Wysoki poziom i zwycięstwo Winiar FC

Winiary FC wystartowały na jesień od wygranej. Opal Stoczniowiec rehabilituje się za inauguracyjną porażkę. Luis&Spółka i Emeritos Galaktikos wygrywają trzecie mecze. Zwycięstwa FC Makadamii i Rebisu.

forBET 1. WL Liga: Wysoki poziom i zwycięstwo Winiar

Na zakończenie środowej kolejki ucztę piłkarską stworzyli zawodnicy Winiar i Synów Gehenny. Wysokie tempo, jedenaście bramek, duża liczba sytuacji podbramkowych. Mecz był godny dwóch drużyn, które na jesień z pewnością będą grać o czołowe lokaty. W pierwszej odsłonie lepsi byli Synowie Gehenny. Po czterech minutach i dzięki dwóm bramkom Mateusz Bartkowiaka wygrywali 2:0. Winiary złapały kontakt w najlepszym momencie, bo tuż przed zejściem na przerwę. Dokładnie dwadzieścia minut po golach Bartkowiaka piłkę do siatki skierowali Marcin Daniel oraz Kacper Nowak i to brązowi medaliści wyszli na prowadzenie 3:2. Synowie zdołali wyrównać dzięki Grzegorzowi Olejniczakowi, ale na kolejne jego gole musieli czekać do końcówki potyczki. Dwubramkową przewagę, której Gehenna nie zdołała już odrobić Winiary osiągnęły po kolejnych trafieniach Nowaka i Daniela. Synowie walczyli do końca o remis, ale zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki do minimum. WFC wygrał 6:5.

Synowie Gehenny – Winiary FC 5:6 (2:1)

28′ 37′ 40′ Grzegorz Olejniczak, 3′ 4′ Mateusz Bartkowiak – 24′ 33′ 38′ Kacper Nowak, 23′ 34′ Marcin Daniel, 20′ Damian Nowak
Kacper Nowak (Winiary FC)

forBET 2. WL Liga: Opal rehabilituje się za porażkę na inaugurację

Pojedynek dwóch zespołów, które przegrały swoje pierwsze pojedynki zakończył się wygraną Opal-u Stoczniowiec. Niebiesko-czarni prowadzili od dziesiątej minuty, gdy bramkarza Gietewu pokonał Łukasz Wojtczak. W kolejnych fragmentach powiększali przewagę. Na przerwę schodzili z prowadzeniem 3:1, a cały mecz zakończyli z przewagą trzech bramek nad rywalem. Dla Opal-u była to pierwsza wygrana, Gietewu poniosło drugą porażkę.

Opal Stoczniowiec – Gietewu 6:3 (3:1)

21′ 30′ Karol Donarski, 10′ Łukasz Wojtczak, 13′ Jędrzej Strzódka, 20′ Szymon Zygmunt, 40′ Jakub Raszewski – 17′ Dominik Kajzerski, 24′ Mateusz Jóźwiak, 34′ Damian Sulmiński
Jędrzej Strzódka (Opal Stoczniowiec)

forBET 3. WL Liga: Trzecie wygrane Luis&Spółka i Emeritos Galaktikos

Trzeci raz na jesień wygrało dwóch beniaminków – Luis&Spółka i Emeritos Galaktikos. Problemów nie mieli. Lider grupy A pokonał Mistrzów Dżedaj 7:2. Po ośmiu minutach Luis&Spółka prowadzili już 3:0. Dwa z trzech pierwszych goli strzelił Stanisław Ogiba, ale najlepiej zaprezentował się Marcin Michalak, który bramkarza rywali pokonał trzykrotnie. Jedną bramkę więcej ustrzelił Jakub Jarmuszkiewicz, który wespół z Łukaszem Lekierem zdobyli połowę dorobku swojej drużyny – Emeritos Galaktikos. Prowadzący w grupie B byli wyraźnie lepsi od FC Atmosfericia i odnieśli bardzo wysoką wygraną 13:3. Dwucyfrową liczbę goli zdobył też inny beniaminek. Dwanaście trafień w debiucie na forBET WL Lidze ustrzelił Dom Wydawniczy Rebis, który pewnie i wysoko pokonał Szukamy Sponsora 12:1. Połowę goli na swoje konto zapisał Robert Sobkowiak.

Drugi komplet punktów zapisała FC Makadamia. W pojedynku beniaminków FCM pokonał FC Colquimicę 4:2. Do 37 min Makadamia wygrywała 4:0 po trzech golach Patryka Kurka i jednym trafieniu Jakuba Pińskiego. Końcówka należała do polsko-portugalskiego zespołu, który zmniejszył stratę do dwóch goli i ostatecznie przegrał 2:4.

Luis&Spółka – Mistrzowie Dżedaj 7:2 (4:1)

3′ 21′ 37′ Marcin Michalak, 2′ 8′ Stanisław Ogiba, 20′ Dawid Zapał, 38′ Marek Michalak – 10′ Mateusz Trzybiński, 36′ Tomasz Staszak
Michał Walkowski (Mistrzowie Dżedaj)
Marcin Michalak (Luis&Spółka)

Emeritos Galaktikos – FC Atmosferić 13:3 (4:1)

27′ 32′ 34′ 40′ Jakub Jarmuszkiewicz, 5′ 28′ 36′ Łukasz Lekier, 11′ 15′ Sebastian Iwiński, 19′ 33′ Krystian Skórczyński, 21′ 31′ Przemysław Szumski – 18′ 37′ Marek Sanok, 35′ Jakub Jóźwiak
Patryk Skawiński (FC Atmosferić)
Piotr Adamczak (Emeritos Galaktikos), Tadeusz Napierała, Tomasz Szwechłowicz (obaj FC Atmosferić)
Jakub Jarmuszkiewicz (Emeritos Galaktikos)

Dom Wydawniczy Rebis – Szukamy Sponsora 12:1 (6:0)

16′ 20′ 28′ 29′ 38′ 40′ Robert Sobkowiak, 9′ 21′ Tomasz Majer, 12′ Maciej Łazar, 15′ Bartłomiej Cmok, 18′ Krzysztof Adamczak, 27′ Michał Bartkowiak – 26′ Paweł Hordacz
Robert Sobkowiak (Dom Wydawniczy Rebis)

FC Colquimica – FC Makadamia 2:4 (0:1)

37′ Dawid Przybylski, 39′ Pedro Alves – 8′ 27′ 33′ Patryk Kurek, 26′ Jakub Piński
Vitor Sousa, Paulo Freitas (obaj FC Colquimica), Jakub Piński (FC Makadamia)