Podziały punktów w meczach na szczycie

Pobiedziki z trzecią wiosenną wygraną i awansem na czwarte miejsce. Kapitalna końcówka pojedynku Magicznego Świata z Evertec. Inter City remisuje w meczu na szczycie z Pocztowymi Krwinkami.

forBET 1. WL Liga: Ważna wygrana Pobiedzików

W obu środowych pojedynkach elity pierwsze części kończyły się identycznymi rezultatami – 3:2. Pizzeria Dobre Miejsce 65 prowadziła z Pobiedzikami, Almatur wygrywał z Winiarami FC. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się wywalczyć kompletu punktów. Po zmianie stron lepsi byli rywale. Pobiedziki odrobiły straty z nawiązką. W drugiej połowie nie stracili gola, a sami trzykrotnie kierowali piłkę do siatki. Wygrali 5:3. Identyczna liczba bramek padła w drugim spotkaniu. Almatur po kwadransie prowadził 3:1, a pięć minut po wznowieniu wygrywał 4:2. Winiary zdołały doprowadzić do remisu. W 26 min WFC złapał kontakt po drugiej bramce Patryka Kuszy. Stan meczu wyrównał sześć minut później Marcin Daniel. Pojedynek dwóch beniaminków zakończył się remisem 4:4.

Pizzeria Dobre Miejsce 65 – Pobiedziki 3:5 (3:2)

5′ 15′ Mikołaj Cyferkowski, 18′ Piotr Bartoszak – 1′ 25′ Jakub Pawlaczyk, 13′ 33′ Maciej Ciszewicz, 38′ Tomasz Olejniczak
Jakub Pawlaczyk (Pobiedziki)

Biuro Podróży Almatur – Winiary FC 4:4 (3:2)

15′ 25′ Jakub Tomaszkiewicz, 4′ Marcin Michalak, 10′ Marek Michalak – 20′ 26′ Patryk Kusza, 18′ Marcin Wojtalik, 32′ Marcin Daniel
Łukasz Cendalski, Adrian Borowski (obaj Winiary FC)
Łukasz Cendalski (Winiary FC)
Jakub Tomaszkiewicz (Biuro Podróży Almatur)

forBET 2. WL Liga: Remis i pogrom

Do 32. minuty w meczu Magicznego Świata z Evertec obaj golkiperzy mogli się pochwalić czystym kontem. Pierwszy skapitulował i to dwa razy pod rząd bramkarz Evertec-a. W 32 min na 1:0 trafił Adrian Szałecki, a 120 sekund później wynik podwyższył Patryk Pawlaczyk. Wszystko wskazywało na to, że Magiczny Świat zgarnie komplet punktów i praktycznie zapewni sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Beniaminek nadział się jednak na kapitalną końcówkę w wykonaniu przeciwnika. Po golu Krzysztofa Piechowiaka i Michała Wyrwy z rzutu wolnego w ostatniej sekundzie Evertec zdołał wyrównać! Mecz zakończył się remisem 2:2.

Po pierwszej części spotkania Tornada Ognik z Gold FC było już po wszystkim. Zespół z Grunwaldu bramki strzelał ze sporą łatwością i po dwudziestu minutach wygrywał 9:0! Ostatecznie Tornado zaaplikowało trzynaście trafień, z czego dziewięć strzelili byli zawodnicy Poznaniaków – Hubert Ratajczak (pięć) i Dawid Brudniewicz (cztery). GFC stać było na trzy honorowe trafienia.

Evertec – Magiczny Świat 2:2 (0:0)

39′ Krzysztof Piechowiak, 40′ Michał Wyrwa – 32′ Adrian Szałecki, 34′ Patryk Pawlaczyk
Michał Wyrwa (Evertec)

Tornado Ognik – Gold FC 13:3 (9:0)

3′ 6′ 9′ 18′ 28′ Hubert Ratajczak, 2′ 20′ 32′ 40′ Dawid Brudniewicz, 4′ 16′ Mariusz Wojtaszyk, 11′ Miłosz Woźniak, 30′ Dominik Kluj – 21′ Szymon Kowalski, 27′ Paweł Możdżonek, 31′ Michał Ima
Dawid Brudniewicz (Tornado Ognik)

forBET 3. WL Liga: Podział punktów w meczu na szczycie

Inter City mógł być już jedną nogą w grupie mistrzowskiej, ale po ostatnich dwóch spotkaniach oddalił od siebie możliwość awansu do niej. Po niedzielnej przegranej z Imperium Łazarskim beniaminek stracił kolejne punkty remisując z Pocztowymi Krwinkami. Inter City jest liderem, ale ma mecz więcej rozegrany (od Niedzielnych już dwa) od większości zespołów i tylko jedno oczko przewagi. Pojedynek z Pocztowymi zakończył się remisem 3:3, który nie zadowolił żadnej z ekip. Inter City prowadził 1:0, ale po trafieniach Marcela Szymkowiaka i Adama Jankowskiego musiał odrabiać straty. Udało się je odrobić w 37 min. Jednopunktowa zdobycz dała Krwiodawcom awans z czwartego na trzecie miejsce i zrównanie się punktami z wiceliderem.

Inter City – Pocztowe Krwinki 3:3 (1:0)

6′ Dawid Cieślak, 31′ Łukasz Ślusarczyk, 37′ Rafał Cendlak – 24′ 35′ Marcel Szymkowiak, 30′ Adam Jankowski