Evertec powalczy o elitę

Fajerwerkowo.pl ograło Winiary FC. Evertec zagra w drugiej rundzie o awans do pierwszej ligi. Inter City lepszy od Niedzielnych w meczu na szczycie. Sześć punktów i 23 bramki Ejbrów!

forBET 1. WL Liga: Hurtownia.Fajerwerkowo.pl awansuje na czwarte miejsce

W piątek Winiary sprawiły dużą niespodziankę i wygrały z Olimpią. Dwa dni później beniaminek nie był w stanie wywalczyć choć punktu z Fajerwerkowem. Winiary rozpoczęły mecz z wysokiego C. W 3 min na 1:0 trafił Mateusz Nowak, a po pięciu minutach i bramce Patryka Kuszy WFC prowadził już 2:0. Fajerwerkowo miało sporo czasu na odrobienie strat i ten czas w pełni wykorzystało. Na przerwę Pirotechnicy schodzili z dwubramkowym prowadzeniem, a mecz zakończyli z przewagą trzech goli. Królem polowania okazał się Dawid Zuchniarek, który pięciokrotnie pokonywał bramkarza Winiar.

Winiary FC – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 4:7 (2:3)

3′ 38′ 39′ Mateusz Nowak, 8′ Patryk Kusza – 11′ 17′ 36′ 40′ Dawid Zuchniarek, 16′ Damian Tafelski, 28′ Marcin Pawlak, 33′ Maciej Węgelewski
Dawid Zuchniarek (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)

forBET 2. WL Liga: Evertec w grupie mistrzowskiej

Na drugim froncie odbył się bezpośredni pojedynek, którego stawką była pierwsza czwórka grupy B. Evertec, jak i Tornado musieli wygrać. Ci pierwsi by wywalczyć awans, zespół z Ognika by przedłużyć szansę na grupę mistrzowską. Tornado wygrywało 2:0, a po czerwonej kartce dla kapitana zdołało jeszcze utrzymać dwubramkową przewagę i prowadziło po 11 min 3:1. Po zakończeniu pięciominutowej kary Evertec zrobił to czego nie potrafił zrobić grając jednego więcej. Gole Adriana Adamczaka i Bartłomieja Olejniczaka dały remis 3:3. Po zmianie stron Evertec poszedł za ciosem. Olejniczak w trzy minuty zdobył dwa gole i jego drużyna wygrywała 5:3. Przewagi nie utrzymała. Sześć minut przed końcem po dublecie Dawida Szylera Tornado wyrównało. Ognik opuszczał boisko przy ulicy Grunwaldzkiej bez punktów. Ponownie dał o sobie znać duet napastników Everteca. Olejniczak w 38 min trafił po raz czwarty, a wynik na 7:5 w 39 min poprawił Adamczak, który zakończył mecz z hattrickiem. Evertec wygrał dzięki czemu zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Tornado w drugiej rundzie zagra o utrzymanie.

Ważne punkty do dorobku w grupie mistrzowskiej gromadzą Oni. W niedzielę pokonali Archiwum X 8:4 i zostali samodzielnym liderem grupy A. Po golu Kacpra Wilczaka w 19 min wydawało się, że jest już po meczu. Oni wygrywali 3:0. Na przerwę schodzili jednak z przewagą jednej bramki. W 26 min Archiwum wyrównało. Żółto-czarni szybko otrząsnęli się po ciosach i do końca spotkania nie oddali inicjatywy. Mecz z trzema bramkami zakończyli Paweł Jassem i Kacper Mazur.

