Efektowna inauguracja IKP Olimpii i Jeżyckich Koziołków

IKP Olimpia po zwycięstwie w Superpucharze na początek ligowej rywalizacji rozgromiła FC Nankatsu. Jeżyckie Koziołki pokonały Onych, a Bistro Kopernik odniosło drugą wygraną na jesień.

forBET 1. WL Liga: Pojedynek złotych medalistów dla IKP OIimpii

Mistrzowie pierwszej i drugiej ligi nie mieli okazji do sprawdzenia się w bezpośrednim pojedynku w Superpucharze. Nankatsu przegrało w półfinale z Noteciakami i odpadło z dalszej rywalizacji. Olimpia ograła Chłostę i zagrała o złoto, które zgarnęła piąty raz z rzędu. Było to dobre przetarcie dla obrońców tytułu. Ponad tydzień później przywitali Nankatsu w elicie. Wygrali wysoko, bo aż 8:1. Królem polowania okazał się Piotr Nowak, który ustrzelił hattricka. Napastnik IKP trafiał w ostatnich pięciu minutach pieczętując efektowne zwycięstwo. Wcześniej na listę strzelców wpisywali się Jacek Grocholewski, Jarosław Janicki, Michał Nowak i Michał Mirecki. Ten pierwszy zakończył mecz z dubletem. Pierwszego gola dla Nankatsu w najwyższej klasie rozgrywkowej zdobył Marek Kalinowski.

IKP Olimpia – FC Nankatsu 8:1 (3:0)

35′ 36′ 40′ Piotr Nowak, 18′ 26′ Jacek Grocholewski, 13′ Michał Nowak, 17′ Michał Mirecki, 20′ Jarosław Janicki – 35′ Marek Kalinowski
Michał Krawczak (FC Nankatsu)
Piotr Nowak (IKP Olimpia)

forBET 2. WL Liga: Zwycięstwo beniaminka

Kilka dni przed startem jesiennej edycji kuchennymi drzwiami do drugiej ligi wróciły Jeżyckie Koziołki. Do nowej edycji przystąpiły z wysokiego C – wygrywając z Onymi 7:4. W pierwszej odsłonie trwała rywalizacja pomiędzy Koziołkami, a Pawłem Jassemem, który czterokrotnie pokonywał golkipera Jeżyckich. Po stronie strat Oni mieli jednak jednego gola więcej. W drugiej połowie bramkarz beniaminka nie dał się już zaskoczyć, a jego koledzy z drużyn podwyższyli prowadzenie o kolejne dwa trafienia. Jeżyckie Koziołki sprawiły sobie prezent na inaugurację i boisko przy Grunwaldzkiej opuszczały z kompletem punktów. Oni na razie zamykają ligową tabelę, a na koncie mają dwie przegrane.

Oni – Jeżyckie Koziołki 4:7 (4:5)

4′ 8′ 17′ 19′ Paweł Jassem – 1′ 15′ Vitaliy Krik, 3′ 23′ Marcin Łażewski, 5′ Marcin Pajchrowski, 6′ Oleksandr Makovka, 37′ Łukasz Szykowny
Vitaliy Krik (Jeżyckie Koziołki)

forBET 3. WL Liga: Drugi komplet punktów zespołu z Kopernika

Drugim zespołem z kompletem punktów w trzeciej lidze zostało Bistro Kopernik. Pojedynek dwóch drużyn, które na inaugurację wygrały swoje mecze zakończył się minimalną wygraną zespołu z Grunwaldu. Strzelanie rozpoczęło się w dziesiątej minucie, gdy do siatki trafił Marcin Rogal. Bistro prowadziło 1:0, a po czterech minutach miało już dwa gole przewagi nad Makadamią. FCM przez taki sam okres czasu również strzelił dwie bramki i w 18 min wyrównał stan gry. Radość z udanego pościgu trwała krótko. W 20 min Arkadiusz Steinke trafił na 3:2 strzelając swojego drugiego gola w tym meczu. Po zmianie stron Bistro powiększało przewagę i osiem minut przed końcem prowadziło 6:3. Makadamia walczyła do końca, zdołała strzelić dwie bramki, ale było to za mało na choćby punktu w rywalizacji z Kopernikiem.

Bistro Kopernik – FC Makadamia 6:5 (3:2)

10′ 23′ Marcin Rogal, 14′ 20′ Arkadiusz Steinke, 27′ 32′ Patryk Schulz – 15′ Stanisław Lemke, 18′ Dariusz Majewski, 28′ Nicolas Markiewicz, 33′ Jakub Kupczyk, 38′ Patryk Rybarczyk