Korzystne rozstrzygnięcia dla Ledów i Inter City

Wysokie zwycięstwo IKP Olimpii. Archiwum X i Imperium Łazarskie tracą szanse na grę w grupach mistrzowskich.

forBET 1. WL Liga: Rehabilitacja Olimpii

Przed tygodniem Olimpia przegrała pierwszy raz na wiosnę. Mistrzów poskromiły Winiary FC. Kolejna wpadka nie wchodziła w grę, gdyż transkrupka.pl w ostatnich spotkaniach była bezbłędna. Starcie z Pobiedzikami było jednostronnym widowiskiem. Obrońcy tytułu udanie zrehabilitowali się za porażką i rozgromili pomarańczowo-czarnych 10:1. Wysokie zwycięstwo dało im awans na pierwsze miejsce, który zajmują dzięki lepszej różnicy bramek.

IKP Olimpia – Pobiedziki 10:1 (5:0)

6′ 22′ 26′ 36′ Piotr Nowak, 12′ 19′ Jacek Grocholewski, 29′ 32′ Mariusz Nowak, 8′ Marek Bączyk, 15′ Michał Nowak – 31′ Patryk Olaszczyk
Jakub Nowak (Pobiedziki)
Mariusz Nowak (IKP Olimpia)

forBET 2. WL Liga: Porażka Archiwum = Ledy w grupie mistrzowskiej

Archiwum X jeśli chciało myśleć o grze w najlepszej ósemce musiało wygrać trzy ostatnie mecze pierwszej rundy. Pierwszy z nich odbył się w piątek. Rywalem była PWW Banda. Choć zawodnicy z Winograd prowadzili po trzech minutach, to na przerwę schodzili z dwiema bramkami straty do Archiwum. W drugiej części niezwykłą skutecznością popisali się zawodnicy PWW. Zdobyli aż osiem bramek, tracąc ledwie dwie, w tym jedną w 39 min. Banda wygrała 9:5 i rywalizację w grupie spadkowej rozpocznie z przewagą aż ośmiu punktów nad strefą zagrożoną degradacją. Porażkę Archiwum X wykorzystały Ledy, które w fazie finałowej powalczą o elitę.

PWW Banda – Archiwum X 9:5 (1:3)

3′ 29′ Mateusz Kropacz, 21′ 38′ Dariusz Foltyn, 27′ 37′ Krzysztof Marciniak, 32′ 34′ Dominik Serba, 40′ Andrzej Bukowski – 5′ 28′ 39′ Maciej Galin, 16′ Kacper Lekier, 18′ Marcin Biniasz
Maciej Galin (Archiwum X)

forBET 3. WL Liga: Imperium Łazarskie nie zagra o awans. O promocję powalczy Inter City

Imperium Łazarskie na ostatniej prostej fazy zasadniczej wpadło na autostradę do grupy mistrzowskiej. Rywalami, w przeciwieństwie do bezpośrednich rywali, były zespoły z dolnych rejonów tabeli. W piątek Łazarscy mierzyli się z FTF, w poniedziałek z Byczkami. Sześć punktów było obowiązkiem, ale każda strata punktów mocno komplikowała sytuację w tabeli. Imperium po pierwszej części prowadziło 2:1, lecz całkowicie przespało ostatnie dziesięć minut. FTF wykorzystał słabość wyżej notowanego rywala i zdobył trzy gole, które dały drugie z rzędu trzy oczka. Beniaminek wygrał 4:2. Imperium Łazarskie wypadło z gry o grupę mistrzowską, do której trafił Inter City.

FTF – Imperium Łazarskie 4:2 (1:2)

8′ Łukasz Kamiński, 30′ Aleksander Ciechanowicz, 34′ Błażej Lewandowski, 37′ Paweł Książek – 4′ Marcin Busz, 9′ Sławomir Szalczyk