Diadala dwa zwycięstwa w dwa dni

W piątkowy wieczór odbyły się trzy pojedynki forBET 3. WL Ligi. Zwycięstwa na swoje konta zapisali Diadal, Sempler i Los Amarillos.

forBET 3. WL Liga: Sześć punktów w dwa dni

Drugą wygraną z rzędu i awans na piąte miejsce zaliczył Sempler. W meczu, który rozpoczynał piątkowe granie pokonał Magnę 4:2. Obie części zakończyły się identycznymi rezultatami i miały podobny przebieg. Jako pierwsi uderzyli zawodnicy Semplera, a dokładniej Krystian Wiliński, który w 8 min pokonał golkipera Magny. Trzy minuty później wyrównał Norbert Czuliński, ale to Sempler schodził na przerwę prowadząc. W 17 min drugi raz do siatki trafił Wiliński. Po zmianie stron pierwszy na listę strzelców wpisał się Patryk Torz, który podwyższył wynik na 3:1. Magnie udało się zdobyć bramkę kontaktową, ale ostatecznie mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem Semplera. Wynik spotkania w 36 min ustalił Maurycy Adamski.

Diadal przy okazji siódmej serii miał rozegrać dwa mecze – w czwartek przeciwko FTF, dzień później z Mistrzami Dżedaj. Dwóch rywali z dolnych rejonów tabeli nie sprostało drużynie walczącej o grę w grupie mistrzowskiej. Diadal pokonał FTF 4:2, a następnie ograł Dżedaj 8:3. Ponownie znakomite zawody zagrał Mateusz Mucha, który do dwóch czwartkowych trafień dorzucił aż pięć w piątek. Diadal po 17. minutach prowadził 4:0, ale pozwolił rywalom na złapanie kontaktu bramkowego. I to w chwilę. Na przełomie pierwszej i drugiej odsłony dwukrotnie do siatki trafiał Mateusz Trzybiński i raz na listę strzelców wpisał się Anton Mazur. Mistrzowie Dżedaj nie poszli za ciosem. Diadal, podrażniony stratą trzech bramek, odpowiedział na nie kolejnymi czterema golami, które dały w ostatecznym rozrachunku zwycięstwo 8:3 i awans na trzecią lokatę.

Na zakończenie siódmej kolejki zmierzyły się dwie najsłabsze drużyny grupy A. Mecz, w którym rywalizowały Los Amarillos z Szukamy Sponsora zakończył zwycięstwem tej pierwszej ekipy. Do przerwy prowadzili Szukający. W 5 min gola na 1:0 zdobył Michał Guziak. Korzystny wynik utrzymał się do 28 min. Wówczas wyrównał Dawid Grad, a po dwóch minutach na prowadzenie 2:1 Los Amarillos wyprowadził Dominik Tomczak. Szukamy Sponsora zdołali trafić na 2:2 za sprawą gola samobójczego, ale do końca meczu nie potrafili przeciwstawić się rywalom. Zawodnicy grający w żółtych trykotach dwiema bramkami przypieczętowali pierwszą wygraną na wiosnę. Zwycięstwo zapewniła para Grad – Tomczak, która ustrzeliła w tym spotkaniu po dublecie.

Sempler – Magna 4:2 (2:1)

8′ 17′ Krystian Wiliński, 28′ Patryk Torz, 36′ Maurycy Adamski – 11′ Norbert Czuliński, 31′ Andrzej Szczepanowski
Daniel Ziętara (Sempler)
Krystian Wiliński (Sempler)

Diadal – Mistrzowie Dżedaj 8:3 (4:1)

8′ 15′ 26′ 32′ 35′ Mateusz Mucha, 1′ Damian Siejak, 17′ Adrian Madajczyk, 30′ Adam Lazarowicz – 19′ 22′ Mateusz Trzybiński, 21′ Anton Mazur
Marcin Lemański (Diadal)
Mateusz Mucha (Diadal)

Los Amarillos – Szukamy Sponsora 4:2 (0:1)

28′ 39′ Dawid Grad, 30′ 34′ Dominik Tomczak – 5′ Michał Guziak, 33′ Łukasz Klimecki (samob.)