Evertec – Tornado Ognik 7:5 (3:3)

18′ 22′ 24′ 38′ Bartłomiej Olejniczak, 10′ 17′ 39′ Adrian Adamczak – 3′ 11′ Piotr Skrzypczak, 33′ 34′ Dawid Szyler, 8′ Hubert Ratajczak
Ryszard Sadowski (Tornado Ognik)
Bartłomiej Olejniczak (Evertec)

Archiwum X – Oni 4:8 (2:3)

20′ 33′ Krzysztof Wower, 20′ Damian Grat, 26′ Adam Skrzypczak – 14′ 16′ 29′ Paweł Jassem, 31′ 36′ 38′ Kacper Mazur, 19′ Kacper Wilczak, 32′ Mateusz Magdoń
Paweł Jassem (Oni)

forBET 3. WL Liga: Ejbry z sześcioma punktami, Inter City wygrał mecz na szczycie

Znakomity dzień mają za sobą Ejbry. Zespół z Lubonia rozegrał w niedzielę dwa spotkania, po których dopisał komplet punktów, a także pokaźną liczbę bramek. Ejbry nie miały problemów z pokonaniem Magny – 15:1 i Jeżyckich Koziołków – 8:2. Dwa zwycięstwa pozwoliły zespołowi Łukasza Kaczmarka zachować szanse na grę w grupie mistrzowskiej. Są one jednak już tylko matematyczne, gdyż Noteciaki musieliby przegrać najbliższe dwa mecze z Obligain-em i Magną.

W najciekawszym meczu niedzielnych gier Inter City zmierzył się z Niedzielnymi. Dla tej pierwszej drużyny był to pojedynek o pozycję lidera, dla FCN potyczka o utrzymanie miejsca w samym czubie klasyfikacji. Spotkanie rozpoczęło się od gola Macieja Reszeli w 4 min. Niedzielni prowadzili 1:0, ale przez cały mecz musieli radzić sobie bez zmienników. Inter City wykorzystał zmęczenie rywala i do końca spotkania nie oddał korzystnego rezultatu. Wynik odwrócili w 18 min po bramce Dawida Cieślaka, który w 29 min podwyższył na 3:1. Niedzielni do końca walczyli o remis. Inter City wygrywał pięć minut przed końcem 5:2, ale pozwolił Michałowi Pawłowskiemu ustrzelić dublet. Jak się później okazało były to bramki, które ustaliły wynik spotkania. Inter City awansował na pierwsze miejsce, Niedzielni po ośmiu kolejkach są drudzy.

Drugi raz na wiosnę wygrał FTF, który okazał się minimalnie lepszy od ICPen-u. Beniaminek zwycięstwo zapewnił sobie po bramce w 39 min. Na listę strzelców, drugi raz w meczu, wpisał się Paweł Książek. Wcześniej trafił w 3 min. ICPen, a dokładniej Łukasz Witkowski, zdołał wyrównać w drugiej części, a dokładnie sześć minut po wznowieniu gry po przerwie.

Ejbry Luboń – Magna 15:1 (6:0)

14′ 18′ 22′ 35′ 37′ Artur Rożek, 4′ 16′ 28′ 33′ Michał Gawron, 9′ 34′ 40′ Damian Różański, 17′ 32′ Tobiasz Tykwic, 26′ Patryk Malec – 36′ Błażek Kuczyński-Cichocki
Artur Rożek (Ejbry Luboń)

FTF – ICPen 2:1 (1:0)

3′ 39′ Paweł Książek – 26′ Łukasz Witkowski
Mateusz Konera (FTF)
Paweł Książek (FTF)

Ejbry Luboń – Jeżyckie Koziołki 8:2 (4:0)

14′ 22′ 23′ Tobiasz Tykwic, 19′ 26′ 28′ Michał Gawron, 15′ 16′ Artur Rożek – 29′ Vitaliy Krik, 35′ Piotr Marciniak
Tobiasz Tykwic (Ejbry Luboń)

FC Niedzielni – Inter City 4:5 (1:2)

36′ 39′ Michał Pawłowski, 4′ Maciej Reszela, 30′ Filip Godurkiewicz – 18′ 29′ Dawid Cieślak, 12′ Eryk Świątek, 34′ Sebastian Konik, 35′ Łukasz Lekier