Dentes powalczy o powrót do elity

W drugiej rundzie Dentes zagra o trzeci awans do elity. Inter City po swoim ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej wskoczył na pierwsze miejsce. Ejbry wygrały czwarty mecz z rzędu i nie przegrały od ośmiu pojedynków.

forBET 2. WL Liga: Dentes zagra o powrót do pierwszej ligi

Miejsce w grupie mistrzowskiej drugiej ligi w przedostatnim meczu fazy zasadniczej zapewnił sobie Dentes Stomatologia. Pojedynek, szczególnie w pierwszej odsłonie, nie należał do łatwych. Szturmowcy, którzy przybyli na MDK bez zawodników rezerwowych, stawili dzielny opór wyżej notowanemu przeciwnikowi. W 18 min po trafieniu Jakuba Owczarka prowadzili 2:1. Dentes zdołał szybko odwrócić wynik. W 20 min Damian Tomczak drugi raz pokonał bramkarza pomarańczowo-czarnych, a dwie minuty po wznowieniu miał już na koncie hattricka. Beniaminek zapewnił sobie efektowniejszą wygraną w ostatnich ośmiu minutach, gdy powiększył przewagę do trzech goli. Dentes wygrał 5:2.

Szturmowcy – Dentes Stomatologia 2:5 (2:2)

14′ Sebastian Cepiński, 18′ Jakub Owczarek – 5′ 20′ 22′ 39′ Damian Tomczak, 32′ Przemysław Bienert
Damian Tomczak (Dentes Stomatologia)

forBET 3. WL Liga: Ósmy mecz bez przegranej Ejbrów

W dwóch meczach grupy A, w której sprawa grupy mistrzowskiej rozstrzygnęła się dzień wcześniej, zwycięstwa odnieśli Ejbry i Jeżyckie Koziołki. Zespół z Lubonia wygrał z Semplerem 3:2 decydującego gola strzelając w ostatniej minucie gry. 120 sekund wcześniej rywalom udało się wyrównać stan gry. Był to ósmy mecz Ejbrów bez przegranej i czwarte zwycięstwo z rzędu. Jeżyckie Koziołki po wygranej nad Fresh Cargo awansowały na piątą lokatę i w ostatnich dwóch spotkaniach zaatakują czwarte miejsce. Potyczka z przedostatnim zespołem w tabeli zakończyła się wygraną 4:2.

Liderem grupy B został Inter City. Pojedynek z ICPen-em był ostatnim beniaminka w fazie zasadniczej, po którym będzie musiał mocno trzymać kciuki za wpadki Pocztowych Krwinek i Imperium Łazarskiego. Środowe spotkanie, które kończyło rywalizację w tym dniu znakomicie rozpoczęło się dla ICPen-u. Do 11 min Inter City musiał gonić wynik. Stan gry wyrównał Sebastian Konik, a cztery minuty później na 2:1 trafił Patryk Bęcławski. Po zmianie stron gole dla beniaminka zdobyli Bartłomiej Lupka i Eryk Świątek.

Ejbry Luboń – Sempler 3:2 (1:1)

20′ Maciej Mazurek, 29′ Artur Rożek, 40′ Tobiasz Tykwic – 4′ Sebastian Pięta, 38′ Maurycy Adamski
Tomasz Tykwic (Ejbry Luboń)

Fresh Cargo – Jeżyckie Koziołki 2:4 (1:2)

18′ Sebastian Linke, 38′ Łukasz Sałata – 2′ 4′ Mikołaj Becela, 24′ Michał Becela, 30′ Jakub Chyży
Mikołaj Becela (Jeżyckie Koziołki)

ICPen – Inter City 1:4 (1:2)

2′ Alexander Tsshevski – 11′ Sebastian Konik, 15′ Patryk Bęcławski, 26′ Bartłomiej Lupka, 34′ Eryk Świątek