Trans-Stal na fali

Zwycięstwa dwóch lubońskich zespołów. Po trzy punkty na swoje konta zapisali Trans-Stal i Kolib. Skromne, jednobramkowe zwycięstwo odniósł Diadal.

forBET 2. WL Liga: Sześć punktów dla beniaminka

Trans-Stal od początku nowego sezonu bardzo dobrze czuje się w drugiej lidze. Po wysokim zwycięstwie nad Onymi przyszła kolejna efektowna wygrana. Tym razem ofiarą padł inny beniaminek, który poprzednią kampanię zakończył oczko niżej niż żółto-czarni. Pocztowe Krwinki tylko raz zdołały odpowiedzieć Trans-Stali. W 7 min piłkę do siatki skierował Adam Jankowski i wyrównał stan gry. Kolejne minuty były już dominacją zawodników ubranych w żółte trykoty, którzy z każdym kolejnym fragmentem uciekali rywalom aż osiągnęli przewagę sześciu goli. Mecz zakończył się wynikiem 7:1.

Pocztowe Krwinki – Trans-Stal Luboń 1:7 (1:3)

7′ Adam Jankowski – 6′ 32′ Bartosz Rybak, 18′ 24′ Przemysław Górzyński, 13′ Paweł Wieczorek, 23′ Maciej Brauza, 31′ Piotr Kowalak
Bartosz Rybak (Trans-Stal Luboń)

forBET 3. WL Liga: Skromny Diadal, efektowny Kolib

Diadal po dwóch spotkaniach ma cztery punkty na koncie, ale też ledwie dwie bramki strzelone. W pierwszym meczu podzielił się punktami po remisie 1:1, a po tygodniu wygrał 1:0. Jedynego gola, wartego cenne trzy oczka, zdobył w 3 min Mateusz Mucha. Diadal awansował na trzecie miejsce, a tuż za nim ulokował się Kolib, który dzięki udanej drugiej części wygrał z Mistrzami Dżedaj 5:1. Do przerwy było ledwie 1:1. Po zmianie stron Kolib udowodnił swoją wyższość.

Diadal – FC Kwiatowe 1:0 (1:0)

3′ Mateusz Mucha
Mateusz Mucha (Diadal)

Mistrzowie Dżedaj – Kolib Luboń FC 1:5 (1:1)

17′ Jędrzej Czubryj – 5′ 21′ Dariusz Bąkowski, 25′ 33′ Bartosz Król, 35′ Mikołaj Bruczyński