Mistrzowie liderem

W poniedziałkowy wieczór wystartowała czwarta kolejka jesiennej edycji. Na jej początek nastąpiła zmiana lidera w elicie. Na czoło klasyfikacji wysunęła się IKP Olimpia. W drugiej lidze Oni wygrali drugi mecz z rzędu, a w trzeciej pierwszy raz od pół roku zapunktowali Szukający Sponsora.

forBET 1. WL Liga: Mistrz liderem

Do 27. minuty dzielnie się trzymało Fajerwerkowo. Żółto-czarni mieli swoje szanse, ale nie potrafili pokonać Łukasza Machowiny. Ta sztuka nie udała im się do końcowego gwizdka. Po drugiej stronie padły dwie bramki. Strzelanie rozpoczął Jacek Grocholewski, a wynik meczu w 34 min ustalił najlepszy na boisku Jacek Dembiński. IKP Olimpia wygrała 2:0 i po poniedziałkowych grach zasiadła na pozycji lidera.

IKP Olimpia – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 2:0 (0:0)

27′ Jacek Grocholewski, 34′ Jacek Dembiński
Jacek Dembiński (IKP Olimpia)

forBET 2. WL Liga: druga wygrana z rzędu Onych

Oni poszli za ciosem. Po piątkowej wygranej nad Tornadem trzy dni później odnieśli drugie zwycięstwo. W poniedziałkowy wieczór okazali się lepsi od Opal Stoczniowiec. Strzelanie rozpoczął Jędrzej Strzódka, ale im dłużej trwał mecz tym lepiej, a przede wszystkim skuteczniej prezentowali się zawodnicy Onych. W 13 min wyrównał Kacper Wilczak, a cztery minuty przed zmianą stron pierwszego gola w meczu zdobył Paweł Jassem. Najlepszy napastnik żółto-czarnych, a przede wszystkim lider klasyfikacji strzelców drugiej ligi po wznowieniu gry jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza Stoczniowca. Opal nie był w stanie dogonić Onych i musiał pogodzić się z drugą jesienną przegraną. Mecz zakończył się wynikiem 6:2.

Oni – Opal Stoczniowiec 6:2 (2:1)

16′ 22′ 33′ Paweł Jassem, 13′ Kacper Wilczak, 30′ Wojciech Borkowski, 39′ Krzysztof Borkowski – 8′ 27′ Jędrzej Strzódka
Paweł Jassem (Oni)

forBET 3. WL Liga: pierwszy punkt od 17 marca

Od blisko pół roku na kolejną zdobycz punktową czekali Szukamy Sponsora. Po serii niepowodzeń udało im się zremisować z Atmosfericiem, choć po szesnastu minutach przegrywali 0:2. Nic nie wskazywało na to, że FCA w tym meczu nie wygra. Zwycięstwo pozwoliłoby im awansować w tabeli, a co najważniejsze zmniejszyć stratę do liderów do ledwie trzech punktów. W 20 min gola do szatni zdobył Andrzej Stopa, a remis Szukającym w 28 min zapewnił Kacper Woźniak. Atmosferić grał do końca o zwycięstwo, ale nie potrafił rozbić szczelnej obrony rywala.

FC Atmosferić – Szukamy Sponsora 2:2 (2:1)

2′ Adrian Gwiazda, 16′ Dawid Leśniak – 20′ Andrzej Stopa, 28′ Kacper Woźniak