makadamia 2:2 (0:0)

36′ Artur Pastuszko, 40′ Kamil Zelman – 34′ Jakub Kupczyk, 37′ Piotr Rachwał